Cambler

Aspiryna zapobiega atakom serca u osób z cukrzycą

Aspiryny dziennie może pomóc zachować zdrowe serce, zwłaszcza, jeśli masz cukrzycę. Cukrzyca zwiększa szanse na atak serca i udaru mózgu. Badania pokazują, przyjmowanie aspiryny może zmniejszyć to ryzyko.

To działa tak: Wysokie stężenie cukru we krwi może uszkodzić części ciała, w tym serca. Płytki krwi podróżować przez naczynia krwionośne, aby pomóc postać skrzepów krwi po wystąpieniu szkody. To dobrze, bo to ogranicza utratę krwi. Ale kiedy grupa postaci płytek krwi zakrzepów wewnątrz naczyń krwionośnych, w czasie, niszczą naczynia krwionośne. Uszkodzone lub zablokowane naczynia krwionośne nie może dostarczyć odpowiedniej ilości tlenu i substancji odżywczych potrzeb serca. To może doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

Ponadto, osoby z cukrzycą mają tendencję do "lepkie" płytki krwi. Trzymać łatwiej do ścian naczyń krwionośnych i gromadzenia płytek krwi łatwiej niż u osób, które nie mają tej choroby. To może wyjaśniać, dlaczego mężczyźni i kobiety chore na cukrzycę są bardziej podatne na mające choroby serca. Badania wykazały, że aspiryna zapobiega sklejaniu się płytek krwi do ścianek naczyń krwionośnych.

Aspiryna może zapobiegać atakom serca i udarów mózgu u osób dorosłych z chorobami serca, a dla tych z czynników ryzyka, takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu i otyłość. Tak mało jak 77 miligramów aspiryny, co jest kwota w "młodej" aspiryna może pomóc. Ogólnie rzecz biorąc, dla dorosłych z cukrzycą może aż jeden dorosły wytrzymałości tabletki 325 miligramów.

Europejskie Stowarzyszenie Cukrzyca zaleca, aby osoby z cukrzycą, którzy mieli atak serca lub doznał udaru mózgu wziąć aspirynę jelitach codziennie w tym zakresie dawkowania. Otoczka dojelitowa zapobiega pękaniu aspiryny w żołądku, który może powodować niestrawność, częstym skutkiem ubocznym stosowania aspiryny. Dobrze jest też wziąć aspirynę z jedzeniem. Ale zawsze skonsultować się z lekarzem przed przyjęciem nowego leku, nawet aspiryny terapii.

Jeśli masz następujące, nie należy przyjmować aspiryny:

• uczulenie na aspirynę

• Krwawienie z przewodu pokarmowego lub inne problemy z krwawieniem

• Aktywna choroba wątroby

Osób przyjmujących niektóre leki nie powinny przyjmować aspiryny. Zażywanie aspiryny nie badano u osób z cukrzycą w wieku poniżej 30 roku życia. Potrzebne są dalsze badania na zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego w odniesieniu do cukrzycy.