Cambler

Zrozumienie zaburzenia niepohamowany apetyt

Może jesz za dużo w weekendy. Lub zawsze zamówić jumbo wanna popcorn w kinie. Może jesteś podpięty na czekoladowe ciasteczka. Ale to nie oznacza, że musisz Zespół gwałtownego objadania. Dla tych, którzy nie, zbyt dużo jedzenia się nie dzieje tylko raz na jakiś czas. Zamiast tego, jest to stały element życia. Na szczęście istnieją metody leczenia, które mogą pomóc.

Ryzyko związane z obżarstwa

Jeśli ważysz więcej niż jest zdrowe dla Ciebie, masz większe szanse, aby uzyskać pewne choroby. Należą do nich:

Czym jest zaburzenie niepohamowany apetyt?

Większość ludzi przejadać teraz i wtedy. Niepohamowany apetyt, często występuje, gdy nie można kontrolować, ile jesz. Jeśli masz zaburzenia, będziesz miał pewne objawy, takie jak:

  • Czując, że nie może kontrolować, co i ile jeść

  • Jedzenie bardzo szybko

  • Jedzenia, aż poczujesz "przepełniony"

  • Jedzenie dużych ilości jedzenia, nawet jeśli nie jesteś głodny

  • Jeść sam, więc nikt nie będzie wiedział, ile jeść

  • Poczucie winy lub depresję o swoim jedzeniu

Zasoby

Narodowy Instytut Zdrowia Psychicznego www.nimh.nih.gov 866-615-6464

Krajowe Stowarzyszenie anoreksji i zaburzeń związanych www.anad.org 630-577-1330

Krajowe Stowarzyszenie Zaburzenia odżywiania www.edap.org 800-931-2237

Kogo to dotyczy?

Więcej kobiet niż mężczyzn ma gwałtownego objadania. Jest to także powszechne wśród ludzi, którzy są bardzo nadwagą. Nikt nie jest pewien, tylko to, co powoduje, niepohamowany apetyt. Ale może być wywołany przez emocje, takie jak złość, smutek, czy nudy. Uczucie pozbawione na ścisłej diecie może również powodować niektóre osoby do objadania się jeść.

Dlaczego jest to problem

Niepohamowany apetyt może sprawiają, że trudno żyć normalnie. Możesz przegapić pracy lub szkoły do ​​objadania się jeść. Można także czuć się smutni, doznawać poczucia winy i wstyd. W rezultacie, można próbować ukryć swój problem przed innymi. Ale to jest trudne do zniesienia binge eating na własną rękę. Dlatego może pomóc, aby porozmawiać z lekarzem. Pracując razem, można znaleźć sposoby, aby kontrolować swoje jedzenie.