Cambler

Zapobieganie złamanych kości

Kości są twarde i odporne, ale jeśli wystarczy wcisnąć je mocno-jeśli spadnie na twardą powierzchnię, na przykład, mogą pękać lub złamać. Zdrowy rozsądek i pewne środki bezpieczeństwa, może jednak udać się na wycieczkę na pogotowie.

CDC i inni eksperci oferują tych wskazówek bezpieczeństwa, aby zapobiec złamania:

  • Podczas wykonywania lub odtwarzania sportu nosić odpowiedni sprzęt.

  • Upewnij się, że Twój dom jest bezpieczny przed zagrożeniami, które mogą powodować upadki.

  • Zapinania pasów podczas jazdy i upewnić się, że dzieci są zabezpieczone w fotelikach lub fotelików, w zależności od ich wieku.

  • Budowania mocnych kości z dobrego odżywiania i ćwiczeń fizycznych. Mocne kości są mniej podatne na złamania.

  • Pozostać w dobrej formie fizycznej, ponieważ ćwiczenia zwiększa siłę mięśni i odruch prędkość.

  • Utrzymać wagę w zdrowym zakresie.

Te podstawowe środki ostrożności może pomóc w zapobieganiu wielu wspólnych przerw kości, które pojawiają się w szpitalnych izbach przyjęć codziennie: nadgarstki i kostki w młodym lub średnim wieku, bioder i nadgarstków w starszym wieku.

Ostrzenie swoje odpowiedzi ochronne, takie jak refleks lub zmiany postawy, może pomóc zatrzymać lub przerwać upadek. Na przykład, kiedy można umieścić swoje ręce przełamać spadek, lądujesz na pięcie swojej strony. Ręce pochłaniać uderzenie i płaską nadgarstek zgina gdyż absorbuje siły, powodując pęknięcia. I choć może to spowodować złamanie nadgarstka, to jest o wiele lepiej niż na potencjalnie zagrażające życiu złamania biodra - zwłaszcza w podeszłym wieku.

Unikanie zagrożenia na froncie domu

Wiele spadki odbywają się w domu. Jest to szczególnie ważne dla osób w podeszłym wieku, jak problemy z utrzymaniem równowagi, słaby wzrok i kruche kości łączą się z zagrożeniami dla gospodarstw domowych powoduje łamanie kości spada.

Można zmniejszyć współczynnik trip-i-fall usuwając dywany postrzępione i usuwanie przedłużaczy, które mogą spowodować upadek. Poręcze pomóc stabilne starszych dorosłych i dzieci na schodach. Odpowiednie oświetlenie pozwala zobaczyć obiekty na podłodze i uniknąć potknięcia nich.

Unikanie kruche kości

Wzmocnienie kości jest szczególnie ważne dla preteen i nastolatek, ponieważ kobiety, którzy nie otrzymają odpowiedniej wapnia i witaminy D, jak nastolatki mogą mieć zwiększone ryzyko rozwoju osteoporozy w późniejszym okresie życia. Możesz pracować, aby uniknąć osteoporozy, co sprawia, kości kruche, poprzez odpowiednie spożycie wapnia, ćwiczeń, i mnóstwo owoców, warzyw i witaminy D w całym swoim życiu.

Wymagania wapnia zmienić za życia. Zapotrzebowanie organizmu na wapń jest większe w okresie dzieciństwa i dorastania, gdy szkielet jest szybko rozwijającym się, oraz w okresie ciąży i karmienia piersią. Kobiety po menopauzie i starsi też należy spożywać więcej wapnia. Zgodnie z National Institutes of Health, dzieci od 1 do 10 roku życia potrzeba 500 do 1200 mg wapnia na dobę. Te 11 do 24 lat, potrzeba 1200 do 1500 mg dziennie. Dorośli w wieku od 25 do 50 potrzeba 1000 mg na dobę, a te 51 lat i więcej potrzeba do 1500 mg dziennie.

Twój organizm zużywa witaminy D do absorpcji wapnia. Będąc na słońcu, w sumie 20 minut każdego dnia pomaga większości ludzi ciała sprawiają tyle witaminy D. Można również uzyskać witaminy D z jaj, tłustych ryb i witaminy D-obronny zbóż i mleka. Jeśli uważasz, że trzeba wziąć dodatek, skontaktuj się z lekarzem.

Leczenie złamanej kości

Lekarze nadal wykorzystywać promieniowanie rentgenowskie diagnozować najbardziej złamanych kości, ale więcej urządzeń obrazowania o wysokiej technologii może być stosowana do wykrywania subtelne przerwy, takie jak stres złamań. Stres jest małe pęknięcie rysa na kości często spowodowane sportowych nadużywanie.

Najbardziej złamane kości w ramieniu, nodze, ręce lub stopy wymagają opatrunku czy szyny. Ciężkie, niewygodne gipsowe ustąpiły jaskrawo kolorowych odlewy z włókna szklanego. Są lżejsze, łatwiejsze do stosowania i usuwania, i bardziej atrakcyjne dla dzieci.

Na ogół, leczenie złamania jest bezpośrednio związane z wiekiem. Więc jesteś starszy, tym dłużej potrwa leczenie.

Lekarze mogą wykorzystywać wiele metod mechanicznych i biologicznych, aby przyspieszyć gojenie. Stymulacja elektryczna i USG zostały wykorzystane na gimnastyków w Stanach Zjednoczonych.

Typ złamania dyktuje również prędkość odtwarzania. Proste złamania leczy szybciej, że skomplikowane złamanie wymagające przeszczepów kostnych. Badania na genetycznie wytworzonych białek pobudzających wzrost jest obiecujący. Takie białka mogą zmniejszać remontom złamania chirurgiczny.