Cambler

Fakty bezdechu sennego

Bezdech senny jest zaburzeniem common-ale potencjalnie poważne, w którym oddech zatrzymuje oddech staje się płytkie lub podczas snu.

Wczesne rozpoznanie i leczenie to ważne, ponieważ bezdech podczas snu może być związana z innymi chorobami, takimi jak nieregularne bicie serca, nadciśnienie tętnicze, zawał serca i udaru.

Istnieją dwa typy bezdechu sennego. Obturacyjny bezdech senny jest najczęściej typu i dzieje się, gdy powietrze nie może płynąć do lub z nosa lub jamy ustnej. Centralny bezdech senny jest wtedy, gdy mózg nie wysyła odpowiednie sygnały do ​​mięśni, aby rozpocząć oddychanie.

Jeśli masz bezdechu sennego, oddech może być przerwana aż 20 do 30 lub więcej razy w ciągu godziny. Podczas tych przerw, nie jesteś w stanie oddychać powietrzem i poziomu tlenu we krwi kropli. Możecie snort, dusić lub nabrać powietrza, jak wrócić do oddycha normalnie. Te częste przebudzeń uniemożliwić wystarczająco dużo w celu przywrócenia, głęboki sen, co często prowadzi do porannych bólów głowy i nadmierna senność w ciągu dnia.

Na obturacyjny bezdech senny, spłycenie oddechu lub przerwa w oddychaniu się dzieje, ponieważ tkanka zwęża lub blokuje część swojej dróg oddechowych-nosa, jamy ustnej, gardła i krtani. Na przykład, twój język lub migdałków może zablokować swoje drogi oddechowe; Twój dróg oddechowych może zamknąć, gdy mięśnie gardła zrelaksować lub dodatkowy tłuszcz wokół tchawicy może uczynić przestrzeń wewnątrz niego mniejszy.  

Bezdech senny dzieje się w dowolnym wieku i mogą występować zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Osób najbardziej narażonych na lub rozwijać bezdechu sennego należą ci, którzy głośno chrapać, ma nadwagę, a wysokie ciśnienie krwi. Osoby z fizycznych nieprawidłowości w nosie, gardle lub innych częściach górnych dróg oddechowych również zagrożone.

Większość osób z bezdechem sennym nie wiedzą, że mają problem, ponieważ są one w sen, kiedy to się stanie. Członek rodziny może być pierwszy zwrócić uwagę na znaki. Osób z bezdechem sennym może chrapać głośno i może senność w ciągu dnia, ponieważ ich sen jest zakłócony nocnych. Bez leczenia, bezdech senny zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego, zawału serca, udaru mózgu, cukrzycy i otyłości. Gdyż prowadzi do senność w ciągu dnia, może też zwiększać ryzyko wypadku przy pracy lub w czasie jazdy.

Jeśli podejrzewasz, że masz bezdech senny, ty lekarz może zalecić badanie do postawienia diagnozy. Polisomnografia jest test, który rejestruje swoje funkcje organizmu w czasie snu, w tym aktywności elektrycznej mózgu, ruchy gałek ocznych, aktywność mięśni, serca, wysiłku oddechowego, przepływu powietrza i poziomu tlenu we krwi. Test mierzy wielokrotnej latencji snu, jak szybko zasnąć. Testy wykonywane są zazwyczaj w centrum snu, ale nowa technologia może oznaczać niektóre badania snu może zdarzyć się w Twoim domu.

Leczenie bezdechu sennego jest specjalnie zaprojektowany dla każdego pacjenta. Zmiany stylu życia są ważną częścią leczenia, aw niektórych przypadkach może być wszystko, co jest potrzebne. Możesz schudnąć, jeśli masz nadwagę, unikać picia alkoholu przed snem, unikać używania tytoniu i nasenne oraz używać poduszki i inne urządzenia, które pomogą Ci spać na boku.

Niektórzy pacjenci noszą maski podczas snu, które zmuszają powietrze przez nosa. Ustniki, które ustawia się dolną szczękę i język może pomóc niektórym osobom z łagodnym bezdech senny.

Inne osoby z bezdechem sennym może wymagać operacji. Lekarz określi najlepszą opcję leczenia dla Ciebie.