Cambler

Jak zdrowy styl życia może zwalczać zaburzenia erekcji

Kontrola masy ciała i ćwiczenia

Biorąc pod uwagę, że nadwaga jest głównym czynnikiem ryzyka chorób naczyniowych, to nie może dziwić, że blisko 80% mężczyzn z zaburzeniami erekcji ma nadwagę lub otyłość. Teraz, jest dowodem, że zmiany stylu życia - a mianowicie, utraty wagi i wykonujących - może poprawić zaburzenia erekcji, podobnie jak zmniejszyć ryzyko choroby naczyń. Raport w czasopiśmie Europejskiego Stowarzyszenia Medycznego 2004 opisano badanie 110 otyłych mężczyzn z zaburzeniami erekcji. Połowa mężczyzn otrzymał szczegółowe informacje na temat odchudzania i ćwiczeń; inni ma tylko ogólne informacje na temat zdrowej żywności i ćwiczeń. Po dwóch latach, prawie jedna trzecia tych, którzy otrzymali szczegółowe informacje zgłaszane poprawę funkcji seksualnych, w porównaniu z zaledwie kilku w drugiej grupie.
Badania w 2006 r. przez ten sam zespół badawczy sugeruje, że wybory żywieniowe mogą wpływać na ryzyko zaburzeń erekcji. Ludzie bez zaburzeń erekcji są bardziej narażone na dietę bogatą w owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i ryby, a niski w kolorze czerwonym i przetworzonego mięsa i zboża rafinowane (tzw. dieta śródziemnomorska). Ponadto dwa wnioski z Harvard Health Professionals badania obserwacyjnego, w długoterminowym badaniu z udziałem prawie 32.000 ludzi, udzielać dalszego wsparcia dla utrzymania wykończenia i dopasowanie. Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy ćwiczyli 30 minut dziennie były 41% mniej prawdopodobne, że zaburzenia erekcji w porównaniu z osiadłych mężczyzn. I mężczyzna z 42-calowym pasie jest 50% bardziej narażeni na zaburzenia erekcji niż mężczyzny z 32-calowym pasie.

Palenie

Im więcej papierosów palisz dziennie, większe ryzyko zaburzeń erekcji, według wielu badań. Jeden, w którym wzięło udział ponad 4700 chińskich mężczyzn, okazało się, że pali paczkę dziennie (20 papierosów) zwiększa ryzyko zaburzeń erekcji o 60%. Wpływ palenia pozostał znaczący nawet po badacze rozważyć inne czynniki ryzyka, takie jak wiek, ciśnienie krwi i wskaźnika masy ciała (pomiar tkanki tłuszczowej na podstawie wzrostu i masy ciała).

Nadużywanie alkoholu i substancji

Niektórzy mężczyźni z zaburzeniami erekcji okaże się, że drinka pomaga im się zrelaksować. W rzeczywistości, światło do umiarkowanego pijących (mężczyźni, którzy Średni 01:59 drinki dziennie) są o 33% mniej prawdopodobne, że zaburzenia erekcji niż niepijących, zgodnie z Health Professionals dalszym badaniom. Ale nadużywanie alkoholu może gorsza. Po pierwsze, może to hamować odruchy seksualne przez matowienie na centralny układ nerwowy. Picia dużych ilości alkoholu przez dłuższy okres czasu może spowodować uszkodzenie wątroby, prowadząc do równowagi hormonalnej (w tym przypadku podniesienie poziomu estrogenu, hormonu żeńskiego normalnie obecne w małych ilościach seksualnego u mężczyzn). Dla zdrowia, na ogół ogranicza się do dwóch napojów lub mniej dziennie. Narkotyków takich jak marihuana, kokaina, heroina, barbiturany i amfetaminy może wywołać problemy, działające na centralny układ nerwowy, w taki sam sposób, alkohol ma.