Cambler

Zapalenie wątroby

Fakty zapalenie wątroby

Zapalenie wątroby zapalenie wątroby, prowadząc do uszkodzenia komórek wątroby i zniszczeniem. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób w USA, szacunkowo 800.000 do 1,4 mln osób ma infekcje wirusowe zapalenie wątroby typu B. Dowiedz się więcej na temat wirusowego zapalenia wątroby typu ›

Objawy zapalenia wątroby

Nudności jest bardzo częstym objawem, który jest często opisywane jako uczucie mdłości lub wooziness lub potrzeby wymiotować. Nudności towarzyszy szeroki wybór łagodnych do ciężkich zakażeń, chorób, chorób i urazów, i występuje we wszystkich grupach wiekowych i populacji.

Objawy mdłości może być krótko i szybko znika, tak jak w przypadku trawienia. Ale objawy mogą być trwałe lub powtarzać przez okres dni, tygodni i miesięcy, takich jak nudności wywołanego migreną, raka trzustki, niektóre leki lub urazu ciała.

Nudności występuje innych objawów dotyczących układu pokarmowego, jak i innych układów ciała.

Dowiedz się więcej na temat objawów zapalenia wątroby ›

Leczenie zapalenia wątroby

Pamiętaj: Nie szczepionki lub leki mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa HCV i wirusowym zapaleniem wątroby typu C. To do ciebie, aby uniemożliwić innym osobom bezpieczne.

Jest wielce prawdopodobne, że wirus zapalenia wątroby typu C (HCV) został znaleziony przy rutynowe badania wątroby przeprowadzono na krwi lub po oddały krew. Po wykryciu wirusa zapalenia wątroby typu C, ocena medyczna pomaga ocenić, czy pacjent ma chorobę wątroby. Może być także mała próbka (biopsja) pochodzi z wątroby, aby zobaczyć, czy leki mogą pomóc.

Aby pomóc zachować swoje ciało silne i ewentualnie złagodzić objawy:

  • Uniknąć stresu na wątrobę. Nie należy używać alkoholu i niepotrzebnych leków, nawet ponad-the-counter leki, takie jak paracetamol. Można podkreślić, wątrobę.

  • Jeść zrównoważonej diety. Diety o niskiej zawartości tłuszczu, bogate w błonnik i pełne świeżych owoców i warzyw pomaga utrzymać zdrowie.

  • Brać przepisane leki. Aby pomóc wątroby lepiej, może być podane zastrzyki leku o nazwie interferon alfa 3 razy w tygodniu przez 6-12 miesięcy. W większości przypadków będzie także uwagę rybawiryną (lek przeciwwirusowy), aby wziąć doustnie 2 razy dziennie. Lekarz może porozmawiać o możliwych skutków ubocznych terapii z tych leków.

Dowiedz się więcej na temat leczenia zapalenia wątroby ›

Życie z zapaleniem wątroby

W preteen lata to czas, kiedy młodzi ludzie eksperymentować z nowymi rzeczami i zaczynają wywierać swoją niezależność. Z tych powodów bardzo ważne jest, aby Twoje dziecko być zaszczepione przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, wirus zapalenia wątroby typu B (HBV), rozprzestrzenia się poprzez seks z zakażoną osobą bez użycia prezerwatywy i dzieląc zanieczyszczone igły. To także rozprzestrzenia się poprzez przypadkowe igłami, wpływając pracowników służby zdrowia, lub od zakażonej matki na dziecko podczas porodu.

Wirusowe zapalenie wątroby typu B jest wysoce zaraźliwa, przenoszona drogą płciową choroba wywoływana przez wirus, który atakuje wątrobę, powodując infekcję kształcenia wątroby, marskość (bliznowacenie) wątroby, raka wątroby i śmierci. W Europie, HBV jest odpowiedzialny za około 2,000 do 5,000 zgonów każdego roku. Ludzie w każdym wieku mogą zarazić się wirusem HBV. Osoba, która nie jest odporna na HBV może zarazić się wchodząc w kontakt z niewielką ilością krwi lub płynów ustrojowych z osobą zakażoną.

Dowiedz się więcej na temat życia z zapaleniem wątroby ›