Cambler

Zrozumienie zmian snu u osób starszych

Z wiekiem się zmiany fizyczne, takie jak chwile zapomnienia i nowych bóle. Ale ile osób starszych mówić o nowe trudności utrzymaniem snu?

Middle-of-the-night bezsenności jest rzeczywiście powszechne doświadczenie dla seniorów, a to może mieć kilka przyczyn. Na przykład, jak wiek, twój mózg produkuje mniej hormonu melatoniny, która jest niezbędna do snu. Kolejnym winowajcą może być problem medyczny, taki jak nykturią.

Dobra wiadomość? Istnieje wiele sposobów, aby umieścić problemy ze snem do reszty. Oto spojrzenie na trzech wspólnych spraw middle-of-the-night bezsenność seniorów i co można zrobić, aby spać jak dziecko, bez względu na swój wiek.

Obturacyjny bezdech senny

Czasami głośne chrapanie jest większy problem dla Ciebie, niż jest dla bedmate. W rzeczywistości, to może sygnalizować poważny problem zdrowotny nazwie obturacyjny bezdech senny (OBS). Z OSA, można zatrzymać oddech tak długo, jak 10 do 60 sekund. Twój mózg reaguje na spadek tlenu i powoduje Ci się obudzić i odetchnąć. Może to wystąpić, wiele razy w ciągu nocy.

Nieleczona OSA może prowadzić do wielu innych komplikacji zdrowotnych, takich jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, depresji i innych. Jeśli chrapać głośno lub brzmieć jak jesteś złapać powietrza w nocy, można mieć OSA. Umówić się na spotkanie, aby omówić problem z lekarzem. Istnieje wiele różnych metod leczenia, w tym dokonywania zmian w stylu życia, ma na sobie specjalną maskę w nocy, że utrzymuje drogi oddechowe otwarte, a nawet po operacji, jeśli to konieczne.

Zespół niespokojnych nóg

Jak można sobie wyobrazić, zespół niespokojnych nóg powoduje nieprzyjemne uczucie w nogach, gdy jesteś siedzącej lub leżącej. Możesz ochotę przenieść je lub mrowienie, pełzanie lub ciągnąc uczucia. Mimo, że zespół niespokojnych nóg może wystąpić w każdym wieku, jest bardziej powszechne u osób starszych i gorzej wieczorem niż w ciągu dnia, co sprawia, że ​​trudno jest zatrzymać się śpi w nocy.

Należy poinformować lekarza o wszelkich dyskomfort czujesz w swoim kończyn dolnych. Over-the-counter lub leki na receptę, a także biorąc ciepłą kąpiel przed snem może pomóc.

Oddawanie moczu w nocy

Oddawanie moczu w nocy, znany również jako częste nocne oddawanie moczu, z pewnością może Cię obudzić. Pierwsze dwie lub kilka razy w nocy do toalety może powodować senność w ciągu dnia. Osoby z ciężkimi nykturią może wstać pięć lub więcej razy w nocy, aby oddać mocz.

Jeśli występują częste nocne oddawanie moczu, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem. To może sygnalizować nawet poważniejszy problem, takich jak zakażenia urologicznych lub pęcherza moczowego i prostaty, nowotwór. Jeśli poważniejsza przyczyna nie jest winien, lekarz może zalecić dostosowanie pewnych nawyków, takich jak ograniczenie spożycie płynów na dwie godziny przed łóżkiem.

Inteligentne sposoby spać w nocy

Bez względu na przyczynę swojej przebudzeniu, jest wiele można zrobić, aby zminimalizować przeszkody spokojnie przespanej nocy:

  • Należy unikać spożywania kofeiny osiem godzin przed snem.

  • Iść do łóżka w tym samym czasie co noc i obudzić się w tym samym czasie co rano.

  • Należy unikać picia alkoholu w późnych godzinach wieczornych, może spowodować, aby się obudzić w nocy.

  • Wykonywać w tym samym czasie każdego dnia. Zmierzać do zakończenia treningu przynajmniej na trzy godziny przed snem.

  • Starają się unikać podejmowania drzemki w ciągu dnia, które mogą wpływać na zdolność do spania w nocy.

Główne dania na wynos

  • Middle-of-the-night bezsenność jest powszechne w starszych, a to może mieć kilka przyczyn. Na przykład, jak wiek, twój mózg produkuje mniej hormonu melatoniny, która jest niezbędna do snu.

  • Niektórzy starsi ludzie mają moczenie nocne choroby, powodując ich często wstawać w nocy do toalety.

  • Obturacyjny bezdech senny i zespół niespokojnych nóg są dwa inne wspólne winowajcy. Rozmowa z lekarzem jest pierwszym krokiem do lepszego wypoczynku nocnego.