Cambler

Trądzik różowaty i trądzik dorosłych

Przeżyłeś dojrzewania, z jego pułapek i sterczynami. Jesteś wolny od perypetie swoich wczesnych lat 20.. Ale na drodze życia, inne zagrożenia krosna-trądzik różowaty i trądzik dorosłych, które mogą plaga nawet najbardziej przestarzały skórę. A ty myślałeś, że widziałeś ostatnią skazę.

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, która dotyka naczyń krwionośnych i gruczołów łojowych twarzy. Gruczoły łojowe produkują oleistą substancję zwaną sebum. Trądzik różowaty powoduje zaczerwienienie, drobne nierówności lub pryszcze i małe naczynia krwionośne, aby pojawić się na policzkach i nosie. Zdarza się, że może to mieć wpływ powiek, zaczerwienienie i obrzęk.

W cięższych przypadkach, gdy gruczoły łojowe powiększyć, powodując stać bulwiasty nos i policzki pojawiać spuchnięte. Dolna część nosa może rozwinąć grube gule, te stłuczki może również pojawić się na policzki. To jest bardziej powszechne wśród mężczyzn niż kobiet.

Trądzik różowaty może spowodować trwałe uszkodzenie tkanki twarzy. Jeśli oczy są zaangażowane, na tym terenie jest zazwyczaj ograniczona do powiek. Rzadko jest powierzchnia oczach dotkniętych. Objawy trądziku różowatego oka (zapalenie spojówek), palą i chropowatość.

Trądzik różowaty dotyka około 13 mln dorosłych Europejczyków, szczególnie jasnej karnacji ludzi między 30 a 50 rokiem życia. Jest to najczęściej u osób pochodzenia celtyckiego. Kobiety mają tendencję do rozwoju trądziku różowatego częściej niż mężczyźni, ale choroba jest często bardziej nasilone u mężczyzn. Może być mylony z trądziku dorosłych, ale w trądziku różowatego nie ma wągry (zaskórniki) i trądzik dorosłych nie powoduje zaczerwienienie.

Wczesne objawy trądziku różowatego to skłonność do łatwego spłukiwania. Zaczerwienienie staje się bardziej trwałe, i ostatecznie małe naczynia krwionośne i pryszcze pojawiają. Jeśli zauważysz objawy, należy skontaktować się z lekarzem. Po rozpoznaniu trądzik można leczyć.

Dokładna przyczyna trądziku różowatego jest nieznana, ale są pewne rzeczy, które powodują twarz do spłukania i że może różowaty gorzej. Należą do nich:

 • Skrajne temperatury i światło słoneczne

 • Stres, złość, lub podniecenie

 • Gorące napoje i gorące przekąski, ostrych przypraw i alkoholu

 • Drażniące kosmetyki i inne produkty kosmetyczne

 • Duży wysiłek

 • Niektóre leki

Unikanie tych czynników ryzyka może pomóc zmniejszyć objawy. Lekarz może także zalecić niektóre mydła, nawilżające i produkty ochrony przeciwsłonecznej do poprawy choroby.

Miejscowe antybiotyki, takie jak metronidazol jest często konieczne, aby pomóc wyraźne objawy trądziku różowatego. Może być potrzebne w pewnych przypadkach, doustne antybiotyki, takie jak tetracyklina, metronidazol, lub monocycline. W niektórych chorobach, leki o nazwie Accutane lub miejscowo retinoidami krem ​​może być przepisywany. Laserowa może być stosowany w celu zmniejszenia naczyń krwionośnych i obrzęk. Najbardziej skuteczne leczenie może być kombinacją leków i samoobsługi. Pamiętaj, trądzik różowaty może być gorzej, bez leczenia i najprawdopodobniej wróci jeśli przerwać leczenie.

Trądzik dorosłych

Jeden na pięciu dorosłych w wieku od 25 i 44 ma nasilenie łagodne do umiarkowanego trądziku. Przebarwienia mogą tworzyć się na twarzy, szyi, klatki piersiowej, pleców, ramion i górnej części ramion. W ciężkich przypadkach trądzik może powodować blizny.

Trądzik jest chorobą skóry, która obejmuje pracę gruczołów łojowych i mieszków włosowych, z którym są związane. Gruczołów łojowych i mieszków włosowych (razem zwane jednostki) łojowych najliczniejsze są na twarzy, plecach i klatce piersiowej górne, według Narodowego Instytutu zapalenia stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skóry (NIAMS). Łoju produkowane przez gruczoły zwykle opróżnia się na powierzchni skóry przez pory pęcherzyków. Czasami wtyczka włosów i łoju mogą tworzyć w pęcherzyku. Bakterie, które znaleziono na skórze mogą rosnąć w podłączonym do pęcherzyka, powodując stan zapalny. Gdy ściana zaślepionej pęcherzyka załamuje się łoju, szopa komórek skóry i bakterie wylewać w pobliżu skóry, co prowadzi do uszkodzeń lub wypryski, NIAMS mówi.

Uszkodzenia mogą się w kilku odmianach, według NIAMS:

 • Zaskórnik. Powiększenie i podłączony mieszków włosowych. Zaskórnik może zostać zamknięty, pod skórą, tworząc białą gulę nazwie Whitehead. Lub zaskórnik mogą dotrzeć do powierzchni skóry i otwarcie dokonać zaskórnika. Czarny kolor nie z powodu zanieczyszczeń, ale powoduje, że materiał tłuszczowy jest utleniany do ciemnego koloru.

 • Grudki. Są to zmiany zapalne, które wyglądają jak małe, delikatne różowe grudki na skórze.

 • Krosty. Są to inna nazwa na pryszcze. Krosty zwieńczone są grudki wypełnione ropą zmian.

 • Guzki. Są to duże, bolesne stałe zmiany głęboko w skórę.

 • Torbiele. Są to głębokie, bolesne, wypełnione ropą zmiany.

Nikt nie wie dokładnie, co powoduje trądzik. Możliwe przyczyny to zmiany hormonalne, stres, dziedziczność, gromadzeniu się bakterii na skórze, i niektóre leki. Twoja dieta nie powoduje trądziku, ani nie brud. W rzeczywistości, jeśli umyć twarz zbyt intensywnie lub zbyt często, może pogorszyć trądzik.

Są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc trądzik kontroli. Umyć skórę wodą z łagodnym środkiem czyszczącym lub mydłem rano i wieczorem, i po wysiłku fizycznym. Dokładnie spłukać. Nie używać ściągające, peelingi lub maski, które mogą podrażnić skórę i trądzik gorzej. Jeśli używasz kosmetyków, poszukaj produktów, które nie są formułowane, aby powodować trądzik. Użyj bezolejowe balsam, krem ​​do opalania i fundacji. Regularnie szampon włosy. Jeśli masz tłuste włosy, możesz szampon go codziennie.

Jeśli jesteś człowiekiem z trądzikiem, spróbuj zarówno maszynkę elektryczną i bezpieczeństwa, aby zobaczyć, co jest lepsze dla Ciebie. Jeśli używasz maszynki do golenia, trzymać nóż ostry i zmiękcza zarost i mydłem przed zastosowaniem kremu do golenia. Spróbuj golić lekko i tylko wtedy, gdy jest to konieczne, NIAMS mówi.

Na łagodnym trądzikiem, samo leczenie jest często wystarczające. Kremy, żele, nadtlenek benzoilu może również być korzystne. Nadtlenek benzoilu jest dostępny bez recepty w niższych stężeniach niż w formie recepty.

Do poważnego wypadku trądziku, należy skonsultować się z lekarzem. Miejscowe kremy i płyny, produkty, które pomagają UNBLOCK zatkane pory i zmniejszyć bakterii lub doustne antybiotyki są dostępne na receptę i mogą być stosowane. Skuteczne terapie medyczne dla ciężkiego trądzika są dostępne od szeregu lat. Leki te zawierają tretinoiny (Retin-A) produkty, aktualne i izotretynoiną (Accutane), doustną formą witaminy pochodnego. Accutane może powodować poważne skutki uboczne, a jego stosowanie musi być ściśle przez lekarza.

Wiele leków stosowanych w leczeniu trądziku, aby Twoja skóra jest bardziej wrażliwa na słońce. Mimo, że oparzenia słoneczne mogą przebarwienia mniej widoczne i wysuszyć skórę, zbyt wiele ekspozycji na słońce niesie ze sobą zwiększone ryzyko raka skóry.

Wszystkie kosmetyki stosowane podczas leczenia trądziku powinien być wolny olej. Poszukaj produktów, które są oznakowane noncomedogenic, co oznacza, że ​​nie promują powstawanie zamkniętych porów skóry. Jeśli produkty do pielęgnacji włosów są tłuste, powinny być trzymane z dala od twarzy.

Wreszcie, nie ściskać lub odebrać te pryszcze! To może prowadzić do infekcji i bliznowacenia.

Z właściwego samoopieki i porady lekarza, można podbić swój niepokój o dorosłych problemami skóry.