Cambler

Jakie zabiegi pracować dla oka trądzik różowaty?

Do 60 procent osób z trądzikiem różowatym rozwijać swędzenie oczu, obrzęk powiek i inne problemy z oczami. Nazywa się to oczne różowaty. Dla niektórych osób, te irytujące objawy oka pokazać się, zanim wystąpią jakiekolwiek zmiany skórne. Inne rozwijać je później.

Na co zwrócić uwagę

Niektóre z objawów trądziku różowatego oka obejmują:

  • Obrzęk skóry na powiekach i wokół rzęs

  • Podrażnienie na powierzchni oka, który powoduje wysuszanie

  • Pieczenie, swędzenie, przekrwienie lub łzawienie oczu

  • Wrażliwość na światło

Zwykle problemy te dotyczą zarówno oczy. Objawy mogą przyjść i odejść, albo mogą trwać długo.

Leczenie jest kluczem

Jesteś mądry, aby nie ignorować objawów ocznego trądziku różowatego. Bez leczenia, może to prowadzić do utraty wzroku. Choroba specjalista okulista lub oczu, może pracować z wami, aby pomóc utrzymać zdrowe oczy.

Chociaż nie ma lekarstwa na ocznego trądziku różowatego, istnieją leki, które mogą pomóc zarządzać tym uporczywe choroby. Antybiotyki miejscowe maści lub żelu może pomóc zmniejszyć bakterii na powiekach, które powodują obrzęk i podrażnienie. Prawdopodobnie będziesz musiał stosować go częściej w pierwszym dostać zapalenie pod kontrolą.

Biorąc antybiotyk doustny, np. tetracyklina, mogą również być pomocne, jeśli masz więcej ciężkich objawów. Wskazówka: Staraj się nie przyjmować tego leku z jedzeniem, zwłaszcza nabiału, co sprawia, że ​​trudniej jest ciało wchłonąć.

Inne leki, takie jak miejscowe stosowanie kortykosteroidów, może być konieczne, jeśli masz ciężkie zapalenie.

Jeśli masz suchość oczu, sztuczne łzy, może Ci bardziej wygodne, przynajmniej tymczasowo. Biorąc olej rybny lub siemię lniane suplement może również przyczynić się do zmniejszenia stanu zapalnego i poprawę funkcji łza.

Oczne trądziku różowatego u dzieci

Chociaż różowaty dotyka głównie osoby dorosłe, może występować u dzieci. Kiedy to nastąpi, wielu z tych młodych ludzi ma problemy z oczami. Jednakże, niektóre leki stosowane przez dorosłych, takich jak tetracyklina, nie są zalecane w przypadku małych dzieci. Do leków, które mogą być pomocne dla młodszych pacjentów obejmują miejscowe metronidazol, kwas azelainowy i amid kwasu nikotynowego.

Inne sposoby, aby zobaczyć wyraźnie

Oprócz przyjmowania leków, są inne sposoby można zrobić oczy czują się lepiej. Aby ukoić ból oczu i powiek:

  • Stosować myjki namoczonej w ciepłej wodzie dla oczu przez 10 minut. Próbować to dwa razy dziennie lub częściej, w zależności od potrzeb.

  • Daj sobie masaż. Zatrzymaj powieka napięta na zewnętrznym rogu z jednej strony. Użyj palec wskazujący drugiej ręki zastosować delikatny ucisk od wewnętrznego kącika powieki w kierunku ucha. Powtarzam i zmienić strony.

Aby utrzymać obrzęk pod kontrolą, jedna z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, to postępować dobre nawyki higieny oczu. Po kąpieli lub mycia twarzy, użyć wacika lub mokrą ściereczkę do zastosowania 50-50 mieszaninę wody i szamponu dla dzieci delikatnie czystą wokół podstawy rzęs. Możesz też kupić gotowe środki czyszczące powieki.

Kilka rad na kosmetyki

Czasami jest to trudne do czuć się piękne, gdy masz trądzik różowaty, ale gra swoje aktywa z makijażem może zrobić różnicę. Jeśli nosisz kosmetyki, to najlepiej, aby uniknąć formuły wodoodporne. Oni są często trudne do usunięcia i usuwania makijażu mogą zawierać substancje chemiczne, które podrażniają oczy.