Cambler

Zapalenie zatok

Fakty zapalenie zatok

Zapalenie zatok jest infekcja zatok, które są wnęki lub kieszenie wypełnione powietrzem, w pobliżu przejścia do nosa. Zapalenie zatok występuje zwykle po zimnej lub zapalenia alergicznego. Wewnątrz zatok jest podobny do wnętrza nosa. Więcej informacji na temat zapalenia zatok ›

Może masz zapalenie zatok?

Miliony ludzi są dotknięte zapalenie zatok każdego roku. Mimo to, jest to często błędnie i niezrozumiany przez ludzi z chorobą.

Zapalenie zatok dotyka cztery pary zatok zwanych zatok przynosowych powietrza, które łączą się z nosa. Zapalenie zatok jest infekcja w tych zatok. Zakażenie może być powodowane przez alergie, niektóre leki, zmiany w powietrzu lub nieprawidłowości w samych przynosowych. Ostre zapalenie zatok jest najczęstszą postacią tej choroby.

Dowiedz się więcej na temat zapalenia zatok ›

Self-uczta? Lub udać się do lekarza?

Kiedy jesteś chory, wiedząc, czy powinien leczyć się w domu lub zobaczyć lekarz może zaoszczędzić czas i setki, a może tysiące dolarów rocznie.

Na przykład, można leczyć katar, biorąc 5€, over-the-counter (OTC) leków do zatorów i kaszel. Bill tylko na spacery w drzwiach swojego lekarza może być 40€ do 60€ lub więcej. Nawet jeśli masz tylko zapłacić 10€ do 15€ w co-płacić za wizyty w gabinecie, przy użyciu leków OTC nadal oszczędza - nie tylko pieniądze, ale również czas.

Dowiedz się, czy nie należy udać się do lekarza ›

Gdy Twoje dziecko ma zapalenie zatok

Zatok są puste przestrzenie w kościach twarzy. Zdrowych zatok stale produkować i drenażu śluzu, który pomaga zachować nosowych czyste. Ale podstawowy problem może zapobiec zatok od opróżniania prawidłowo. To może prowadzić do zapalenia zatok (zapalenie zatok i infekcji). Zapalenie zatok może być ostry lub przewlekły. Ostre zapalenie zatok jest się nagle, często po zimnym lub grypy. Podczas ostrego zapalenia zatok nie znika lub wraca często, to mówi się, że przewlekłe. Długotrwałe zapalenie zatok jest zazwyczaj z powodu alergii lub fizyczne zablokowanie nosa.

Dowiedz się więcej na temat zapalenia zatok u dzieci ›

Zapalenie zatok: zakażenia zatok

Zatok, lub ubytki są wypełnione powietrzem kieszenie, które są w pobliżu przejścia do nosa. Istnieją cztery różne rodzaje zatok:

  • sitowy zatok - znajduje się wewnątrz twarzy, wokół mostu nosa. Ten zatok jest obecna od urodzenia, i nadal rośnie.
  • zatok szczękowych - znajduje się wewnątrz twarzy, wokół policzków. Ten obecny jest również zatokowego po urodzeniu, i nadal rośnie.
  • przedni zatok - znajduje się wewnątrz powierzchni w obszarze czoła. Ten zatok nie rozwija, aż około siedmiu lat.
  • zatoki klinowej - znajduje się głęboko w twarz, za nos. Ten zatok nie rozwija aż dojrzewania.

Dowiedz się więcej o infekcji zatok ›

Dlaczego lekarz patrzy w nosie

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego Twój lekarz będzie wyglądał wewnątrz nosa podczas badania? Kiedy pacjent ma katar lub przekrwienie, służby zdrowia potrzebuje przyjrzeć źródła problemu.

Dostawcy zwykle nie wyglądają wewnątrz nosa, chyba że masz konkretny powód. Zazwyczaj są one szukają infekcji lub alergii. Zdarza się, że szukamy innych źródeł problemu oddechowego, takich jak odchylonym przegrody, która jest przesunięcie ściany, która dzieli jamę nosową na połówki.

Dowiedz się, dlaczego lekarz patrzy w nosie ›