Cambler

Opcje kontroli urodzeń i stwardnienie rozsiane

Dla wielu kobiet, ze stwardnieniem rozsianym (MS), objawy choroby występują w ciągu childbearing lat. Ale na szczęście, o SM nie wpływa na zdolność do zajścia w ciążę lub mieć udane, nieskomplikowaną przesyłkę.

Oczywiście, nie każda kobieta jest zainteresowany posiadaniem lub gotowe do-dziecko. W rezultacie, znalezienie antykoncepcyjny jest ważne. Jeśli masz MS, oto co musisz wiedzieć o podejmowaniu decyzji antykoncepcyjne.

Rozważyć doustne środki antykoncepcyjne

Doustne środki antykoncepcyjne, znane również jako tabletki antykoncepcyjne, są jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej efektywnych możliwości antykoncepcyjnych dostępnych. Co więcej, niektórzy eksperci uważają, że stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych może mieć pozytywny wpływ na SM, potencjalnie opóźnia objawy w krótkim okresie.

Jednak pigułki antykoncepcyjne może nie być właściwym wyborem dla Ciebie, ponieważ mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami. Na przykład, tabletki mogą zmniejszać skuteczność leków, takich jak benzodiazepiny, oraz lorazepam (Ativan) oxazepa (Serax) i temazepam (Restoril). Niektóre leki, takie jak antybiotyki i niektóre leki przeciw-napadowych, w tym karbamazepina (Tegretol) i fenytoiny (Dilantin), mogą zmniejszać skuteczność tabletek antykoncepcyjnych.

Spójrz na innych opcji

Twoje wybory nie kończą się z doustnej antykoncepcji. W ogóle, masz te same opcje antykoncepcyjne jak kobiety bez MS.

Urządzenia wewnątrzmaciczne (IUD), małe urządzenia, które swoje implanty lekarza w macicy, są na ogół bezpieczne i skuteczne. Niektóre spirale uwolnienia hormonów, a inni uwalniają niewielkie ilości miedzi, która zapobiega spermy z nawożenia swoje jajko. Istnieją pewne dowody na to, że leki immunosupresyjne mogą zmniejszać skuteczność działania wkładki.

Innym rozwiązaniem jest implant progesteron, który również wymaga konserwacji i jest skuteczne przez okres do pięciu lat. Progesteron można również wstrzykiwać. Ten wstrzykuje antykoncepcji jest często nazywany przez jego marką, Depo-Provera. Ważne jest, aby wiedzieć, że Depo-Provera jest związana z większym ryzykiem osteoporozy. Jeśli masz MS, może być wyższe ryzyko tej choroby kości z powodu ograniczonej sprawności ruchowej lub używania sterydów.

Inne opcje obejmują poprawki, jakie czasami nazywane przez jego marką, Ortho Evra. Ta poprawka skóry, zwykle noszony na dolnej części brzucha lub pośladków, uwalnia hormony do krwi, aby zatrzymać swoje jajniki uwalnianie jaj. Można również rozważyć cienki, elastyczny pierścień pochwy, powszechnie nazywane Nuvaring. To uwalnia hormony progestagen i estrogen, ale może wymagać dobrą sprawność manualną wstawić poprawnie.

Co należy wiedzieć o hormony

Hormonalne środki antykoncepcyjne opcje nie są dla każdego. Jeśli palisz i są starsze niż 35 lat, należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem hormonalnej antykoncepcji. Może to zwiększyć ryzyko dla zakrzepów. Jeśli masz MS i mają problemy z poruszaniem, również mogą być bardziej podatne na skrzepy krwi w nogach i powinny być ściśle monitorowane przez lekarza, w przypadku korzystania z tych opcji.

Jeśli hormonalna antykoncepcja jest problemem, urządzenia bariery, takie jak membrany prezerwatyw i środków plemnikobójczych może być dobrym wyborem. Należy pamiętać, że drżenie rąk lub osłabienie może powodować problemy przy użyciu urządzeń barierowych. Lekarz może pomóc uporządkować swoich możliwości.

Planowanie ciąży

Jeśli rozważasz próbuje wyobrazić, porozmawiaj z lekarzem. Niektóre leki MS nie zostały dogłębnie przeanalizowane w czasie ciąży i nie może być bezpieczne. Zapobiegania ciąży jest szczególnie ważne w przypadku przyjmowania leków takich jak Copaxone, Rebif i Avonex. Zapytaj swojego lekarza o leki i inne opcje, jak długo musi być wyłączone niektóre leki przed zajściem w ciążę.