Cambler

Wyjaśniając swoje oczekiwania na pracę

Myśl o rozmowie z szefem na temat Twoich oczekiwań pracy prawdopodobnie wysyła dreszcze dół kręgosłupa.

Ale jeśli jesteś nowy pracownik i chcesz rozpocząć na dobrej drodze, lub jeśli już pracował w firmie od lat i czuje się wypalony, podkreślił, lub nieszczęśliwy, trzeba zebrać się na odwagę, by mieć tylko takie rozmowy.

Aby odnieść sukces, gdy robisz, musi być jasne, o swoich oczekiwaniach, a musisz przekazać je w sposób, który będzie na bieżąco Twój szef słuchania.

"W typowej sytuacji na rynku pracy, pewne oczekiwania - takie jak wynagrodzenia, godzin i obowiązków w pracy -. Są zrozumiałe zarówno przez pracodawcę i pracownika Inne oczekiwania, jednak może być tak ściśle związane, do idei pracy, które po prostu założyć, oczekiwania zostaną spełnione, bez wyraźnie je stwierdzając, "donosi Inscape Publishing Inc w" Zarządzanie oczekiwania Pracy - Przekształcenie postaw, "skoroszyt samooceny.

"Inne" oczekiwania pracy

Według skoroszycie, oczekiwania te często idą niewypowiedziane:

1. Uznanie

2. Autonomia

3. Wyrażenie

4. Rozwój kariery

5. Różnorodność

6. Praca w zespole

7. Struktura

8. Środowisko

9. Bilans

10. Stabilność

Aby wyjaśnić swoje myśli, pisać każdy z tych oczekiwań na osobnej kartce papieru, a następnie odpowiedzieć na te trzy pytania dla każdego z nich.

1. Czego można się spodziewać? Na przykład, rozważmy "autonomię". Czy można oczekiwać wolność do decydowania o swojej pracy? Ile nadzór chcesz?

2. Gdzie teraz jesteś? Jak dobrze jest to oczekiwanie już spełnione? Podczas gdy chcesz skupić się przede wszystkim na tych niespełnionych, ważne jest też twój szef wie, co działa dla Ciebie.

3. Gdzie chcesz iść? Polityka lub struktura przedsiębiorstwa mogą zapobiec pewne oczekiwania od spełnienia, więc musisz być gotów na pewne kompromisy. Musi pochodzić z możliwych rozwiązań dla swoich niespełnionych oczekiwań.

Kiedy rozmawiać z szefem

To dobry czas, aby rozmawiać jest podczas zaplanowanego przeglądu wyników regularnie.

Sprawdź, praktyczne wskazówki

To istotne jesteś przygotowana do dyskusji kilka możliwych rozwiązań dla około trzech twoich oczekiwań. Chcesz wysłać swoje wybory szefa, tak aby Twoje wnioski krótkie i zwięzłe.

Umieścić swoje propozycje w formie pisemnej, a kiedy wychodzisz, powiedzmy, "Napisałem to w dół do rozważenia. Dziękuję za poświęcony czas i zainteresowanie." Kontynuacja z listem podziękowania.

Potężny wpływ

Czy wypowiedziane lub niewypowiedziane, spełnione lub niespełnione oczekiwania pracy mają ogromny wpływ na twoje myśli, uczuć i zachowań, i są kluczowymi czynnikami postawy.

Czas poświęcony na ich adres może zwiększyć swój sukces i zmniejszyć stres w pracy.