Cambler

Jak ocenić ryzyko dla przewlekłej choroby

To dobrze, aby cofnąć się i wtedy i zadać sobie pytanie: Czy moje nawyki zmniejszenie lub zwiększenie moje ryzyko zdrowotne? Jest tam więcej mogę robić, aby zmniejszyć ryzyko dla mojej cukrzycy, raka i choroby serca?

Poniższe odpowiedzi może pomóc dostosować swój styl życia do wspierania optymalnego zdrowia.

Ile powinien ważyć?

Jeśli masz nadwagę, tracąc zaledwie 5 do 10 procent swojej obecnej wagi może pomóc zwiększyć trwałość i zmniejszyć ryzyko dla chorób związanych z otyłością, takich jak wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom we krwi cholesterolu, choroby serca i typu 2 cukrzycy. Będzie ona również pomóc Ci poczuć się lepiej w ogóle.

Jeśli ma niedowagę, możesz być niedożywiony i wysokiego ryzyka dla zakażenia, osteoporozy, anoreksji i innych chorób.

Wiedzieć, gdzie stoisz, zacznij z indeksem masy ciała (BMI). Odwiedź National Heart, Lung i strony internetowej krew instytut, podłączyć wzrostu i masy ciała, a strona będzie obliczyć BMI.

Dla dorosłych:

  • BMI poniżej 18,5 jest niedowaga.

  • 18,5 do 24,9 jest zdrowy zakres masy.

  • 25 do 29.9 ma nadwagę.

  • 30 lub wyższy jest otyły.

BMI może nie być dokładne dla kogoś z bardzo mało lub dużo masy mięśniowej. Zwrócić się z lekarzem na temat inteligentnych sposobów na utrzymanie prawidłowej wagi ciała.

Co na temat tytoniu i / lub alkoholu?

Jeśli palisz lub używać tytoniu bezdymnego, stop. Wszystkie formy tytoniu zwiększa ryzyko niektórych rodzajów nowotworów: głowa, szyja przełyku, płuc i nerek. Palenie powoduje także przewlekłe zapalenie oskrzeli i rozedmę płuc, wyniszczające choroby, które zaczynają rok po objęciu palenie.

Jeśli używać alkoholu, ograniczyć spożycie do dwóch drinków dziennie, jeśli jesteś mężczyzną i jeden drink dziennie, jeśli jesteś kobietą. Cięższy pitnej powoduje ryzyko dla nowotworów głowy, szyi, przełyku, piersi i wątroby, a także marskości wątroby.

Jak dużo aktywności fizycznej powinien dostać?

Jeśli jesteś ogólnie zdrowy i chcesz wzmocnić swoje serce, wsparcie kości, poprawę snu i nastroju, i zmniejszyć ryzyko na typ 2 cukrzycy i niektórych nowotworów (wśród innych świadczeń), mają co najmniej 30 do 60 minut umiarkowanego do energiczne działania na pięć lub więcej dni w tygodniu. Podaje ćwiczenia na mniejsze części, 10 lub 15 minut przez cały dzień oferuje również korzyści dla zdrowia.

Dla ziemniaków kanapie, każda kwota bezpieczne, przyjemne aktywności fizycznej będzie ruszyć się w kierunku poprawy zdrowia. Zmieścić się w dodatkowych kroków, kiedy i gdzie możesz.

Aby schudnąć, aby swój cel 60 minut umiarkowanego do intensywnego wysiłku fizycznego dziennie. Badania pokazują, że to, co jest potrzebne do utraty wagi.

Co należy jeść pokarmy?

Każdy powinien jeść 2-1/2 szklanki warzyw i 2 szklanki owoców każdego dnia. Należy również pić więcej wody, wybierz pełnoziarniste, jedzą 07:56 uncji białka i tłuszczu granicznej i cukru. Może to pomóc kontrolować wagę i zmniejszyć ryzyko wielu poważnych chorób przewlekłych. Zwrócić się do lekarza lub dietetyka o szczególnych potrzebach żywieniowych może być.

Z punktu widzenia dietetycznego, można obniżyć ryzyko zachorowania na raka, wybierając produkty jasny-kolorowy (ciemny zielony, żółty i czerwony), rośliny strączkowe (soczewica, jedzenie, fasola, groch), co najmniej dwa razy w tygodniu, a ograniczenie tłustych pokarmów pochodzenia zwierzęcego, w tym nabiał całego tłuszczu i tłuszczowych lub smażone mięso.

Chodzi o to, aby zrównoważyć swój styl życia według własnych potrzeb. Przyjmują zdrowych nawyków, które lubisz i te można trzymać z dla życia.