Cambler

Poza insuliną: nowe metody leczenia, aby utrzymać poziom glukozy we krwi pod kontrolą

Pięćdziesiąt osiem procent osób dorosłych z cukrzycą używać leki doustne, aby pomóc kontrolować poziom glukozy we krwi, i wykorzystanie 12 procent insuliny. Czy jesteś jednym z nich? Mimo, że te zabiegi były przez jakiś czas, nie są to jedyne opcje.

Naukowcy pracują ciężko, aby rozwijać nowe metody leczenia, takie jak zastrzyki insulinoniezależna, do obniżenia poziomu glukozy we krwi u osób z cukrzycą. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak one działają.

Insulino zastrzyki

Victoza (liraglutyd). W 2010 roku FDA zatwierdziła ten raz dziennie zastrzyk dla niektórych dorosłych pacjentów z cukrzycą typu 2. Lekarz może zalecić lek ten-wraz ze zdrową dietą i ćwiczeniami-gdy inne metody leczenia nie pracował wystarczająco dobrze, by kontrolować poziom glukozy we krwi.

Victoza jest klasą leków zwanych peptyd-1 (GLP-1) agoniści receptora glukagonu. GLP-1 jest hormonem naturalnie występujących w organizmie. Pomaga trzustki wytwarzają insulinę, więc może transfer cukru z krwi do komórek. Mimetyki Victoza GLP-1 w rzeczywistości leku jest prawie identyczny z hormonem-do pobudzenia produkcji insuliny i zmniejszać poziomy glukozy we krwi.

Byetta (eksenatyd) Dziwne, ale prawdziwe:. Ten wstrzykiwania leków dzieje się syntetyczną formą hormonu występującego w ślinie jaszczurki zwany potworem Gila. Lek jest unikalny, ponieważ zwiększa insulinę obniżają poziomy glukozy we krwi, ale ma to tylko wtedy, gdy poziom glukozy we krwi jest zbyt wysoka. W rezultacie Byetta ma niskie ryzyko spowodowania hipoglikemii, która występuje wtedy, gdy poziom glukozy we krwi kąpieli zbyt niska. W 2012 roku FDA długo działającym wersję eksenatydu, BYDUREON, który jest wstrzykiwany co tydzień.

Symlin (pramlintyd). Komórki beta w trzustce wytwarzają insulinę firmy, jak również inny hormon zwany amylinę. Amylina, insuliny i glukagonu współpracować w celu kontroli poziomu glukozy we krwi.

Preparaty Symlin jest syntetyczną formą amyliny. Jeśli lekarz przepisze Symlin, weźmiesz go wraz z insuliny na posiłki. Działa poprzez zmniejszenie szybkości, z jaką przemieszcza się przez żywność, aby zapobiec żołądek od zwiększenia stężenia cukru we krwi zbyt dużo po jesz. Wtrysk jest dla osób z cukrzycą, których poziom cukru we krwi nie są kontrolowane z insuliną lub lekami doustnymi insuliny powiększonej.

Ekstremalne, ale skuteczne: operacja na cukrzycę

Prawdopodobnie słyszeliście o chirurgii bariatrycznej, czy operacja odchudzania. Istnieje kilka rodzajów procedur bariatrycznej, ale większość pracy poprzez zmniejszenie ile jedzenie można jeść lub ograniczając zdolność organizmu do wchłaniania niektórych kalorii z pożywienia. Powoduje to utratę wagi.

Badanie 2010 spojrzał na ponad 2000 dorosłych z otyłością i cukrzycą typu 2, którzy przeszli chirurgii bariatrycznej. Okazało się, że w ciągu sześciu miesięcy, prawie 75 procent nie są już potrzebne leki na cukrzycę, czasopism archiwach raportów operacji. Dwa lata po operacji, około 85 procent pacjentów było całkowicie wyłączyć ich z cukrzycą leki.

Co powoduje te uderzające wyniki? Utrata masy ciała po operacji może być tylko częściowo odpowiedzialny, twierdzą naukowcy. To dlatego, że w wielu przypadkach pacjenci nie są już potrzebne leki, w ciągu kilku miesięcy po zabiegu, ale utrata wagi występuje bardziej stopniowo niż. Naukowcy uważają, że chirurgii bariatrycznej może powodować poziomy niektórych ważnych hormonów w jelicie cienkim, w tym glukagonopodobnego peptydu-do wyrośnięcia. Peptyd glukagonopodobny pomaga regulować poziomy insuliny i może być w dużym stopniu odpowiedzialne za poprawę, w niektórych przypadkach całkowicie rozdzielczy cukrzycy u ludzi po zabiegu.

Oczywiście procedury bariatrycznej jest poważna operacja. Jeśli jesteś otyły i ma cukrzycę typu 2, zwrócić się do lekarza, jeśli operacja może być opcją leczenia dla Ciebie.