Cambler

Zaburzenia odżywiania: gdy jedzenie jest wrogiem

Chociaż większość z nas kocha jedzenie, coraz zobaczyć go jako wroga. Weź Leslie Lipton, jedną z milionów kobiet z zaburzeniami odżywiania, takich jak anoreksja i bulimia.

W ósmej klasie, kiedy ciało Leslie wypełnione przed jej przyjaciół, zaczęła odmawiać dokładek. Potem pomijane jedzenie. Potem zwymiotował każdy kęs jadła. "W pewnym momencie obawiałem żywności jako" armia kalorii "," mówi.

Kiedy dorastał wychudzony, nauczyciel i najlepszy przyjaciel wszczął alarm. Leslie wprowadzony sześć tygodni program leczenia. Ona osiągnęła swój cel wagi, a później napisał książkę, złe samopoczucie, w oparciu o jej historii.

Więcej osób niż kiedykolwiek może odzwierciedlać historię Leslie. W niedawnej ankiecie, na przykład, prawie jeden na pięciu amerykańskich studentów dopuszczonych do zaburzeń odżywiania.

Podczas zaburzeń odżywiania zazwyczaj zaczynają się dziewcząt w wieku od 11 do 13, "mamy teraz coraz więcej dzieci w wieku 8, a także chłopców i kobiet wieku średniego", mówi Richard L. Levine, MD, zaburzenia odżywiania specjalistyczne w Hershey, Pa

Zaburzenia z pogranicza

Nie mogą być również niezliczone numery z pogranicza zaburzeń żywieniowych. Nazywać EDNOS-do "zaburzeń odżywiania nie określone inaczej"-wykraczające poza kryteria diagnostyczne dla zaburzeń odżywiania. Bez rozpoznania, leczenie jest trudniej dostać, mówi Douglas Bunell, Ph.D., dyrektor kliniczny Centrum Renfrew w Connecticut. "Bez interwencji, te zachowania, jak uzależnienie od narkotyków, może stać się bardziej poważne."

W lutym 2007 r., Harvard badaniu oszacowano niepohamowany apetyt dotyka ponad 8 milionów ludzi w trakcie ich życia. Anoreksja dotyka prawie 2 miliony i bulimia prawie 3 mln. Kobiety stanowią dwóch z trzech przypadków, badanie wykazało.

Co kryje się za wzrostem zaburzeń odżywiania? Po pierwsze, wzrost świadomości ekspertów może prowadzić do większej liczby diagnoz. Kolejny powód: waga-obsesję kultury bombardowani przez media "cienkich" wiadomości. Ponad połowa kobiet w Europie starają się schudnąć w każdej chwili. Wiele będzie rozwijać zaburzenia jedzenia, zaburzenia żywieniowe Narodowego Stowarzyszenie mówi.

Czy można opracować zaburzenia odżywiania zależy od mieszanki "natury" vs "pielęgnować" czynników. "Niektórzy ludzie wydają się mieć chemię mózgu, która wpływa zaburzeń odżywiania", mówi Timothy Walsh, MD, profesor psychiatrii na Uniwersytecie Columbia. Zaburzenia odżywiania w rodzinach, szczególnie wśród członków z perfekcjonistą, obsesyjno-kompulsywne cech. Młodzieży stres odgrywa rolę.

Odpowiednie połączenie czynników może prowadzić do anoreksji, naznaczone ciała zniekształcony obraz. Osoby z anoreksją istotnie ograniczyć kalorie, zwykle przez wymioty lub nadmiernego wysiłku, często do punktu skrajnego wycieńczenia. Opłat zdrowia może wynosić od wypadania włosów i zanikają na kruche kości, niewydolności serca, a w jednej trzeciej przypadków śmierci.

Skryty zachowanie

Bulimia polega na jedzeniu masowe ilości kalorii, a następnie wymiotów lub środków przeczyszczających. "Wykrywanie jest trudne, ponieważ bulimics są normalne i mogą utrzymać ciężar ich zachowania w tajemnicy", mówi dr Bunell. Wynik może być próchnica (z wymiotami) i zaburzenia równowagi elektrolitowej, które mogą wpływać na rytm serca.

Antydepresyjny fluoksetyna, wraz z innymi terapiami behawioralnymi, pomaga leczyć bulimię, jeśli jest wcześnie wykryte. Obiecujący jest także metoda Maudsley, podejście "jedzenie jest medycyna", która obejmuje wychowania, nadzór jeden na jednego przez rodziców. "Nie ma przekonujących danych, że metoda Maudsley może odwrócić anoreksja w stosunkowo krótkim czasie," mówi dr Walsh.

Ale kluczem do sukcesu w leczeniu zaburzeń odżywiania jest wczesne wykrywanie i interwencja. Oto co mogą zrobić rodzice:

1. Zobacz diety lub nadmierne ćwiczenia jako czerwona flaga. "To normalne, i kluczowe dla preteens przybrać na wadze", mówi dr Bunell. Upewnij się, że Twoje dziecko spełnia standardy wzrostu. Jeśli wybredna jedzenie trwa i dziecko traci na wadze, zobaczyć pediatra.

2. Pomóc dzieciom radzić sobie z zalewem medialnej "cienka jest w" obrazów. Naucz je, że smukłe ciało nie oznacza mocy, popularność lub doskonałość.

3. Normalizacji jedzenia. Ustawieniu posiłków, nie ograniczają jedzenie i jeść ze wszystkich grup żywności w umiarkowanych porcjach. Naucz dzieci, aby słuchać sygnałów głodu.

4. Nie rób diety lub odchudzania kluczowy element życia rodzinnego.

5. Upewnij się, że Twoje dziecko nie dotknij witryn internetowych, które promują niezdrowe odchudzanie.