Cambler

Przyczyny zapalenia zatok

Śluz pomaga utrzymać zatoki czyste. Ale śluz może gromadzić się w zatokach z powodu przeziębienia, alergii lub przeszkód. Te rzeczy zakłóca naturalny drenaż śluzu. Może to prowadzić do zapalenia zatok (zapalenie zatok i infekcji). Ostre zapalenie zatok jest na nagle. Często zdarza się tuż po infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie. Przewlekłe zapalenie zatok trwa obrzęk błony śluzowej zatok. Jest to często wynikiem alergii lub przewlekłych zakażeń.

Przeziębienia i inne infekcje

Zimno lub grypa może spowodować zatok i nosa puchnąć okładziny. Otwory zatok może stać zablokowane. Powoduje to, że śluz do kopii zapasowej. Ten cofnął się śluz staje się idealnym miejscem dla rozwoju bakterii. Gruby, żółty, lub przebarwienia śluzu jest objawem infekcji.

Reakcje alergiczne

Możesz być wrażliwe na pewne substancje. Powoduje to uwalnianie histaminy w organizmie. Histaminy sprawia, że ​​zatok i nosa okładziny pęcznieją. Długoterminowe obrzęk drewniaki zatok. Zapobiega rzęsek (malutkich włosków wyściółki nosa) z zmiatając śluz. Objawy alergii mogą być trwałe. Ale są mniej surowe niż z przeziębienia.

Przeszkody

  • Polip jest sac obrzęk tkanki. Może to być wynikiem alergii i infekcji. Może blokować środkowego ujścia (otwarcia, gdzie większość zatok drenażu). Może nawet rosną wystarczająco duże, aby zablokować swój nos.

  • Odeszła, gdy przegroda jest cienka ściana wewnątrz nosa jest popychany do jednej strony. Często jest skutkiem urazu. Może to zablokować środkowego ujścia.