Cambler

10 sposobów, aby utrzymać rodzinę

Ostatnie wydarzenia na świecie mogą mieć czujesz szczególnie zaniepokojony bezpieczeństwa swojej rodziny. Największe zagrożenia dla bezpieczeństwa, choć są bardzo zbliżone do siebie. Według Rady Bezpieczeństwa Narodowego (NSC), wypadki samochodowe, upadki, przypadkowe zatrucia, utonięcia, i zadławienie są główną przyczyną śmierci w niezamierzonym Europie. Nie wychodzą niektóre z najprostszych sposobów, aby utrzymać rodzinę. Te 10 wskazówek może pomóc.

1. Zapnij pasy. W razie wypadku samochodowego, ta prosta czynność może oznaczać różnicę między życiem a śmiercią. Wypadki samochodowe są główną przyczyną śmierci osób w wieku od 1 do 33, w zależności od NSC. O co 12-1/2 minut, ktoś w Europie ginie z powodu wypadku samochodowym. Co 14 sekund ktoś cierpi wyłączanie obrażeń. Pasy bezpieczeństwa uratować życie tysięcy ludzi każdego roku.

2. Używać fotelików dziecięcych. Korzystanie z fotelika dziecko może zmniejszyć ryzyko śmiertelnych obrażeń o 71 procent u dzieci w wieku poniżej 1. Pamiętaj, aby poprawnie zainstalować fotelik-blisko 80 procent nie są poprawnie zainstalowane. Najbezpieczniejszym miejscem dla dziecka w foteliku jest w środku na tylnym siedzeniu. Jeśli dziecko musi jeździć na przednim siedzeniu pasażera, poduszka powietrzna powinna być wyłączona. Aby uzyskać więcej informacji na temat instalowania siedzeń samochodowych, odwiedź www.carseat.org.

3. Nie pić i jechać Rozważ to:. Około 40 procent zgonów auto wypadków obejmować picia. W pijanych jazdy zgonów z udziałem dzieci, 64 procent dzieci jadą w samochodzie pijanego kierowcy. Około 3 na 10 osób będzie zaangażowanych w alkoholowym wypadku drogowego w pewnym momencie w ich życiu, NSC mówi. Jeśli będzie picia, wyznacza nondrinker prowadzenia pojazdów. Lub zadzwonić po taksówkę.

4. Nosić kask. Rowerem lub podczas gdy w grach sportowych, takich jak piłka nożna, hokej i baseball zawsze używaj kasku. Około 800 rowerzystów umiera każdego roku w wypadkach z udziałem pojazdów mechanicznych, NSC mówi. Uraz głowy często prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu. Noszenie kasku może zmniejszyć ryzyko urazów głowy o 85 proc. Egzekwowania surowych reguł z dziećmi-bez kasku, nie gra na sport lub na rowerze. Dawać dobry przykład poprzez noszenie kasku podczas własnego kolarstwo.

5. Zapobiec upadkom. Ponad 50 procent wszystkich upadków dochodzi w domu. CDC donosi, że prawie 14.000 osób w wieku 65 lat i starszych umiera każdego roku z upadków.

Dzieci są niemal równie prawdopodobne, jak seniorzy być ranny w nogi, ale można podjąć kroki, aby pomóc utrzymać zarówno osoby starsze i dzieci bezpiecznie w pozycji pionowej. Przechowywać z dala od domu potknięcia zagrożeń, takich jak przewody elektryczne, rzucać dywany i zabawki na podłodze. Przechowywać schody bez bałaganu i miejsce poręczami po obu stronach wszystkich schodów. Zainstaluj włączniki światła na górze i na dole schodów. Użyj maty antypoślizgowe do wanny i prysznicem. Zainstaluj chwycić barów obok WC i wanną lub prysznicem.

Nigdy nie zostawiaj dziecka samego na łóżku lub zmieniającym stole i używać pasów bezpieczeństwa na krzesełka i wózki. Zainstaluj bramy, aby uniemożliwić dostęp do klatek schodowych i balkonów. I upewnij się, wrzeciona na klatkach schodowych są cztery cale od siebie lub mniej, aby zapobiec głowy niemowlęcia z poślizgiem przez nich.

6. Oglądać te okna. Ekrany są zaprojektowane, aby owady się, nie dzieci w. Jeśli zainstalować osłony, które utrzymują dzieci od otwierania okien więcej niż kilka cali, upewnij się, że strażnicy z łatwością mogą być uwalniane w czasie pożaru. Okresowo sprawdzać swoje okna, aby upewnić się że nie są malowane, gwoździ, wkrętów lub obrzęk zamknięte.

7. Zapobieżenia zatrucia. Zatrucie jest główną przyczyną śmierci w domu, NSC mówi. Zatrucie zginęło ponad 11.000 osób, w 2001 r., najnowsze statystyki roku są dostępne. Ludzie w najwyższym stopniu ryzyka dla zatrucia w domu są te w wieku od 25 do 44. Główne substancje, które powodują przypadkową śmierć są leki, trujące rośliny doniczkowe, środki czyszczące i pestycydy. Trzymaj leki zamknięty od ciekawskich młodych palców i zawsze dokręcić nakrętki odporne dziecko prawidłowo. Przenieść produkty czyszczące do szafek z zatrzasków zabezpieczających. Zachowaj numer telefonu do lokalnego centrum kontroli zatruć w pobliżu telefonu.

8. Bądź czujny w pobliżu wody. Ponad 4000 osób utopić co roku, a dzieci do lat 4 są najbardziej podatne. Nigdy nie zostawiaj dziecka samego w basenie lub na plaży lub w wannie. Jeśli masz basen, ogrodzenie, zainstalować go w samo-zamykające drzwi prowadzące do niego i umieścić zabawki z dala od ciekawskich oczu, kiedy nie jest w użyciu. Dla dodatkowej ochrony, zainstaluj pokrywę, która blokuje dostęp do wody.

9. Trzymaj dzieci z zadławienia. Suffocation jest główną przyczyną śmierci w domu, dla dzieci w wieku 4 i młodszych. Zawsze umieścić dzieci do snu na plecach na twardym materacu, nie na miękkie poduszki, poduszki i koc. Upewnij się, czy zabawki z długich przewodów i linek okno-cień odciągnąć od małych dzieci. Dzieci do lat 4 mogą zadławić firmy, okrągłe żywności. takie jak popcorn, orzechy, winogrona i cukierki twarde, więc wprowadzenie starannie nowych pokarmów. Również zachować małych przedmiotów, które dziecko może połknąć, takie jak biżuteria i pinezki-w bezpiecznym miejscu z dala.

10. Bądź przygotowany na pożar. Czujki dymu i gaśnice może pomóc uniknąć obrażeń i śmierci, jeśli wybuchnie pożar w domu. Test czujki dymu i zmienić miesięczny baterie dwa razy w roku. Upewnij się, że każdy wie, gdzie spotkać na zewnątrz domu i uczyć dzieci ich nazwisko, adres i jak zadzwonić pod numer 911 w przypadku zagrożenia. Aby zapobiec pożarom w domu, upewnij się, że wszystkie urządzenia elektryczne, przewody elektryczne i gniazda są w dobrym choroby; utrzymać dzieci, zwierzęta i materiałów palnych od grzejniki, jeśli palić, nie pal w łóżku lub na meblach tapicerowanych.