Cambler

Łuszczyca, wysokie ciśnienie krwi może być połączony

Ludzie, którzy mają łuszczycę i nadciśnienie są bardziej prawdopodobne, że bardziej poważne wysokie ciśnienie krwi, co wymaga więcej leków, aby go kontrolować, sugerują nowe badania.

Około 4 procent populacji USA ma łuszczycę, co powoduje swędzenie, pogrubione, suche, czerwone plamy na skórze.

Naukowcy z University of California w Davis zdrowie system zbadał 835 pacjentów, którzy mieli łuszczycę i nadciśnienie. Ich spraw w porównaniu z ponad 2400 ludzi, którzy mieli nadciśnienie, ale nie łuszczyca.

Pacjenci z łuszczycą częściej potrzebują najwyższy poziom leczenia ciśnienia krwi, które opiera się na środek centralnego aktorskiej (znany również jako adrenergicznych inhibitory), który jest używany w ludzi, których wysokie ciśnienie krwi nie mogą być kontrolowane z konwencjonalnymi lekami.

Pacjenci z nadciśnieniem tętniczym z łuszczycą były też prawie 20 razy bardziej prawdopodobne, że na czterech leków lub środka działającego centralnego niż pacjenci z nadciśnieniem tętniczym bez łuszczycy.

Wyniki badań opublikowano online w PLoS ONE.

Autorzy badania zauważył, wyniki były znaczące nawet po inne czynniki ryzyka związane z nadciśnieniem, w tym cukrzycy, palenia tytoniu i wysokim cholesterolem, zostały wzięte pod uwagę. Badacze podkreślić również, że jest mało prawdopodobne, że leki stosowane w leczeniu łuszczycy, są odpowiedzialne za wzrost nasilenia nadciśnienia.

"Nasze badanie formułuje mocny, że łuszczyca nie jest tylko choroba skóry, głębokie," powiedział główny autor badania, dr kwiecień W. Armstrong, UC Davis asystent kliniczny profesor dermatologii, w informacji prasowej uniwersytetu. "Zaczynamy się okazać, że łuszczyca może stanowić okno do wykrywania chorób układu krążenia, w tym nadciśnienia tętniczego. "

Armstrong dodał, że ustalenia mogą ostrzegać lekarzy, którzy leczą nadciśnienie, czynnik ryzyka chorób serca i udaru mózgu. "Pacjenci z nadciśnieniem tętniczym, którzy również mają łuszczycy prawdopodobnie wymagają ściślejszego monitorowania i bardziej agresywny reżim narkotyków w celu osiągnięcia odpowiedniej kontroli ciśnienia krwi," powiedział.

W ciągu ostatnich czterech lat, naukowcy opracowali kilka teorii wyjaśniających związek między łuszczycą i nadciśnieniem, w tym:

  • Osoby z łuszczycą mogą być bardziej narażone na rozwój zwężone naczynia krwionośne, co zwiększa ciśnienie krwi.

  • Pacjenci z łuszczycą mają podwyższony poziom białka wytwarzanego przez komórki skóry endoteliny (I), w którym skurcz naczyń krwionośnych i zwiększa ciśnienie krwi.

  • Jako choroby zapalne, łuszczyca może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych i serca.

"Nasze rozumienie łuszczycy jako choroby układowej rozwija się bardzo szybko," stwierdziła Armstrong. "Lepsze docenienie innych chorób, które zazwyczaj towarzyszą łuszczycy może potencjalnie prowadzić naszą terapii tej choroby w przyszłości."

Podczas gdy nowe badanie wykazało związek między łuszczycą i wysokie ciśnienie krwi, nie wykazywać przyczynowo-skutkowy.

Więcej informacji

US National Institutes of Health oferuje bardziej szczegółowe informacje na temat łuszczycy.