Cambler

Podręcznik Kobiecy do pokazów na raka

Uruchomić dwa mil co drugi dzień i podnosić ciężary dwa razy w tygodniu. Próbowałeś jeść więcej owoców i warzyw, a mniej mięsa. Nie palę. Jeśli chodzi o Twoje zdrowie, możesz dowiedzieć się, że masz wszystko pokryte. Ale kiedy był ostatni raz widział się z lekarzem na przesiewania zdrowia?

Profilaktycznej opieki pokazy są niezbędne dla zdrowia każdego z nas. Dla kobiet, wymazy cytologiczne, egzaminy kliniczne i mammograficzne piersi, są ważnym narzędziem dla wczesnego wykrywania choroby. Jednak wiele kobiet nie ma testów. Jest wiele powodów: brak czasu, strach przed znalezieniem czegoś, lub zapomnienie. Jeśli boisz się złe wiadomości, pamiętaj: Zdecydowana większość badań przesiewowych wrócić normalne, a nawet te, które nie często nie oznacza raka jest obecny. Te pokazy może pomóc lekarz raka catch na wczesnym etapie, kiedy można go skutecznie leczyć.

Pokazy zdrowotne są inwestycją w przyszłość. Oto przewodnik do pokazów, że Europejskie Stowarzyszenie Raka (ACS) i Europejski Kongres Położnictwa i Ginekologii mówią, każda kobieta w średnim ryzyko raka potrzebuje dalszego dobrego zdrowia. Zalecenia te są dla przeciętnego kobiety. Niektóre kobiety z wysokim ryzykiem, konieczne może być sprawdzane za pomocą różnych schematów powodu osobistej lub rodzinnej historii nowotworu. Porozmawiaj ze swoim dostawcą w celu ustalenia, co plan jest najlepszy dla Ciebie.

Cytologiczne

Badanie cytologiczne może wykryć zmiany przedrakowe w komórkach szyjki macicy, zanim staną się one raka. Mogą również wykryć raka szyjki macicy we wczesnym stadium, kiedy można go traktować najłatwiej. Więc coraz regularne badania cytologiczne daje większą szansę na zapobieganiu raka. Od czasu do czasu, Badanie cytologiczne może również pomóc wykryć niektóre nowotwory macicy i innych części układu rozrodczego kobiety.

Jak to jest wykonywane?

Podczas wymazu lekarz delikatnie zeskrobać komórki od zewnątrz szyjki, która łączy macicy do pochwy. Komórki te są wysyłane do laboratorium w celu analizy. Jeśli lekarz mówi ci, wyniki wymaz szyjki macicy są nieprawidłowe, to niekoniecznie znaczy, że ma raka. Nieprawidłowych komórek może oznaczać infekcję lub inne przyczyny, lub też mogą sygnalizować zmiany przedrakowe w komórkach. Jeśli masz nieprawidłowy cytologiczne, lekarz powinien wykonać badania następcze w celu ustalenia przyczyny.

Wiele kobiet czuje się źle o rozmaz Pap. Jeśli jesteś zdenerwowany o rozmaz Pap, porozmawiaj z lekarzem. Nie mogą być rzeczy, może on zrobić, aby czuć się bardziej komfortowo.

Jak często?

Według Europejskiego Kolegium Położnictwa i Ginekologii, powinieneś mieć swój bazowego lub pierwszy cytologiczne około trzech lat po raz pierwszy seks (pochwę) lub po osiągnięciu 21 urodziny. Na początku powinieneś mieć cytologiczne raz na dwa lata, ale częstotliwość testu może się zmienić na podstawie historii zdrowia i życia. Jeśli wyniki wrócić normalne trzy lub więcej razy z rzędu, lekarz może zalecić posiadające cytologiczne rzadziej.

Po trzech lub więcej prawidłowych wyników w lub po 30 roku życia, w zależności od firmy i czynników ryzyka, lekarz może zalecić, że masz badanie cytologiczne co trzy lata. Kobiety w wieku 65 lub 70 i starszych, którzy mieli trzy lub więcej normalnych testów Pap, a także ma nieprawidłowe wyniki badań cytologicznych w ciągu ostatnich 10 lat i mężczyzn, którzy mieli całkowitej histerektomii, w oparciu o radę swojego lekarza, może wybrać, aby zatrzymać raka szyjki macicy przesiewowe. Jeśli przeszły menopauzę, nadal mogą mieć badania cytologiczne.

Kliniczne egzaminów piersi

Kliniczne badanie piersi jest egzamin piersi przez lekarza lub innego pracownika służby zdrowia.

Ważne jest, aby wiedzieć, jak zazwyczaj wyglądają twoje piersi i czuć. Może chcesz porozmawiać z lekarzem na temat egzaminów na własny piersi. Jeśli czujesz, grudek lub wystąpią jakiekolwiek inne zmiany, porozmawiaj z lekarzem tak szybko, jak to możliwe.

Jak to jest wykonywane?

Lekarz dokładnie czuć piersi i pod pachami dla grudek lub cokolwiek innego, co wydaje się niezwykłe. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, może trzeba mammografię.

Jak często?

Dla kobiet od 20 do 39, ACS zaleca badanie kliniczne piersi (CBE) być częścią badania okresowego, korzystnie co najmniej raz na trzy lata. Bezobjawowe kobiety w wieku 40 i starsze powinny nadal otrzymywać CBE w ramach badania okresowego, najlepiej co roku.

Mammografia

Mammografia to badanie rentgenowskie piersi. Jest to bezpieczny i skuteczny sposób, aby wykryć guzy nowotworowe, choroby i inne nienormalne piersi. Mammografia może zlokalizować guza, zanim można go łatwo wyczuć i choć łatwiej jest leczyć.

Jak to jest wykonywane?

Podczas mammografii, technik RTG dwa razy w pierś, raz od góry i raz z boku. W tym celu każdy piersi mogą być ściśnięte pomiędzy dwiema płaskimi płytami, tak że dokładny obraz może być wykonane. Może to być niewygodne, ale to trwa tylko kilka sekund. To może pomóc, aby zaplanować ten test za tydzień po zakończeniu miesiączki, kiedy Twoje piersi są mniej delikatne i nierówne. Na dzień mammografii, nie używać dezodorantów, płynów lub proszków. Produkty te mogą pokazać się na obrazie.

Mammografia cyfrowa, który jest zatwierdzony przez US Food and Drug Administration (FDA), zdjęcia rentgenowskie rekordy w kod komputerowy i przechowuje je w formie elektronicznej, a nie na kliszy rentgenowskiej, jak w konwencjonalnej mammografii. Nie ma różnicy w przygotowaniu lub procedury mammografia z systemem cyfrowym.

Jeśli pojawiają się jakieś nieprawidłowości na mammografii, lekarz może zalecić dalsze badania i może biopsję (usunięcie małej ilości tkanki), aby sprawdzić, na raka.

Uzyskać mammografia w miejscu zatwierdzonym przez FDA do konwencjonalnych lub mammografii cyfrowej. FDA zapewnia, że ​​obiekty w całym kraju spełniają standardy jakości w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności.

Jak często?

US Preventive Services Task Force zaleca mammografię co dwa lata dla kobiet w wieku do 50 do 74 lat. ACS i inne organizacje mają różne zalecenia wiekowe. Porozmawiaj z lekarzem o tym, kiedy należy rozpocząć o mammografii, i jak często trzeba je mieć. On lub ona wydać zalecenie opiera się na własne ryzyko i historii medycznej i rodzinnej.

Przesiewowych raka jelita grubego

Regularne badania przesiewowe na raka jelita grubego należy rozpocząć w wieku 50 lat dla kobiet w średnim ryzykiem. Istnieją różne rodzaje testów, które można zrobić, a każda z nich ma swój własny zalecany harmonogram.

Co to ​​jest test?

Jak często?

Krew utajona w kale testu (FOBT) * z czułością testu co najmniej 50 procent w przypadku raka lub immunochemicznej badania kału (FIT) z co najmniej 50 procent wrażliwości na raka, LUB

Roczna, począwszy od 50 roku życia

Badanie stolca DNA lub

Odstęp niepewne, zaczynając od wieku 50 lat

Elastyczne sigmoidoskopia, OR

Co pięć lat, począwszy od 50 roku życia

Dwukrotnie kontrast baru lewatywa, OR

Co pięć lat, począwszy od 50 roku życia

Kolonoskopia, OR

Co 10 lat, począwszy od 50 roku życia

CT kolonoskopia

Co pięć lat, począwszy od 50 roku życia

* FOBT jak to jest czasami w gabinetów lekarskich, z jednej próbki kału zebranych na palca podczas badanie per rectum, nie jest substytutem dla zalecanej w domu procedury zbierania dwie próbki z trzech kolejnych próbek. Badania również miska WC FOBT nie są zalecane. W porównaniu z testów opartych na gwajaku testu do wykrywania krwi utajonej testy immunochemiczne są bardziej przyjazne dla pacjenta, oraz które mogą być takie same lub lepsze pod względem wrażliwości i swoistości.

Nie ma uzasadnienia dla powtarzania FOBT w odpowiedzi na początkowy pozytywnego wyniku.