Cambler

Priapizm

Co to jest?

Priapizm jest wyjątkowo długotrwałe i często bolesna erekcja. Zazwyczaj montaż nie jest spowodowany przez lub stymulację popędu seksualnego, nie jest zastąpiony przez orgazmu. Priapizm może rozpocząć się po długim okresie aktywności seksualnej, choć sam nie uważa się, aby spowodować priapizmu. Większość mężczyzn z porady lekarza w ciągu kilku godzin do kilku dni, ale kilka osób może mieć częściową erekcję, który utrzymuje się przez kilka tygodni.

Priapizm może wpływać samcami w dowolnym wieku. Większość przypadków występuje u chłopców w wieku od 5 do 10 lat i mężczyzn w wieku od 20 do 50 lat. Najczęstsze przyczyny to:

 • Nadużywanie alkoholu czy kokainy

 • Leki, w tym leki przeciwdepresyjne, zwłaszcza trazodone (Desyrel), uspokajających, leków ciśnienie krwi i leki przeciwzakrzepowe

 • Problemy z rdzenia kręgowego

 • Uraz genitaliów, krocza lub miednicy

 • Anemia sierpowata

 • Znieczulenie

 • Prącia terapii wtryskowego części schematu do leczenia impotencji

Się do jednej trzeciej przypadków nie konkretnej przyczyny można znaleźć.

W normalnej erekcji, żyły, że krew odpływa z penisa wąskich i przyczyny krwi do kopii zapasowej, która sprawia, że ​​penis sztywnieje i puchnąć. Po żyły relaks i otwarte, penis nie zostanie wyprostowany. W większości przypadków priapizm, te żyły nie zrelaksować się po orgazmie, co powoduje, że penis pozostaje wyprostowany. Rzadziej, priapizm występuje, gdy płynie tyle krwi do penisa, że ​​nie może spuścić, nawet przez żyły, które działają poprawnie. To zwiększenie przepływu krwi jest zwykle spowodowana przez uszkodzone naczynia krwionośnego.

Objawy

Objawy priapizm obejmują:

 • Bolesna erekcja, która trwa dłużej niż cztery do sześciu godzin i nie jest zwolniony od orgazmu

 • Częściowej erekcji, który trwa dłużej niż kilka dni, nawet jeśli nie jest bolesny

Diagnoza

Lekarz zapyta o historii medycznej, i korzystać z leków, narkotyków i alkoholu. On lub ona będzie cię zbadać, i zlecić przeprowadzenie badań krwi. Dodatkowe badania mogą obejmować:

 • Ultradźwięków lub angiogram (X-ray stosując barwnik wstrzyknięto do naczyń krwionośnych) prącia

 • Próbkę krwi z penisa

Przewidywany czas trwania

Zazwyczaj priapizm nie poprawi bez pomocy medycznej.

Zapobieganie

W kilku przypadkach, priapizm może wystąpić więcej niż jeden raz. Jeśli tak się stanie, ważne jest, aby unikać leków, alkoholu lub leków, które mogą powodować te epizody. Jednakże u większości mężczyzn, priapizmu występuje nieoczekiwanie nie można uniknąć.

Leczenie

Leczenie priapizmu zależy od przyczyny. W większości przypadków przez lekarza rozpocznie paraliżujący penisa, a następnie za pomocą igły w celu usunięcia uwięzionego krwi spęcznioną prącia. Często lekarz wstrzyknie lekarstwo, które pomaga się zrelaksować zwężone żyły. Zazwyczaj zabieg ten działa szybko.

Mężczyźni z częściowo wyprostowany, bezbolesne erekcje, które są mniej popularne, są bardziej narażone na problemy z zbyt dużo krwi płynie do penisa, a nie zwężone żyły. Ta choroba często następuje uraz penisa lub w pachwinie. Po diagnoza zostanie potwierdzona za pomocą ultradźwięków lub angiogram leczenie wymaga spowolnienia przepływu krwi. Można tego dokonać chirurgicznego lub z cewnikiem gwintowaną poprzez naczynia krwionośne w pachwinie.

Gdy anemia sierpowata powoduje priapizmu, leczenie rozpoczyna się zwykle z płynów podanych dożylnie (do żyły), tlenu i transfuzja krwi nie-sierp. W przypadku tej obróbki nie jest skuteczne leczenie zasysania, jak opisano powyżej, lub operacja może być wymagane.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią erekcję, która trwa dłużej niż cztery do sześciu godzin, szczególnie jeśli jest to bolesne i erekcja nie jest spowodowana przez stymulację seksualną.

Rokowanie

Jeśli priapizm traktuje wcześnie, wynik jest zazwyczaj bardzo dobry. Jednakże, jeśli pomoc lekarska jest opóźniony, problem może prowadzić do trwałego impotencji.