Cambler

Wrzodziejące zapalenie okrężnicy, gdy objawy się pogorszy

Jeśli już walczy wrzodziejące zapalenie jelita grubego (UC) na jakiś czas, można zrozumieć potrzebę, aby się uwolnić od objawów. Może stare terapie nie były skuteczne. A może nam się osiągnąć remisję, tylko znów mieć rzucie choroby. Jeśli w obliczu rosnących objawów UC, wziąć serce. Istnieją możliwości terapii, które pomogą Ci uzyskać kontrolę.

Jeśli objawy UC postępu poza łagodnym stadium, lekarz będzie zmienić plan leczenia. Osoby z umiarkowanym UC zazwyczaj 05:56 stolce dziennie z krwawieniem z odbytnicy. Osób z ciężkim zapaleniem jelita grubego mają zazwyczaj więcej niż sześć stołków dni z krwawieniem. Oni również wystąpić inne objawy, takie jak gorączka, niedokrwistość i przyspieszone bicie serca.

Wielu ludzi z powodzeniem leczonych kwasów 5-amino-salicylowy (5-ASA). Jednakże, jest to wspólne wymagają agresywnego leczenia w umiarkowanych i ciężkich stadiach choroby, gdy wyższe dawki tych leków nie przynoszą ulgę. Mimo, że każdy jest inny plan leczenia, lekarz może rozważyć następujące opcje leczenia, gdy 5-umów o usługach lotniczych nie będą pracować.

Kortykosteroidy

Kortykosteroidy, takie jak prednizon, są często używane dla osób z umiarkowanym lub ciężkim UC. Zostały pokazane skutecznie kontrolować objawy u osób z umiarkowanymi i ciężkimi postaciami choroby. Lekarz może zalecić kortykosteroidy w postaci doustnej. Jeśli masz więcej poważne zapalenie okrężnicy wrzodziejące, może trzeba iść do szpitala, należy podać lek dożylnie.

Jeśli kortykosteroidy są skuteczne w kontrolowaniu objawów, można zatrzymać się na nich do dwóch lub trzech miesięcy, a następnie przeniesione do leków konserwacji. Kortykosteroidy nie powinny być traktowane jako terapii podtrzymującej, ponieważ mogą one powodować ostre efekty uboczne, takie jak wysokie ciśnienie krwi, cukrzyca, utraty masy kości, zaćmę, zarostu, przyrost masy ciała, oraz zwiększone ryzyko zakażenia. Preparaty konserwacji może zawierać leki immunomodulujące takie jak azatiopryna (Imuran) lub 6-merkaptopuryna (6-MP Purinethol), które przyczyniają się zapalenie sterujący w przewodzie pokarmowym poprzez tłumienie układu odpornościowego.

Nowa klasa leków

Gdy inne leki nie działają, nowe leki zwane leki biologiczne mogą być określone. Leki biologiczne są wykonane z żywych organizmów. Są one zaprojektowane tak, aby kierować określone białka, które mogą spowodować zapalenie. Terapia, która jest wstrzykiwana lub własnym umieszczono dożylnie, może skutecznie kontrolować objawy u osób z ciężkim zapaleniem jelita grubego wrzodziejące. Przykłady obejmują infliximab ( Remicade ) i adalimumab (Humira).

Szukam hospitalizacji

Podczas swojej podróży do osiągnięcia kontroli nad UC, objawy choroby mogą podjąć opłat na swoim ciele. Jeśli krwawienie i biegunka są tak poważne, że można się odwodnić, może trzeba być hospitalizowany. Do pomocy, służby zdrowia zapewni dożylnie płyny w celu leczenia biegunki i utraty krwi i płynów.

Biorąc pod uwagę operację

Szacuje się, że około 10 do 40 procent osób UC koniecznością operację usunięcia odbytnicy i część lub całość okrężnicy. Możesz potrzebować operacji, jeśli inne terapie nie działają lub skutki uboczne leków są zbyt ciężkie. Może to być konieczne, jeśli powikłania choroby stają się zagrażające życiu.

Niektórzy ludzie są kandydatami do zespolenia się ileoanal etui lub "operacji woreczka." Ten typ operacji sprawia, że ​​możliwe dla osób UC mieć normalne ruchy jelit po zabiegu. Podczas tej procedury, chirurg chronią zewnętrzne mięśni odbytnicy. Dolna część jelita cienkiego, lub w jelicie krętym, zostaje przeciągnięta przez pozostałą odbytnicy i połączone z odbytu, tworząc worek. Odpadów jest przechowywany w woreczku i przechodzi przez odbyt jak zwykle. Operacja nie jest bez komplikacji, jednak. Jeśli woreczek zapalenia może prowadzić do zwiększonego biegunek oraz zmniejszonej regulacji czynności jelit.

Na podstawie stopnia nasilenia choroby, inna forma operacji nazywane ileostomia nie może być wykonana. Ta operacja wymaga krętego-koniec jelita cienkiego, która powinna być połączona z otworem wykonane w brzuchu. Woreczek stomijny następnie zbiera stolca na zewnątrz korpusu. Chociaż tego typu zabiegu jest ostatecznością, to daje całkowite ustąpienie objawów zapalenia jelita grubego.

Gdziekolwiek jesteś w procesie leczenia, ważne jest, aby ściśle współpracować z lekarzem. Zadaj pytania dotyczące leków. Znaleźć sposoby, aby poprawić jakość życia. I przygotować się do kolejnych kroków. Jako opcji leczenia rosną, coraz więcej osób znajduje ulgę.

Główne dania na wynos

  • Jeśli wrzodziejące zapalenie jelita grubego objawy nasilą i 5-umów o usługach lotniczych nie będą pracować, lekarz zmienić plan leczenia.

  • Lekarz może zalecić kortykosteroidy, które często kontrolują objawy u osób z umiarkowanymi i ciężkimi postaciami choroby.

  • Kiedy inne leki zawodzą, nowsze leki zwane leki biologiczne mogą być wymagane.

  • Możesz potrzebować operacji, jeśli inne terapie nie działają lub jeśli skutki uboczne są leki zbyt ciężkie.