Cambler

Esophagogastroduodenoscopy

(EGD, endoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego, endoskopia górnego odcinka przewodu pokarmowego, gastroskopia, Esophagoscopy)

Procedura

Co to jest esophagogastroduodenoscopy?

Esophagogastroduodenoscopy (EGD) to badanie diagnostyczne, które pozwala lekarzowi zdiagnozować i leczyć problemy z górnego odcinka przewodu pokarmowego (UGI) oddechowych. Lekarz wykorzystuje długą, elastyczną, oświetlony rurki zwane endoskopu. Endoskop jest prowadzony poprzez usta i gardło pacjenta, a następnie przez przełyku, żołądka i dwunastnicy (pierwszej części jelita cienkiego). Lekarz może zbadać wnętrze tych narządów oraz wykryć nieprawidłowości.

Oprócz przeprowadzania kontroli wizualnej przewodzie ugi z endoskopu, lekarz może wstawić instrumentów przez endoskopu do uzyskania próbek tkanki do biopsji, usunięcia ciał obcych, zaszczepić powietrza lub płynu, zatrzymać krwawienie, albo wykonywania zabiegów leczniczych, takich jak endoskopowa chirurgia, terapia laserowa, lub rozszerzenie (otwarcie). Kamera wideo w endoskopu dostarcza obrazów na ekranie telewizora jak.

Inne związane z procedurami, które mogą być użyte do diagnozowania górnego odcinka przewodu pokarmowego są baru połknąć i górny szereg pokarmowego. Proszę zobaczyć te procedury uzyskania dalszych informacji.

Wokół górnego odcinka przewodu pokarmowego:

Ilustracja anatomii układu pokarmowego, dorosłych

Trawienie jest procesem, w którym żywność i ciecz są podzielone na mniejsze części, tak że ciało może użyć ich do budowy i odżywiają komórki, i do dostarczania energii. Trawienie rozpoczyna się w jamie ustnej, w którym żywność i cieczy są pobierane w, i jest zakończona w jelicie cienkim.

Trawienie obejmuje mieszanie żywności, przepływ żywności przez przewód pokarmowy i podział chemiczny dużych cząsteczek żywności na mniejsze cząsteczki.

W falowej, zwany perystaltykę mięśnie napędzania jedzenia i płynów wzdłuż przewodu pokarmowego. Udział górnego odcinka przewodu pokarmowego obejmują następujące:

 • Pierwszy poważny ruch mięśni połykania żywności lub płynu. Początek połykania jest dobrowolny, ale gdy rozpoczyna się proces mimowolne i nadal pod kontrolą układu nerwowego.

 • Przełyku, który łączy gardła powyżej poniżej żołądka, jest najpierw narządów, do którego przechodzi połknięcia żywności.

 • Gdzie przełyk i żołądek przyłączenia znajduje się zawór do pierścienia, który zamyka przejście pomiędzy dwoma narządów. Jak jedzenie zbliża zaworu, otaczające mięśnie zrelaksować i pozwolić jedzenie przechodzić do żołądka. Wtedy zawór zamyka.

 • Food następnie przechodzi przez żołądek, który zamyka trzy zadania mechaniczne magazynowania i mieszania żywności, a następnie opróżnieniu go do jelita cienkiego.

 • Żywność jest trawione w jelicie cienkim i rozpuszczono w sokach z trzustki, wątroby i jelit oraz treści jelita są mieszane i popychany do przodu w celu umożliwienia dalszego trawienia.

Przyczyny postępowania

EGD może być przeprowadzane w celu zdiagnozowania strukturalne lub czynnościowe zaburzenia przełyku, żołądka i / lub dwunastnicy. Nieprawidłowości te mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • dysfagia (trudności w połykaniu)

 • utrata masy ciała lub brak łaknienia (utrata apetytu)

 • górnej ból brzucha lub ból w klatce piersiowej z pochodzenia pozasercowego

 • Choroba refluksowa przełyku ( GERD )

 • trudny wymioty (ciągłe wymioty z nieznanej przyczyny)

 • zwężenia (zwężenie) lub przeszkody

 • krwawienie z przewodu pokarmowego i żylaków przełyku (powiększone żyły w przełyku)

 • zapalenie i wrzody

 • guzy (łagodne lub złośliwe)

 • rozworu przepukliny - ruch w górę żołądka, albo na lub obok przełyku

 • szkód spowodowanych przez spożycie substancji żrących (środki chemiczne, takie jak ług, środki czystości)

EGD może być wykonywane terapeutycznie do kontroli krwawienia, usunięcie guza lub polipów (narośli), rozszerzają zwężone obszary w górnym odcinku przewodu pokarmowego (np. przełyk), usuń obce przedmioty, wykonywać laser i umieścić przezskórnej gastrostomii (rury używane dla zgłębnika do żołądka).

Próbki tkanek (biopsja), lub przewodu pokarmowego próbki płynu może być uzyskane za pomocą endoskopu. Ponadto EGD mogą być wykorzystane do oceny żołądka i dwunastnicy po zabiegu.

Mogą być też inne powody, dla lekarza polecić esophagogastroduodenoscopy.

Ryzyko związane z procedurą

Jak w przypadku każdej procedury inwazyjne, mogą wystąpić powikłania. Niektóre z możliwych komplikacji mogą obejmować, ale nie są ograniczone do nich, następujące:

 • zakażenie

 • krwawienie

 • perforacja (rozdarcie w podszewce) dwunastnicy, przełyku lub żołądka

Pacjenci, którzy są uczuleni na lub wrażliwych na leki, barwniki kontrast, jod, skorupiaków lub lateks należy poinformować lekarza.

Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

EGD jest przeciwwskazany u pacjentów, którzy mają duże tętniaka aorty, uchyłek Zenker jest (przepuklina torebki w przełyku), niedawno perforacji wrzodu lub perforacji w innym miejscu w przewodzie pokarmowym.

Mogą być też inne ryzyka, w zależności od konkretnej choroby medycznych. Pamiętaj, aby omówić wszelkie wątpliwości z lekarzem przed zabiegiem.

Baru wewnątrz jelit z niedawnym procedury baru może kolidować z EGD.

Przed zabiegiem

 • Lekarz wyjaśni procedury do ciebie i oferują możliwość zadawania pytań, które mogą mieć na temat procedury ci.

 • Zostaniesz poproszony o podpisanie formularza zgody, który daje uprawnień do tego testu. Przeczytaj uważnie i formy zadawania pytań, jeśli coś nie jest jasne.

 • Powiadom lekarza, jeśli jesteś wrażliwy lub jesteś uczulony na jakieś leki, lateks, taśmy, a środki znieczulające (miejscowych i ogólnych).

 • Zostaniesz poproszony, aby nie jeść i nie pić płynów przez osiem godzin przed zabiegiem, zazwyczaj po północy. Możesz otrzymać dodatkowe instrukcje o specjalnej diecie dla jednego do dwóch dni przed zabiegiem.

 • Jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewa, że ​​jest w ciąży, powinna poinformować o tym swojego lekarza.

 • Powiadom lekarza o wszystkich leków (określonych i ponad-the-counter) oraz ziołowych suplementów, które są z natury.

 • Powiadom lekarza, jeśli masz historii zaburzeniami krzepnięcia lub jeśli pacjent przyjmuje żadnych antykoagulant (rozrzedzające krew), kwas acetylosalicylowy, leki, ibuprofen, naproksen, lub inne leki, które wpływają na krzepliwość krwi. Może być konieczne, aby zatrzymać tych leków przed zabiegiem.

 • Twój lekarz poinformuje Cię o konkretnych sposobów na przygotowanie jelit do badania. Możesz zostać poproszony o przeczyszczające, przejść lewatywę, użyj odbytu czopek przeczyszczające i / lub wypić specjalny płyn, który pomaga przygotować jelit.

 • Pacjenci z chorobami zastawek serca mogą być podawane antybiotyki przed zabiegiem.

 • Będziesz spać w trakcie postępowania, ale będą uspokajający przed zabiegiem. Będziesz potrzebował kogoś do kierowania do domu później.

 • Oparte na swojej choroby medycznej, lekarz może zażądać innych szczególnego przygotowania.

Podczas procedury

Ilustracja procedury esophagogastroduodenoscopy

EGD może być wykonywana w warunkach ambulatoryjnych lub jako część pobytu w szpitalu. Procedury mogą się różnić, w zależności od choroby i lekarz praktyk jest.

Generalnie EGD następuje ten proces:

 1. Zostaniesz poproszony, aby usunąć odzież, biżuterię lub inne przedmioty, które mogą kolidować z procedurą. Jeśli nosisz protezy, zostaniesz poproszony, aby je usunąć, dopóki procedura została zakończona.

 2. Jeśli pojawi się prośba, aby usunąć ubranie, będziesz mieć suknię na zużycie.

 3. Dożylnie (IV) linia zostanie umieszczona w ramieniu lub ręce. Uspokajającego będzie wtryskiwany do IV.

 4. Tętno, ciśnienie krwi, częstość oddechów, a poziom tlenu będzie monitorowana w trakcie postępowania.

 5. Będziesz leżeć na lewym boku na stole rentgenowskim z pochyloną głową do przodu.

 6. Paraliżujący lek będzie rozpylany w tylnej części gardła, aby zapobiec odruch wymiotny jak endoskop przechodzi do gardła do żołądka. Spray może mieć gorzki smak do niego. Wstrzymując oddech, gdy lekarz rozpyla gardło może zmniejszyć smak.

 7. Nie będzie w stanie przełknąć ślinę, która może zebrać swoje usta w trakcie postępowania z powodu endoskopu w gardle. Ślina będzie zasysane ustach od czasu do czasu.

 8. Ochraniacz na zęby zostaną umieszczone w ustach, nie musisz gryzienie się na endoskopu i ochrony zębów.

 9. Gdy Twoje gardło jest zdrętwiała i jesteś wystarczająco zrelaksowany z uspokajającego, lekarz poprosi cię połknąć endoskop. Dzięki użyciu systemu kamer endoskopu, lekarz będzie prowadzić endoskopu w dół przełyku przez żołądek i do dwunastnicy.

 10. Może wystąpić uczucie ciśnienia lub wzdęcia jak endoskop jest zaawansowany.

 11. W razie potrzeby do konkretnej sytuacji, próbki płynu i / lub tkanki mogą zostać podjęte w dowolnym czasie w trakcie procedury. Inne procedury, takie jak usunięcie przeszkody, może być wykonywane podczas endoskop jest na miejscu.

 12. Po przeprowadzeniu badania i procedury zostały zakończone, endoskop zostanie wycofany.

Po zabiegu

Po zabiegu zostaniesz przeniesiony do sali pooperacyjnej na obserwacji. Po ciśnienie krwi, puls i oddech są stabilne i są świadomi, zostaniesz przeniesiony do sali szpitalnej lub zwolniony do domu. Jeśli ta procedura została przeprowadzona w poradni, należy zaplanować, aby inna osoba odwiezie Cię do domu.

Nie będzie wolno nic jeść ani pić, dopóki nie wrócił twój gag reflex. Można zauważyć pewną bolesność gardła i ból przy przełykaniu na kilka dni. Ten ból jest normalny.

Można wznowić zwykłej diety i aktywności po zabiegu, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.

Powiadomić o tym lekarza zgłosić dowolną z następujących czynności:

Twój lekarz może dać Ci dodatkowe lub alternatywne instrukcje po zabiegu, w zależności od konkretnej sytuacji.

Zasoby w sieci

Zawartość tej stronie jest tu tylko w celach informacyjnych i nie był przeznaczony do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub choroby, lub zastąpić profesjonalnej porady medycznej otrzymasz od lekarza. Proszę skonsultować się z lekarzem z jakichkolwiek pytań lub wątpliwości mogą mieć dotyczące choroby.

Ta strona zawiera linki do innych stron internetowych z informacjami na temat tej procedury i powiązanych chorób zdrowia. Mamy nadzieję, że te strony pomocne. Ale proszę pamiętać, że nie kontroluje ani nie popiera informacje prezentowane na tych stronach internetowych, ani nie popiera tych witryn informacje zawarte tutaj.

Europejskie społeczeństwo raka

Europejskie Stowarzyszenie Gastroenterologicznej

National Cancer Institute (NCI)

Narodowy Instytut cukrzycy i chorób układu pokarmowego i nerek (NIDDK)

National Institutes of Health (NIH)

National Library of Medicine