Cambler

Johimbina (yocon)

Kora rośliny Yohimbe jest tradycyjnie stosowany jako afrodyzjak w Afryce. Znormalizowana forma chemicznych pochodzących z tego zakładu - chlorowodorek johimbiny - stał się pierwszym FDA impotencja pigułka. Aż Viagra wszedł na rynek, był powszechnie przepisywane przez lekarzy. Dokładnie jak johimbina działa nie jest znana, ale naukowcy domyślać, że zwiększa przepływ krwi do penisa i zapobiega krew pozostawiając zbyt szybko.

Badania pokazują, że johimbina aż 40% mężczyzn biorąc to zgłosić poprawę. Ze względu na jego stosunkowo niską skutecznością, johimbina nie jest zalecane jako leczenie pierwszego rzutu. Jednakże wielu ludzi nie stwierdzono, że jest bardziej skuteczny po kilku tygodniach stosowania. Dlatego niektórzy lekarze nadal uważam, że warto spróbować dla ludzi, którzy nie mogą przyjmować Viagry - w tym tych, którzy przyjmują leki zawierające azotany w leczeniu chorób serca - tak długo, jak trzymać się standardowej dawce 5,4 mg trzy razy dziennie. Johimbina może powodować działania niepożądane - głównie bezsenność, ale także zwiększona częstość akcji serca i ciśnienie krwi, nerwowość, drażliwość, i zawroty głowy.

Johimbina jest również sprzedawana jako dodatek, często w herbacie lub tabletek. Niektóre z tych produktów bez recepty zawierają bardzo mało johimbina. Według Narodowego Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej, żadnych badań klinicznych z kory lub jej wyciągu zostały podjęte, więc jego skuteczność nie jest znana. To nie powinno być łączone z niektórych leków, takich jak inhibitory monoaminooksydazy (IMAO) i leki ciśnienie krwi.