Cambler

Leczeniu gruczołu krokowego: powodów do optymizmu?

Michael P. O'Leary, MD, MPH, wygląda na to, co może być przed

Gruczołu krokowego dostaje trochę nacisnąć, ale to wszystko było zbyt powszechne choroby układu moczowo-płciowego u mężczyzn. Stanowi on około 1,8 mln wizyt w gabinecie lekarskim w Europie każdego roku. W zależności od tego, jak zdefiniujemy pojęcie, 9% do 16% mężczyzn doświadcza gruczołu krokowego. To także "równe szanse" zaburzenie. W przeciwieństwie do łagodnego rozrostu gruczołu krokowego (BPH) i rak prostaty, które głównie wpływają starszych mężczyzn, zapalenie gruczołu krokowego dotyka ludzi w każdym wieku.

Pomimo swojej powszechności, niewiele wiadomo na temat tego, co wywołuje zapalenie gruczołu krokowego lub, co ważniejsze, jak ją leczyć. Pacjenci sfrustrowani odwiedzić jeden lekarz po drugim w poszukiwaniu remedium, ale zazwyczaj zostawić rozczarowany. W stosunku do innych chorób prostaty, niewiele badań przeprowadzono na zapalenie gruczołu krokowego. Ale kilka jasnych punktów może być wschodzących.

Kluczowe punkty

 • Istnieją cztery rodzaje zapalenia gruczołu krokowego. Kategoria III gruczołu krokowego, zwany także przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego / przewlekły zespół bólowy miednicy (CP / CPPS), stanowi około 90% wszystkich przypadków. To charakteryzuje silny ból, który przychodzi i odchodzi, trudności z oddawaniem moczu oraz ból z wytryskiem.

 • Standardowe leczenie zapalenia gruczołu krokowego, w tym antybiotyków, leków przeciwzapalnych i alfa-adrenolityki, są często nieskuteczne.

 • Pacjenci mogą znaleźć ulgę używając leki obecnie w badaniach klinicznych lub nietradycyjnych metod leczenia, takich jak biofeedback i myofascial zwolnienia spustu, formy masażu.

Co to jest zapalenie gruczołu krokowego?

Gruczołu krokowego określenie, co przekłada się na zapalenie prostaty, odnosi się do luźnej gromady zespołów charakteryzujących się problemami układu moczowego - np. palenie lub bolesne oddawanie moczu, pilne, i kłopoty w oddawaniu moczu - trudny lub bolesny wytrysk, i ból w krocze lub niższe z powrotem. Narodowy Instytut Cukrzyca i choroby układu pokarmowego i nerek, część Narodowych Instytutów Zdrowia, klasyfikuje gruczołu krokowego na cztery kategorie, każdy z własnym podejściem do obróbki (patrz tabela 4).

Tabela 4: zapalenie gruczołu krokowego: to, co jest w twoim typie?

Typ

Definicja

Objawy

Komentarze

Kategoria I
(Ostre bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego)

Ostre zakażenie prostaty

Dreszcze, gorączka, bóle mięśni, zmęczenie, ból w dolnej części pleców i okolicy narządów płciowych, częste oddawanie moczu i pilności (często w nocy), palenie lub bolesne oddawanie moczu i wytrysk

Rzadko, dobrze reaguje na antybiotyki

Kategoria II
(Przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego)

O niskim stopniu złośliwości lub nawracające infekcje prostaty

Tak samo jak wyżej, ale objawy są często mniej wyraźne

Częściej niż w kategorii I, zwykle leczy się antybiotykami, choć zakażenie może być trwałe i wymagają kilku kursach leczenia

Kategoria III
(Przewlekłe niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego / przewlekły zespół bólowy miednicy)

Udowodnione zakażenie bakteryjne

Kategoria IIIA
(przeciwzapalne): białe krwinki w moczu i prostata wydzielina

Kategoria IIIB
(niezapalne): brak białych krwinek w moczu i prostata wydzielina

Ból w dolnej części pleców i okolicy narządów płciowych, częste oddawanie moczu i pilności (często w nocy), palenie lub bolesne oddawanie moczu i wytrysk

Stanowi około 90% wszystkich przypadków zapalenia gruczołu krokowego, nie ma znanej przyczyny lub klinicznie sprawdzone zabiegi

Kategoria IV
(Bezobjawowe zapalenie gruczołu krokowego zapalne)

Białe krwinki są obecne, ale choroba jest zwykle znajdują się w trakcie badań dla innej choroby medycznych, takich jak bezpłodność

Żaden

Leczenie zwykle niepotrzebne

Kategorii I i kategorii II odnoszą się do ostrego i przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego bakteryjnej, odpowiednio. Oba są związane z zakażeniem prostaty. Ostre zapalenie gruczołu krokowego zaczyna gwałtownie z wysoką gorączka, dreszcze, bóle stawów i mięśni, i głębokiego zmęczenia. Ponadto, może być ból wokół podstawy penisa i moszny, za ból w dolnej części pleców, a uczucie pełnego odbytnicy. Jak pęcznieje prostaty, może się okazać, że trudniej jest mocz. W przeciwieństwie do ostrej formie, przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego jest subtelna, zakażenie niskiej jakości, które mogą rozpocząć się podstępnie i utrzymywać się przez kilka tygodni lub nawet miesięcy. Wszystkie te choroby, które mogą być leczone antybiotykami, stanowią około 5% do 10% przypadków zapalenia gruczołu krokowego.

Kategoria III krokowego, znany także jako zespół przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego / przewlekłego bólu miednicy (CP / CPPS) stanowi prawie wszystkich innych przypadkach krokowego. (Kategoria IV jest rzadko, to nie ma objawów i zwykle nie wymaga leczenia.) Charakteryzuje się epizodów bólu i dyskomfortu, które przychodzą i odchodzą w sposób nieprzewidywalny, jak również trudności w moczu i zaburzeń seksualnych wymienionego powyżej. Jakość życia bierze pobicie, zbyt. Ból może być wyłączenie, powodując człowieka do wycofania z działalności i stać się w depresji.

Główną trudnością jest to, że w większości przypadków lekarze stanie ostatecznie diagnozowania CP / CPP lub identyfikacji czynnika sprawczego. Nic dziwnego, ze tak mało, aby przejść na leczenie jest empiryczne - kierując doświadczenia klinicznego lekarza i instynktów, a nie twardych dowodów na to, co rzeczywiście działa, co nie jest dużo. Pacjenci często, że "standardowe" metody leczenia, mało lub tylko chwilową ulgę.

Wykres 1: Indeks NIH-przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego objawy

Ból lub dyskomfort

 1. W ostatnim tygodniu, czy doświadczyły bólu lub dyskomfortu w następujących obszarach?
  . Obszar między odbytnicy krocza i jąder () Tak (1) Nie (0)
  b. Jądra Tak (1) Nie (0)
  c. Czubek penisa (nie związane z oddawaniem moczu) Tak (1) Nie (0)
  d. Poniżej pasa, w Twojej okolicy łonowej lub pęcherza Tak (1) Nie (0)

 2. W ostatnim tygodniu, doświadczyłeś:
  . Ból lub pieczenie podczas oddawania moczu? Tak (1) Nie (0)
  b. Ból lub dyskomfort w czasie (wytrysku) lub po kulminacji seksualnego? Tak (1) Nie (0)

 3. Jak często miał ból lub dyskomfort w każdym z tych obszarów w ciągu ostatniego tygodnia?
  0 Nigdy
  1 Rzadko
  2. Czasami
  3 Często
  4. Wysyłka
  5. Zawsze

 4. Których liczba najlepiej opisuje średni ból lub dyskomfort w dni, które miał, w ciągu ostatniego tygodnia?
  0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 (0 = brak bólu, 10 = ból tak źle, jak można sobie wyobrazić)

Oddawanie moczu

 1. Jak często masz uczucie nie całkowitego opróżnienia pęcherza po zakończeniu oddawania moczu, w ciągu ostatniego tygodnia?
  0 Wcale
  1 Mniej niż 1 raz na 5
  2 Mniej niż połowa czasu
  3. O połowę czasu
  4 Więcej niż połowę czasu
  5. Prawie zawsze

 2. Jak często trzeba było ponownie mocz mniej niż dwie godziny po zakończeniu oddawania moczu, w ciągu ostatniego tygodnia?
  0 Wcale
  1 Mniej niż 1 raz na 5
  2 Mniej niż połowa czasu
  3. O połowę czasu
  4 Więcej niż połowę czasu
  5. Prawie zawsze

Wpływ objawów

 1. Ile mają objawy przechowywane przed robi rodzaju rzeczy można zwykle zrobić, w ciągu ostatniego tygodnia?
  0 Brak
  1 Tylko trochę
  2 Niektóre
  3 dużo

 2. Ile myślisz o objawy, w ciągu ostatniego tygodnia?
  0 Brak
  1 Tylko trochę
  2 Niektóre
  3 dużo

Jakość życia

 1. Gdybyś miał spędzić resztę swojego życia z objawów po prostu sposób, w jaki zostały w ostatnim tygodniu, w jaki sposób się z tym czujesz?
  0 Zachwycony
  1 Zadowolony
  2 przewaga zadowolony
  3. Mieszane (o równie zadowolony i niezadowolony)
  4 przewaga niezadowolonych
  5 Nieszczęśliwa
  6 Okropny

Zabicie NIH-przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego indeksu objaw domen

Ból: liczba elementów 1a, 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 3 i 4 = _____

Moczowych Objawy: Razem z pkt 5 i 6 = _____

Jakość życia Zagrożenie: liczba pozycji 7, 8, i 9 = _____

"Trzy w"

Znane jako "trzy jest" tradycyjne metody leczenia przewlekłego niebakteryjne zapalenie gruczołu krokowego / przewlekłym zespołem bólowym miednicy są antybiotyki, leki przeciwzapalne i alfa-adrenolityki.

Stosowanie antybiotyków jest kontrowersyjne. Na początek, kilka ludzi z CP / CPPS pozytywny test na zakażenie bakteryjne. Sugeruje to, że antybiotyki nie mogą być pomocne i randomizowanych badań klinicznych to potwierdzać. (Patrz "nieskuteczności antybiotyków.") Mimo to, wielu lekarzy nadal przepisać jeden antybiotyk trwających kilka tygodni, argumentując, że negatywny test dla bakterii, nie oznacza, że ​​bakterie nie są obecne. Ponadto, niektóre antybiotyki posiadają właściwości przeciwzapalne, ale praca w inny sposób z innymi lekami przeciwzapalnymi. Oznacza to, iż mogą pomóc niektórym ludzi, nawet jeśli objawy nie są wywoływane przez zakażenie bakteryjne.

Nieskuteczność antybiotyków

Alexander RB Propert KJ Schaeffer AJ et al. Cyprofloksacynę lub Tamsulosyna u mężczyzn z przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego / chronicznego zespołu bólowego miednicy: randomizowane, podwójnie ślepa próba Annals of Internal Medicine 2004; 141:581-89.. PMID: 15492337.

Nikiel JC Downey J Clark J, et al. Lewofloksacyna na przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego / chronicznego zespołu bólowego miednicy u mężczyzn:. Randomizowane, wieloośrodkowe Placebo-Controlled Trial Urology 2003; 62:614-17. PMID: 14550427.

Powtórz kursy antybiotyków prawdopodobnie nie są pomocne. Chociaż na ogół mają niewiele skutków ubocznych, nie są bez ryzyka. Mogą powodować nudności, wymioty i biegunkę; kolidować z innymi lekami, a także wywoływać alergie.

Leki przeciwzapalne, zwłaszcza aspiryna lub leki z grupy NLPZ, takich jak ibuprofen, pomóc niektórzy mężczyźni radzą sobie z bólem CP / CPPS. Jeszcze tylko jedno kontrolowane badanie wspiera stosowanie NLPZ jako podstawowego leczenia CP / CPPS. Większość lekarzy zgadzają się, że jeśli stosuje się NLPZ, powinny one być stosowane przez ograniczony okres czasu, w celu kontroli bólu i korzystnie z innym lekiem, takim jak bloker alfa.

Alfa-adrenolityki (patrz tabela 5) są najczęściej stosowane w leczeniu nadciśnienia tętniczego i BPH. Jednak mogą one być również przewidziane dla CP / CPPS. To dlatego, prostaty i pęcherza moczowego są bogate w receptory alfa. Blokując te struktury komórkowe, alfa-adrenolityki pomaga zrelaksować mięśnie prostaty i dróg moczowych, pozwalając na przepływ moczu swobodniej.

Tabela 5: alfa-adrenolityki

Ogólna nazwa (marka)

Klasa narkotyków

Komentarze

doksazosyny (Cardura)

Nieselektywne blokery alfa-1

Blokują receptory alfa w prostacie i innych częściach ciała, w tym serca i naczyń krwionośnych (Porozmawiaj z lekarzem, jeśli masz choroby serca )

terazosynę (Hytrin)

alfuzosyna (Uroxatral)

Selektywne blokery alfa-1

Działać bardziej selektywnie na receptory alfa w prostacie, mają mniejszy wpływ na receptory w innych miejscach

tamsulozyna (Flomax)

sylodosyna (Rapaflo)

Cztery randomizowanych, kontrolowanych placebo badaniach wykazano skuteczność początkowo alfa blokery w łagodzeniu objawów CP / CPPS, w oparciu o NIH-przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego Symptom Index (patrz rysunek 1). Badanie 2003 losowo przypisano 86 mężczyzn z CP / CPPS otrzymywać terazosynę (Hytrin) lub placebo przez 14 tygodni. Uczestników biorących lek, 60% miało spadek większy niż 50% ich średniego nasilenia objawów, w porównaniu z 37% dla uczestników przyjmujących placebo. Kolejne badania przeprowadzone przez tych samych badaczy stwierdziła, że ​​korzystny efekt trwał do 38 tygodni.

W innym badaniu 2003 oceniano skuteczność alfuzosyny (Uroxatral) u 37 mężczyzn z rozpoznaną CP / CPPS, którzy zostali losowo przydzielonych do grupy otrzymującej lek albo placebo. Po sześciu miesiącach, ludzie, którzy brali alfuzosynę miał statystycznie istotny spadek ich nasilenia objawów w porównaniu z mężczyznami, którzy przyjmowali placebo. W tym momencie przerwano terapii, a w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, korzystny wpływ alfuzosyny opadły.

W 2004 roku, badacze badali tamsulozynę alfa blokera (Flomax) u 58 mężczyzn z CP / CPPS, którzy losowo otrzymywali lek lub placebo przez sześć tygodni. Jako grupa, mężczyźni leczeni tamsulosyną doświadczonych statystycznie znaczącą poprawę objawów w porównaniu z mężczyznami, którzy otrzymywali placebo. Efekt był większy u mężczyzn z umiarkowanym do ciężkiego CP / CPPS, niż u osób z łagodnymi objawami.

W innym badaniu porównano tamsulozyna, cyprofloksacyny antybiotyk (Cipro), oba leki razem, a placebo. W przeciwieństwie do tego próby znaleziono żadnych korzyści z blokerem alfa. Naukowcy spekulują, że brak poprawy to ze względu na fakt, że wielu uczestników miał objawy przez długi czas, a wcześniej próbował kilka zabiegów, w tym terapii alfa-blokera. (Patrz "Alpha badań blokera.")

Badania alfa blokerem

Cheah PY, Liong ML Yuen KH, et al. Terazosynę Terapia przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego / Chroniczny ból w miednicy zespół:. Randomizowane, badanie kontrolowane placebo Journal of Urology 2003; 169:592-96. PMID: 12544314.

Cheah PY, Liong ML Yuen KH, et al. Początkowe, długoterminowe i trwałe Odpowiedzi na Terazosin, placebo lub innymi lekami przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego / Przewlekłe ból miednicy zespół Urology 2004;. 64:881-86. PMID: 15533470.

Mehik Ach P, Nikiel JC, et al. Alfuzosyna Leczenie przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego / chronicznego zespołu bólowego miednicy:. Prospektywnym, randomizowanym, podwójnie zaślepionym, kontrolowanym placebo Pilot Study Urology 2003; 62:425-29. PMID: 12946740.

Nikiel JC, Narayan P, McKay J Doyle C. Leczenie przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego / chronicznego zespołu bólowego miednicy z tamsulozyny: randomizowane, podwójnie ślepa próba Journal of Urology 2004; 171:1594-97.. PMID: 15017228.

Ze względu na sprzeczne wyniki badań, a także fakt, że badania były małe, przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego Collaborative Research Network (CPCRN), który obejmuje dziesiątki naukowców rozpoczęła większe randomizowane, kontrolowane placebo próbę alfuzosyny. Dwieście siedemdziesiąt dwa ludzie z Europy, Kanady i Malezji uczestniczących w badaniu. Zostali losowo przydzieleni do podjęcia 10 miligramów (mg) alfuzosyny dziennie lub placebo przez 12 tygodni. Uczestnicy, którzy wcześniej podjęte alfuzosynę alfa-blokera lub innego wykluczono z badania. Wynik: alfuzosyna był lepszy od placebo w leczeniu CP / CPPS. W obu grupach, 49,3% mężczyzn miało zmniejszenie co najmniej czterech punktów w ich całkowitej wynik przewlekłej NIH Zapalenie prostaty Objawy Index. Wyniki badań zostały opublikowane w New England Journal of Medicine w grudniu 2008 roku. (Patrz "alfuzosyna dla CP / CPPS?")

Alfuzosyna dla CP / CPP?

Nikiel JC, Krieger JN, McNaughton-Collins M, et al. Alfuzosyna i objawy przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego, zespół bólu miednicy przewlekła New England Journal of Medicine 2008;. 359:2663-73. PMID: 19092152.

Wiadomości były zaskakujące i rozczarowujące urologów i ich pacjentów. Eksperci nie myślał, że alfuzosyna będzie prawdopodobnie najbardziej skuteczny z alfa-blokerów w leczeniu CP / CPPS. Ale lekarze wciąż przepisują leki, ponieważ mają tak mało do zaoferowania opcje farmakologiczne pacjentów. To może się zmienić, jednak.

Na horyzoncie

Naukowcy oceny skuteczności dwóch innych narkotyków - sylodosyna (Rapaflo) i pregabaliny (Lyrica) - do leczenia CP / CPPS. I, w tym nietradycyjne techniki biofeedback, która polega na coraz bardziej świadomi sygnały organizmu i myofascial zwolnienia spustu, rodzaju masażu, przynoszą bardzo potrzebny ulgę niektórych medycznie doświadczonych ludzi. Ale większość pacjentów niewiele wiedzą na temat tych opcji.

Pierwszy wywiad redaktorów perspektywy "w 2007 roku (patrz tom 1, nr 3 z perspektywy), Harvardu dr O'Leary jest urolog w szpitalu Brigham i kobiet w Bostonie oraz profesor chirurgii w Harvard Medical School. On jest jednym z czołowych światowych autorytetów w CP / CPPS, i jeden z naukowców zaangażowanych w CPCRN, konsorcjum finansowane przez National Institute of Diabetes i przewodu i chorób nerek. W tym wywiadzie, Dr O'Leary mówi o badaniach klinicznych pod drodze do CP / CPPS i wyjaśnia, dlaczego biofeedback i powięziowy zwolnienie spustu może warto przeanalizować.

Dużo lekarzy byli zaskoczeni wynikami badań alfuzosyny. Nie spodziewaliśmy wynik negatywny. Badanie zostało źle zaprojektowane?

Myślę, że to dobrze zaprojektowany proces. I może być stronniczy, bo jestem jednym z autorów badania, ale New England Journal of Medicine nie publikuje źle zaprojektowanych badań. Moje wyjaśnienie jest alfuzosyna po prostu nie działa. Jak wiesz, okazało się, że placebo było tak samo skuteczne, jak lek na łagodzeniu objawów. We nie ocenić liczbę wtórnych efektów, takich jak ogólne bóle, parcia na mocz, niepokoju i depresji, i erekcję. Jednak okazało się, jedyną różnicą pomiędzy tymi dwiema grupami była wytrysku funkcji, które poprawiły się znacznie w grupie alfuzosyny. W przeciwnym razie, to było całkowicie negatywne próby - i kolejna próba sugeruje, że alfa-adrenolityki prawdopodobnie nie działa.

Czy są jakieś inne badania leku pod sposób w tej chwili na zapalenie gruczołu krokowego?

Robimy jeden teraz na leku o nazwie sylodosyna (Rapaflo), co jest kolejnym alfa blokerem. To jest finansowany przez firmę farmaceutyczną, i jestem trochę zaskoczony, że zdecydowali się przejść z nim po widzieli negatywne wyniki badania alfuzosyny i niektórych negatywnych ustaleń związanych tamsulosyną. Ale to jest nowy lek i naprawdę nie mam dużo danych na nim. To może być dlatego, że poruszają się do przodu z nim.

Czy próby zaczęło? Ilu ludzi oni nadzieję, że się zapisać?

Proces rozpoczął jesienią ubiegłego roku, a naukowcy mają na celu zapisać 150 mężczyzn, którzy mieli ból w obrębie miednicy, przez co najmniej trzy miesiące. Podobnie jak w przypadku badania alfuzosyny, ludzie, którzy wcześniej podjęte alfa-adrenolityki nie są kwalifikowalne. I to jest również wieloośrodkowe, podwójnie ślepe, kontrolowane placebo. Uczestnicy otrzymają albo 4 lub 8 mg sylodosynę lub placebo dziennie przez 12 tygodni. Następnie naukowcy będą patrzeć na zmiany w całkowitej punktacji objawów. Będą też spojrzeć na zmiany związane z bólu i objawów moczowych, ale te są wtórne efekty. Nie jestem zaangażowany w badania, ale mamy kilku pacjentów włączono w nim. *

* Od redakcji: Aby uzyskać więcej informacji na temat tego procesu, należy zalogować się do www.clinicaltrials.gov i sprawdzić na zasadach "sylodosynę" i "zapalenie gruczołu krokowego".

To będzie interesujące zobaczyć, co się stanie, biorąc pod uwagę, że inne duże badania alfa blokerów były negatywne.

To prawda. Ale powinienem powiedzieć, że wciąż przepisują alfuzosynę chociaż odsetek odpowiedzi placebo była tak wysoka. Po tym wszystkim, co masz do stracenia? Ci ludzie są w bólu, i nie mają wiele innych opcji w tej chwili.

Są badacze studiuje innych leków, które mogą złagodzić objawy zapalenia gruczołu krokowego?

Tak. Jest pregabaliny (Lyrica) próby. Pregabalina jest stosowany do leczenia fibromialgii.

Osób z fibromyalgia bólu i sztywności w doświadczenie ścięgien, więzadeł i mięśni, być może z powodu zbyt aktywnych nerwów. Co to ​​ma wspólnego z gruczołu krokowego?

Wielu ekspertów hipotezę, że dotkliwe, nieprawidłowe napięcie i nadmiernie aktywnych nerwów w mięśniach dna miednicy [patrz Rysunek 2] może wyjaśnić ból, dyskomfort, problemy skórne związane z gruczołu krokowego. Biorąc pod uwagę, że sztywność mięśni, bólem i objawami są z obu chorobach, i pregabalina jest skuteczna w leczeniu fibromialgii, wydawało wartości próby u mężczyzn z gruczołu krokowego.

Opowiedz nam o procesie. Wszelkie zachęcające wyniki?

Podobnie jak w innych badaniach, których wspomniałem, to było randomizowanym, podwójnie zaślepionym, kontrolowanym placebo. Losowo przypisano 324 mężczyzn z bólu miednicy przez co najmniej trzech z ostatnich sześciu miesięcy otrzymywać pregabaliny lub placebo codziennie przez sześć tygodni. Dawka rozpoczyna się 150 mg zwiększono do 300 mg, po dwóch tygodniach, po czym w końcu do 600 mg dwa tygodnie później. Głównym punktem końcowym był spadek co najmniej sześć punktów w łącznej punktacji w NIH-przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego Symptom Index. Po sześciu tygodniach, 47,2% mężczyzn przeznaczonych do przyjmowania leku odnotowano spadek o co najmniej sześć punktów w skali objawów całkowitych w porównaniu z 35,8% mężczyzn przypisanych do podjęcia placebo. To nie jest statystycznie istotna różnica, więc technicznie, próba była ujemna.

Jednak było pozytywne dla wielu drugorzędowych punktów końcowych. Na przykład, 31% mężczyzn, którzy wzięli pregabaliny poinformował, że ich choroba znacznie lub umiarkowanie poprawiła od początku procesu, w porównaniu z zaledwie 19% mężczyzn w grupie placebo. Grupa pregabaliny wykazały również większą poprawę niż w grupie placebo w zakresie bólu. To było naprawdę zachęcające. To sugeruje, że pregabaliny może być skuteczne w niektórych mężczyzn z gruczołu krokowego. To była inna nauka CPCRN. Wyniki badań zostały zaprezentowane na dorocznym spotkaniu Europejskiego Towarzystwa Urologicznego w kwietniu 2009 roku.

Czy przepisać pregabaliny do swoich pacjentów?

Pewnie - nie masz nic do stracenia próbując go. Praktycznie każdy pacjent widzę, kto już do innego lekarza nadano długie kursy antybiotyków, że po prostu nie działa. Więc staramy alfa-adrenolityki, a jeśli nie działa, staramy pregabaliny. Używam pregabaliny głównie dla pacjentów, którzy doświadczają bólu, bo to był jeden z drugorzędowych punktów końcowych w badaniu, które było pozytywne.

Czy masz problemy z uzyskaniem firmy ubezpieczeniowe na pokrycie kosztów?

Tak, absolutnie. Pregabaliny nie jest zatwierdzona w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego, więc ubezpieczenie nie obejmuje go. To nie jest tanie. * Ale większość ludzi widzę są tak nieszczęśliwi, że są gotowi, aby spróbować go i zapłacić za niego sami.

* Od redakcji: W sierpniu 2009, strona WWW www.drugstore.com opłata w wysokości prawie 65€ za dostawy 30 dni 150-mg kapsułki pregabaliny. Opłaty mogą się różnić w zależności od kupca.

Co na temat niefarmakologicznych metod leczenia?

Nie wiem zbyt wiele o biofeedback. Miałem kilka pacjentów próbowałem. O ile wiem, to już nie miał wielkie sukcesy w zakresie zwalczania bólu. Ale pacjenci, którzy są dysfunkcjonalne voiders pewno korzystać z techniki, jak biofeedback behawioralnej. Wyzwaniem jest znalezienie specjalistów, którzy wiedzą, jak zrobić to poprawnie.

Nastąpił wzrost zainteresowania myofascial uwalniania spustu, lub tak zwanego protokołu Stanford, od czasu opublikowania analizy studium przypadku w 2005 roku w Journal of Urology, który opublikował wyniki innego badania na temat tego, w kwestii sierpnia 2009 roku. To nie było duże badanie - tylko 47 uczestników - i kobiety zostały uwzględnione, ponieważ mogą one rozwijać przewlekły zespół bólowy miednicy, zbyt. Uczestnicy zostali losowo przydzieleni do cotygodniowe sesje zarówno tradycyjnego masażu lub terapii myofascial przez 10 tygodni. Mimo, że ich celem było ustalenie, czy takie badanie będzie generować solidne dane, które mogą być podstawą do większego procesu, naukowcy się również kilka ciekawych spostrzeżeń. Na przykład, 57% z tych, którzy otrzymali leczenie mięśniowo-powięziowym poinformował, że były one "znacznie się poprawiła" lub "umiarkowana poprawa" w porównaniu do zaledwie 21% w grupie, która otrzymała zwykły masaż. [Patrz "Myofascial fizykoterapii dla CP / CPPS."]

Nie wiem, czy oni znaleźć fundusze na badania w pełnej skali terapii myofascial, ale te wyniki były zdecydowanie zachęcające. A ja miałem liczbę pacjentów, którzy mówią, leczenie jest zdecydowanie korzystne.

Myofascial fizykoterapia dla CP / CPP

Anderson RU, Wise D, Sawyer T, Chan C. Integracja Myofascial Trigger Point Release i trening relaksacyjny paradoksalny leczeniu przewlekłego bólu miednicy u mężczyzn Journal of Urology 2005;. 174:155-60. PMID: 15947608.

Fitzgerald MP Anderson Rn, Potts J, et al. Losowo Wieloośrodkowe wykonalności próbna Myofascial Physical Therapy Leczenia Urologiczny Przewlekłe zespoły bólowe miednicy Journal of Urology 2009;. 182:570-80. PMID: 19535099.

Jakie kryteria używasz do kierować pacjentów do terapii myofascial?

Jestem gotów zwrócić prawie każdy, kto cierpi na przewlekły ból miednicy i nie odpowiedziała na standardowej terapii farmakologicznej - i to wiele osób. Po prostu nie ma dużo, że działa, więc jest powód do optymizmu.