Cambler

W skrócie: regularne posiłki rodziny mogą zmniejszyć ryzyko wystąpienia zaburzeń w dziewcząt jedzenia

Badania opublikowane w styczniu 2008 r. przewiduje dalsze wsparcie dla tworzenia czasu na regularne posiłki rodzinne. Dotychczasowe raporty Narodowego Centrum Uzależnień i na nadużywanie substancji do wniosku, że nastolatki, które jedzą regularnie z ich rodzin są mniej prawdopodobne, palić papierosów, pić alkoholu, lub spróbować marihuany.

Najnowsze badanie przeprowadzone przez naukowców z University of Minnesota, sugeruje, że dorastające dziewczynki, którzy często jedzą posiłki z rodziną są mniej prawdopodobne niż inne dziewczyny do rozwoju zaburzeń odżywiania później.

Naukowcy przebadali 2516 nastolatków w 31 szkołach Minnesota. Zarówno samce i samice studentów zakończone dwa badania, jedno w 1999, a drugi w 2004 roku, sprawozdania, jak często jedli posiłki z rodziną i jak czują się emocjonalnie związani z ich rodzinami. Uczestnicy umieszczono także informacje o indeksie masy ciała (BMI) i zachowań żywieniowych.

Teen dziewcząt, którzy zgłosili jeść pięć lub więcej posiłków z rodziną każdego tygodnia, w 1999 r. były mniej prawdopodobne w 2004 roku do udziału w jedzeniu binge lub przewlekłej diety, i były znacznie rzadziej dochodzi do stosowania agresywnych kroków, aby schudnąć, np. biorąc tabletki odchudzające, środków przeczyszczających lub wymioty. Na przykład, 26% dziewcząt, którzy jedli mniej niż pięć posiłków tygodniowo z rodziną w 1999 roku przedstawia się przy użyciu radykalnych środków kontroli masy ciała w 2004 r., w porównaniu z 17% dziewcząt, którzy jedli pięć lub więcej posiłków w rodzinie na tydzień w 1999 roku. Wyniki utrzymywane tak nawet po uwzględnieniu naukowcy BMI, status społeczno-ekonomiczny i emocjonalnej więzi z rodzinami.

Ale regularne posiłki rodzinne nie wyeliminowania zaburzeń odżywiania u dziewcząt, a one nie zmniejszają ryzyko zaburzeń odżywiania u chłopców.

Chociaż zaburzeń odżywiania wyraźnie pozostaje problemem dla młodzieży, twierdzą naukowcy to badanie dostarcza dowodów, że regularne posiłki rodzinne może zaoferować pewną ochronę. Jednym z ograniczeń, aby pamiętać, jest to, że badanie to może sugerować, tylko relacje, nie udowodnić przyczyny i skutku. Może być tak, że dziewczyny najmniej podatne na zaburzenia odżywiania są bardziej prawdopodobne, aby pokazać się na rodzinne posiłki regularnie - nie, że regularne posiłki rodzinne zapewniają ochronę.