Cambler

Zapalenie trzustki

Co to jest zapalenie trzustki?

Zapalenie jest zapalenie trzustki. Trzustka to gruczoł znajdujący się za brzuch, który odgrywa kluczową rolę w procesie trawienia. Gruczoł wydziela soki trawienne w jelicie cienkim, a te soki rozkładać jedzenie. Trzustka uwalnia również insulinę i glukagon, dwa hormony, które pomagają organizmowi regulować poziom glukozy.

Trzustka może stać się stan zapalny, czy soki trawienne, zwane enzymy, atakować samego gruczołu, powodując uszkodzenie tkanki trzustki. Zapalenie trzustki może być ostre lub przewlekłe choroby. Najczęstsze przyczyny zapalenia trzustki obejmują kamienie żółciowe, które tworzą się w pobliskim pęcherzyka żółciowego i podróży do trzustki za pomocą przewodu żółciowego wspólnego, długoterminowe, nadużywanie alkoholu oraz niektórych chorób, takich jak mukowiscydoza.

Ostre zapalenie trzustki jest znakiem początku bólu w nadbrzuszu, które mogą rozprzestrzeniać się do tyłu. Przy odpowiednim leczeniu ostrego zapalenia trzustki może być zarządzana i rozwiązania, mimo choroby i jej powikłań mogą zagrażać życiu w niektórych przypadkach. Około 200.000 ludzi w Europie każdego roku hospitalizowanych z powodu ostrego zapalenia trzustki (źródło: NIDDK ).

Przewlekłe zapalenie trzustki jest chorobą długoterminowe, które mogą spowodować trwałe uszkodzenie. W tej chorobie trzustki powoli niszczone aż nie może już produkować ważne enzymy trawienne. Leczenie może polegać na receptę dla syntezy enzymów trzustkowych.

Ostre zapalenie trzustki może rozpocząć jako drobne bóle brzucha rozpraszania do tyłu. Ból może nasilać i pogorszyć. Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej (zadzwoń 911) za poważne objawy, takie jak obrzęk i przetargowej brzucha, gorączka, nudności, przyspieszone tętno i wymioty.

Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli pacjent jest leczony z powodu przewlekłego zapalenia trzustki, ale masz łagodne objawy, które utrzymują się, powtarzają, lub spowodować niepokój.

OBJAWY

Jakie są objawy zapalenia trzustki?

Ostre i przewlekłe zapalenie trzustki, często przebiegać z tych samych objawów. Objawy przewlekłego zapalenia trzustki są w toku lub powtarzające się i mogą wymagać trwałych zmian w diecie i stylu życia. Objawy zapalenia trzustki wpływa na trzustkę i inne narządy w układzie pokarmowym.... Więcej o objawy zapalenia trzustki

PRZYCZYNY

Co powoduje zapalenie trzustki?

Zapalenie jest zapalenie trzustki. Trzustka może stać się stan zapalny, czy to produkuje soki trawienne, zwane enzymy, atakować samego gruczołu. Zapalenie trzustki może być ostre lub przewlekłe choroby.... Czytaj więcej o przyczynach zapalenia trzustki

ZABIEGI

Jak jest zapalenie trzustki leczone?

Jeśli masz ostre zapalenie trzustki, będziesz traktowany w szpitalu. Leczenie obejmuje antybiotyki, podawanie płynów dożylnych i leków w celu złagodzenia bólu. Jedzenie i picie może być zabronione podczas tego pobytu w szpitalu, aby umożliwić twój system trawienny do odpoczynku. Jeśli wymioty, Twój lekarz może umieścić rurkę przez nos i do żołądka w celu usunięcia powietrza i płynu. Twój lekarz zaleci, aby nie pić alkoholu, spożywania tłustych potraw tłustych lub dym lub w czasie, gdy uzdrawia trzustki.... Czytaj więcej na temat leczenia zapalenia trzustki

Więcej artykułów