Cambler

Gdy nie jest leczona depresja

Kiedy depresja nie jest leczona, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie się powtarzać. Mniej więcej połowa z tych, którzy mają jeden leczony epizod dużej depresji trafi na kolejną. Drugi epizod nieleczona wzmacnia szanse na trzecie miejsce. Gdy to nastąpi, szanse ma czwarty odcinek wynosi 90%. Przez całe życie, ludzie z nieleczoną ciężką depresją będzie miał średnio od pięciu do siedmiu epizodów, a epizody często przyspieszać, coraz częstsze i bardziej dotkliwe.

Zaburzenia dwubiegunowe, dystymia, a wszystkie inne zaburzenia nastroju są bardziej prawdopodobne, aby utrzymywać lub powtarzać, jeśli nieleczone. Tak jak w przypadku depresji, epizody występują częściej i stają się bardziej intensywne w czasie. To sugeruje, że jest to najlepszy w leczeniu depresji, choroby dwubiegunowej i dystymię tak wcześnie, jak to tylko możliwe.

Czy to nawrót choroby, czy nie?

Po zaprzestaniu przyjmowania leków przeciwdepresyjnych może wystąpić nieprzyjemne objawy, jak organizm dostraja. Mogą to być niestrawność, utrata apetytu lub biegunka; objawy flulike oraz wiele innych objawów, takich jak mrowienie, niepokój, trudności w zasypianiu, wyraziste sny, zmęczenie, zawroty głowy lub zawroty głowy.

Czasami ludzie również wystąpić zmiany nastroju, takie jak smutek, drażliwość, niepokój lub mieszania. To może być trudne do ustalenia, czy jest to wynikiem zatrzymania leków lub przy depresja wraca. Najlepszym sposobem, aby powiedzieć to, aby odczekać chwilę. Objawy związane spadając antydepresantów prawie zawsze ustępują w ciągu kilku tygodni. Jeśli objawy depresji nadal jednak do lekarza o ponowne uruchomienie przeciwdepresyjne.

Stopniowego zmniejszania dawki leku, powoli może pomóc uniknąć tego problemu. Leki najprawdopodobniej przyczyną tych objawów są te, które opuszczają ciało szybko - tak, lekarz może przejdziesz do jednego, który pozostaje w systemie dłużej, a następnie stopniowo złagodzić cię tego.

Agresywne leczenie się opłaca

Nawroty również wystąpić częściej, jeśli leczenie nie jest całkowicie wyeliminowane objawy depresyjne. Dlatego leczenie powinno dążyć do maksymalnej ulgi.

Najlepiej stopniowo zwiększać dawkę leku przeciwdepresyjnego, dopóki nie widać dalszej poprawy. Wstępne badania również wspiera kontynuowanie pełnej dawki terapeutycznej, nawet po uruchomieniu, aby czuć się lepiej, a nie podejmowania ryzyka mniejszą dawkę, która może być tylko częściowo skuteczne. Jednak niewłaściwe dawki są częstym problemem. Lekarzy podstawowej opieki, którzy są mniej doświadczeni z psychofarmakologii często niechętnie zwiększają dawki, a ludzie, którzy są zaniepokojone przyjmowanie leków może być niechętnie spróbować większą dawkę.

Oto kilka innych strategii warto zastanowić się w poszukiwanie trwałego, pełnego wyzdrowienia:

  • przechodzeniu na inny lek przeciwdepresyjny, jeżeli pierwszy jest wystarczająco skuteczna

  • Łącząc dwa środki przeciwdepresyjne, które posiadają różne mechanizmy działania

  • dodanie drugiego leku (nie przede przeciwdepresyjny), które mogą zwiększać efekt przeciwdepresyjny Bierzesz

  • połączenie leków i terapii.

Utrzymując się z lekami

Aby zapobiec nawrotom, ważne jest, aby kontynuować przyjmowanie leku, nawet po czujesz się lepiej. Badania w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego podzielić na dwie grupy 150 osób z dystymii lub podwójnym depresji, którzy odpowiedzieli na leczenie sertralina (Zoloft). Niektóre z tych osób nadal brać lek, podczas gdy reszta przyjmowali placebo. Po 18 miesiącach, tylko 6% podejmowania grupa sertralina wystąpił nawrót, w porównaniu z 23% w grupie placebo.

Większość psychiatrów zaleci pobyt na leki przez około rok po pierwszym epizodzie depresji. Jeśli mieli kilka odcinków, lekarz prawdopodobnie zalecane leczenie podtrzymujące w nieskończoność.