Cambler

Korzystanie z ziołowych suplementów diety? należy zachować ostrożność, zbyt

Ziołowe suplementy wzrosła w przemyśle 15€ miliardów lat używany przez ponad 60 milionów ludzi. Jeśli jesteś jednym z nich, jak można dowiedzieć się, czy dodatek działa, lub jeśli jest to bezpieczne?

Zgodnie z ustawą o suplement diety Zdrowia i Edukacji z 1994 roku, FDA traktuje suplementy jako żywność. W przeciwieństwie receptę i ponad-the-counter leków, leki ziołowe i suplementy mogą być sprzedawane bez dowodu ich dawkowania, czystości, składu, skuteczności, a nawet bezpieczeństwa. I mogą pozostać na rynku do FDA okazuje im niebezpieczne po rozpatrzeniu skarg złożonych przez lekarzy, jak i konsumentów. Może to i nie-trwać lata.

Mimo, że 10 lat po suplement została uchwalona ustawa, FDA powiedział, że planuje przyjęcie nowych zasad dotyczących monitorowania bezpieczeństwa produktów i składników, nie uczyniła tego już wcześniej.

Naukowcy z National Institutes of Health przeprowadzili dziesiątki badań nad suplementami z acai berry na magnez cynk patrzeć, czy one naprawdę działają. Suplementy z udowodnionej wartości m.in. imbir na mdłości, Saw Palmetto rozszerzonej prostaty i dziurawiec na łagodną depresję. Ale mają one na półkach z produktami, które mają korzyści wątpliwe lub niesprawdzonych. Na przykład, badania donoszą, że środki, które twierdzą, być powiększalniki piersi lub penisa wchodzą w kategorii bezwartościowe.

Mieszane wyniki

Inne suplementy wykazują mieszane rezultaty. Sprawa w punkcie: echinacea, najlepiej sprzedającą zioło twierdząc odeprzeć przeziębienia. Oślepiony, kontrolowanym placebo badaniu w 2010 Annals of Internal Medicine poinformował, że echinacea była bez wartości w zapobieganiu lub leczeniu przeziębienia. Badania czosnku, podejmowane w celu obniżenia poziomu cholesterolu, także miał różne wyniki.

Jedną z przyczyn jest zmienność brak standaryzacji. Badanie może wykorzystywać różne części zioła, a nawet różnych gatunków, a które mogą mieć wpływ na wyniki. Niektóre suplementy mogą nie oferować ten sam herb lub składnik odżywczy wykorzystywany w badaniu. Stężenie ziół w dodatku mogą się zmieniać, także i produkt nie może nawet zapewnić na tyle, aby zmienić.

Podczas gdy rząd działa zaostrzyć przepisy i zebrania dowodów, konsumenci muszą słuchać tej rady:

  • Zrobić swoją pracę domową, aby sprawdzić, czy dodatek jest właśnie dla Ciebie na podstawie Twojego stanu zdrowia. Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych suplementów. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli jesteś w ciąży lub karmiące, podjąć inne leki, lub masz chorobę, takie jak choroby serca, cukrzyca czy rak.

  • Nie należą do bzdur i hype. Dodatkowe opłaty nie może twierdzić, lub leczyć bez dowodu. Ale mogą używać mylące "struktura / funkcja" informacje takie jak "wspomaga układ odpornościowy", bez cienia dowodu. Zadaj ekspres do badań kopii zapasowych. Nie daj się nabrać na dodatek touting "przełom" czy "natychmiastowe rezultaty Tylko dlatego dodatek jest oznaczony jako" naturalny "nie oznacza, że ​​jest bezpieczny i skuteczny.

  • Sprawdzić uszczelnienie kontroli jakości. Suplementy oznaczone USP zweryfikowane NSFC lub Consumer Labs (CL), NFL / NFLPA gwarancję, że zawartość dopasować etykietę.

  • Należy pamiętać, że zgodnie z Narodowego Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej, składniki aktywne w wielu suplementach nie są znane. Zawartość dodatku może się różnić od tego, co znajduje się na etykiecie, więc mogą być przy mniej lub więcej niż to, co mówi, dodatek etykieta.

Dodawanie do uzupełnienia ryzyka

Suplementy rzadko pochodzą z pakietu wstawia, że ​​skutki uboczne, przeciwwskazania listy i interakcje, więc oto kilka do rozważenia:

  • Saint-John's-wort może zwiększyć oparzenia słoneczne i utrudnia antykoncepcyjne pigułki, leki serca i wiele innych leków. To też może kolidować z leków stosowanych jeśli masz przeszczepionego narządu.

  • Jeżówka może być ryzykowne, jeśli jesteś podatny na alergię lub mieć chorób autoimmunologicznych, takich jak toczeń.

  • Imbir, miłorząb, czosnek, olej z ryb, i koenzym Q10 cienki krwi i może zmniejszyć krzepliwość w chirurgii, zwłaszcza gdy stosuje się witaminę E, kwas acetylosalicylowy lub inne leki rozrzedzające krew.

  • Witamina E w nadmiarze, może w rzeczywistości zwiększyć ryzyko sercowo-naczyniowe, niewydolność serca i hospitalizacji na choroby serca, u osób z istniejącymi chorobami układu krążenia.