Cambler

Popularne leczenie BPH może pogorszyć erekcji

Fotoselektywna odparowanie stercza (PVP) stało się popularne leczenia łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH). Używa laserów do niszczenia nadmiaru tkanki prostaty i poprawy przepływu moczu. Ale francuskie badanie sugeruje, że procedura minimalnie inwazyjne mogą upośledzać funkcję erekcji.

Badacze następnie 149 mężczyzn, którzy PVP, oceny ich funkcji seksualnych z kwestionariuszy przed operacją, co trzy miesiące przez rok po zabiegu, a następnie co roku do czterech lat. Mierzona również funkcję moczu pacjentów i zebrane inne dane, takie jak poziom PSA.

Jak oczekiwano, PVP znacząco poprawić przepływ moczu pacjentów. Dla grupy jako całości, to nie miało istotnego wpływu erekcji. Jednak pacjenci, którzy mieli normalne funkcje seksualne przed procedurą poinformował, że znacznie zmniejszyła się po PVP.

Przyczyny tego zjawiska są niejasne, ale naukowcy przypuszczają, że dyfuzja mocy lasera w niektórych obszarach może być winien. Zauważają również, że uczestnicy badania z normalnej erekcji mogą być zdrowsze niż grupy jako całości. Ale naukowcy nie stanowią potencjalnego wpływu innych problemów zdrowotnych na erekcji.

Naukowcy powinni przestrzegać więcej pacjentów przed podjęciem ostatecznych wniosków na temat długofalowych skutków PvP dotyczących erekcji. Na razie pacjenci szukający leczenia BPH, którzy troszczą się o erekcji powinna przedyskutować swoje opcje z ich lekarzami.