Cambler

Przy rozpoznawaniu GERD

Diagnoza

Lekarz poprosi o oszacowanie, jak często masz zgagę lub inne objawy GERD, czy objawy są gorsze, gdy leżysz lub zginać i czy są one zwolnione przez ponad-the-counter środków zgaga. Lekarz będzie również sprawdzić bieżące leki, ponieważ niektóre leki mogą poluzować zwieracza przełyku. Należą do nich astma teofilinę leków lub albuterol (sprzedawane pod kilkoma markami), leki na ciśnienie krwi lub serca, takie jak blokery kanału wapniowego i różnych form nitrogliceryny, zwiotczających mięśnie, lękowe leki, leki dla pęcherza nadreaktywnego, migreny leków i leków do leczeniu biegunki. Leki, które zmniejszają ilość śliny można produkować spowodować przełyku być rzadziej płukane, więc one również powodować objawy GERD być gorzej. Leki przeciwhistaminowe i leki przeciwdepresyjne mogą mieć wiele ten efekt.

Ból, który czuje się jak zgaga może być również objawem choroby wieńcowej, więc lekarz może zapytać, czy masz jakieś objawy choroby serca, w tym duszność, kołatanie serca i zawroty głowy. Lekarz może przeprowadzić badanie na problemy z sercem.

Jeśli Twoja skarga jest tylko łagodny zgaga a badanie fizykalne jest normalne, to lekarz może sugerować, że próby zmiany stylu życia i ponad-the-counter leki, przed rozpoczęciem jakiegokolwiek specjalnego badania diagnostyczne lub leczenie recepty.

Jeśli masz poważniejsze objawy - takie jak ciężką długotrwałą zgaga, trudności w połykaniu lub utrata masy ciała, - lub jeśli zgaga nie jest łagodzone przez leki, a następnie trzeba będzie dalszych badań. Najlepszym testem jest dla lekarza, aby patrzeć bezpośrednio w przełyku z instrumentu o nazwie endoskopu. Test ten jest nazywany endoskopia (lub esophogogastroduodenoscopy, "EGD"), a to zwykle jest wykonywane przez specjalistę gastroenterologii. Jeśli to konieczne, w trakcie endoskopii, lekarz może wziąć małą próbkę tkanki (biopsja), które mają zostać zbadane w laboratorium. Aby sprawdzić inne możliwe przyczyny objawów, lekarz może także spojrzeć na brzuchu i pierwszej części jelita cienkiego za pomocą endoskopu. Użytkownik może również mieć jedną lub więcej z następujących właściwości:

baru jaskółka - To badanie rentgenowskie, które przedstawia przełyk.

ocena kardiologiczna - Ludzie, którzy mają bóle w klatce piersiowej mogą również potrzebują elektrokardiogram (EKG) oraz ćwiczenia na stres test, aby sprawdzić na choroby serca.

Badania manometryczne przełyku lub motoryki - Badania te mogą sprawdzić ruch wyciskania z przełyku jest kiedy połykania.

monitorowanie pH przełyku - Ten test wykorzystuje elektrody do pomiaru pH (poziom kwasu) w przełyku, zwykle w ciągu 24 godzin.