Cambler

Wyprysk

Fakty wyprysk

Egzemę, atopowe zapalenie skóry zwane również jest chorobą dziedziczną przewlekłą chorobą skóry, która powoduje swędzenie skóry, stają się czerwone, a płatek. Więcej ›

Egzemy u dzieci: irytujące, ale uleczalna

Łuszcząca się, czerwona, swędząca, sucha wysypka może pojawić się w pierwszych tygodniach życia. Sygnalizuje to podyktowane, ale można leczyć problemy skóry zwanego atopowego zapalenia skóry (AZS), często znany jako egzema. Głównym objawem jest swędzenie AD. Gdy dziecko przewlekle zadrapania lub ściera powierzchnię, może to prowadzić do zapalnym, szorstki, pogrubionej skóry. Obszary skóry dotknięte AD może stać się czerwone i sączenie. U młodszych dzieci, wysypka występuje zwykle na twarzy, głowie i na zewnętrznych obszarach ramion i nóg. U starszych dzieci, wysypka pojawia się w zgięciach na łokciach, kolanach i nadgarstkach.

Dowiedz się więcej o leczeniu egzemy u dzieci ›

Wyprysk: Story młodej kobiety

Do niedawna, że ​​nigdy nie słyszał słowa "naskórka", ale teraz wiem, że to był mój podstawowy objaw: "drapania tak poważne, jak oderwać się ciałem." To, co zrobiłem co noc, szarpiąc, aż krew płynęła. Byłem zszokowany, aby przeczytać, że neurotyczne otarcia spowodowane jest trudnościami emocjonalnymi 98 procent. Zabrano mnie do lekarza po lekarza, 1957/71, ale to nigdy nie zostało wymienione, nikt nie przyznał, że miałem problemy emocjonalne. Być może moi rodzice myśleli problemy odejdzie jeśli udawali, że nie było. Może byli wstydzi się przyznać, ich córka może mieć takie problemy.

Przeczytaj cały artykuł ›

Sucha skóra

Sucha skóra jest bardzo częstą chorobą skóry, zwykle charakteryzuje podrażnionej skóry i swędzenie. Suchość skóry często pogarsza się w zimie, gdy powietrze jest zimne i suche. Ponadto, częste kąpiele mogą nasilać suchość skóry. Sucha łuszcząca się skóra może stać się lub łuszcząca się. Jednakże suche objawy skórne mogą być podobne lub inne choroby skórne wynikające z innymi zaburzeniami, takimi jak niedoczynnością tarczycy lub zespołem nabytego niedoboru odpornościowego (AIDS). Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Dowiedz się więcej o skórze suchej ›