Cambler

Alternatywne metody leczenia bólu kolana

Terapie te popularne są skuteczne lub po prostu olej wąż?

Możesz mieć ochotę spróbować czegokolwiek, aby złagodzić ból i sztywność od artretyczne kolana. I choć lekarz może wspierać inne zabiegi przed zalecając kolanowego, nie wszystkie terapie okazały się skuteczne, a szum w niektórych wydaje się zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe. Więc co jest najlepszym rozwiązaniem? "Uzbrój się informacji", mówi dr Eric Berkson, dyrektor centrum sportowe osiągi przy Harvard związany Massachusetts General Hospital.

Lekarze najpierw polecam kortyzon strzałów i leki przeciwbólowe, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen. Ale terapia fizyczna i utrata masy ciała są najbardziej skuteczne, mówi dr Berkson. "Wzmocnienie wszystkich mięśni oznacza, masz mniej siły na kolana w trakcie działalności. To pokazywał mieć doskonały wpływ na ból kolana i przyszłego bólu i może być jedną z najlepszych rzeczy dla niej. Odchudzanie powoduje znaczące Różnica też od siły umieścić na kolanach może być do sześciu razy masy ciała. Więc tracąc pięć funtów może spowodować startu 30 funtów ciśnienia na każdym kroku. " On zaleca znalezienie fizjoterapeuta, który doświadczył w szczególności diagnostyki i nie przemęczać się w kolano.

Suplementy

Najpopularniejsze suplementy dla stawów bólu kolana są chondroityny i glukozaminy. Obydwie substancje są naturalnie w organizmie. Siarczan chondroityny pomaga utrzymać chrząstki od pogarsza. Glukozamina stymuluje tworzenie się chrząstki i naprawy. Ale to działa w formie dodatku, pochodzących od zwierząt? "Jest wiele dowodów, że pracują, ale tylko w pewnym odsetku pacjentów," mówi Dr Berkson. "Polecam je, bo jest trochę minusem próbuje dodatków." Większe ryzyko, że suplementy nie są testowane przez FDA, więc nie możesz być pewien, że dostajesz to za co płacisz. Dr Berkson sugeruje prosząc farmaceutę o dobrej rekomendacji. Mówi się także o dodatki do czterech tygodni być skuteczne.

Anatomia bólu kolana

Kolano

Viscosupplementation

Viscosupplementation zastrzyki kwasu hialuronowego do kolana. Jest to substancja naturalnie występująca w płynie stawowym, który smaruje kości, aby mogli poruszać się płynnie nad sobą. Naukowcy wciąż nie zgadzają się, jak ten lek działa. Jeszcze bardziej niepokojące jest to, że badania nie zgadzają się, czy wiskosuplementacji działa nawet w ogóle. W rzeczywistości, ostatnie badania w Annals of Internal Medicine znaleziono kwas hialuronowy jest nieskuteczne i może spowodować infekcję. Dr Berkson zauważa: "Mimo braku porozumienia, Mam pacjentów, którzy myślą, że jest to lek cud, który utrzymuje ich objawy w zatoce. Zważywszy, że ryzyko związane z zastrzykiem są bardzo niskie, warto spróbować, jeśli ubezpieczenia będą płacić. " Leczenie jest zwykle objęte ubezpieczeniem, ale poza tym to jest drogie. "Około 1120€" mówi Dr Berkson.

Osocza bogatego w płytki

Z osocza bogatego w płytki (PRP), lekarze wyodrębnić płytki z własnej krwi, a następnie wstrzyknąć zwiększone stężenia komórek w kolanie. "Płytki zawierają setki białek zwanych czynnikami wzrostu, które mogą stymulować i przyspieszenia reakcji gojenia w organizmie", wyjaśnia dr Berkson. "Jest coraz więcej dowodów, że PRP może pracować, ale nie może. Mam zaoferować go w mojej praktyce, ale to naprawdę jest ostatecznością. To nie jest objęte ubezpieczeniem, a to jest drogie." PRP jest również stosowany w leczeniu urazów ścięgien, mięśni i więzadeł, ale nie ma ostatecznego dowodu, że to jeszcze w życie.

Prolotherapy

Prolotherapy wzywa również własnym procesie gojenia. Lekarze wstrzykiwania drażniących, takich jak glukoza w kolanie, które stymulują gojenie ciała wywołać komórek na miejscu. To zazwyczaj połączony z masażem i ćwiczeniami. "Nie widzę, nie ma dowodów, że pokazuje to działa", mówi dr Berkson, "nie może pracować i ma ryzyka zakażenia. Myślę, że to wynagrodzenie, jeśli wszystko inne zawiodło, ale ja go nie promować. "

Akupunktura

Starożytna chińska sztuka akupunktury skupia się na punktach wzdłuż ciała, w których duże ilości zakończeń nerwowych przecinają. Punkty te są następnie manipulować przy użyciu bezbolesne włosów cienkich igieł.

"Akupunktura działa u niektórych pacjentów, chociaż nie sądzę, nauka wie dokładnie, dlaczego to działa", mówi dr Berkson. "Warto spróbować, jeśli inne rzeczy nie działa dla Ciebie."

Upewnij się, że akupunktury jest certyfikowany przez Krajową Komisję Certyfikacji akupunktury i medycyny orientalnej (NCCAOM). Można również znaleźć lekarzy, którzy są certyfikowane przez Europejską Akademię Akupunktura medycznym.