Cambler

Twój wrzodziejące zapalenie jelita grubego może iść w remisji?

Jeśli ty lub ukochanej osoby ma wrzodziejące zapalenie jelita grubego (UC), pewnie wiecie, że nie ma lekarstwa na choroby. Ale na szczęście, jest to możliwe, aby uwolnić się od symptomów osiągnięcia remisji.

Lekarze określają remisji wrzodziejącego zapalenia jelita grubego jako posiadające trzy lub mniej stolców dziennie, bez krwi lub zwiększonej pilności, aby przejść. Wiele osób z UC może osiągnąć remisję z lekami. Ten czas wolny od objawów może trwać kilka miesięcy lub nawet lat, ulgę od choroby.

Osiągnięcia remisji

Nie ma jednej drogi do stania się bezobjawowo. Każdy człowiek doświadcza UC inaczej. Nasilenie choroby i plan leczenia różni zaleca od osoby do osoby. Dodatkowo, każda osoba reaguje na leczenie w jego własny sposób.

Lekarze zazwyczaj zastosowanie podejścia krok aż do leczenia UC. Oznacza to, że starają najłagodniejsze leki, takie jak kwas 5-amino-salicylowy (5-ASA), w pierwszej kolejności. Jeśli różne formy (ustna, lewatywa) z tych leków nie działa, ludzie zazwyczaj przejść do bardziej agresywnej terapii, np. biorąc steroidów doustnych, takich jak prednizon. Dożylnie kortykosteroidy, takie jak metyloprednizolonu może być podawany pacjentom w szpitalu, jeśli objawy są nasilone. Zaawansowane leki terapie, takie jak immunomodulatory lub nowszych leków biologicznych, może stanowić pomoc dla niektórych osób cierpiących na ciężką UC.

Pomimo wielu etapach oraz potencjalne formy terapii, celem terapii pozostaje bez zmian: do osiągnięcia remisji.

Życie w remisji

Połowa sukcesu leczenia UC pracuje z lekarzem, aby znaleźć odpowiedni rodzaj i dawkę leku do osiągnięcia remisji. Druga połowa jest utrzymywanie, że przebaczenie. Gdy jesteś wolny od objawów, lekarz opracuje plan leczenia podtrzymującego, aby utrzymać się na miejscu.

Twój plan leczenia utrzymanie będzie wymagać podjęcia leczenia, aby pomóc żyć bezobjawowo. Leki te mogą różnić się od leku, który pomógł Ci w remisji. To dlatego, że leczenie może być dość bezpieczne i skuteczne się przez długi okres czasu. Na przykład, steroidy, takie jak prednizon może skutecznie leczyć UC, ale mogą być podejmowane tylko w ograniczonym czasie, nie powodując istotnych skutków ubocznych.

Pobyt bezobjawowe

Mimo, że jest to możliwe, aby cieszyć umorzenie przez jakiś czas, może i nie występują zaostrzenia. Ale są rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc zatrzymać bezobjawowo. Należy pamiętać, że łatwiej jest pozostać w remisji niż dostać UC powrotem pod kontrolą, więc jest to warte wysiłku.

Najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby przedłużyć remisję jest przestrzeganie planu leczenia podtrzymującego tak, jak zaleci to lekarz. Jest to ważne, nawet jeśli czujesz się dobrze. Chociaż nie zawsze jest to łatwe, twój lek działa najlepiej tylko wtedy, gdy się go poprawnie.

Należy również pamiętać, że wiele wspólnych przeciwbólowe, w tym zarówno na receptę i bez recepty leki, może powodować zaostrzenia przez podrażnienia przewodu pokarmowego. Leki te obejmują aspirynę; niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak Advil, Motrin i Aleve, i nowe inhibitory COX-2, takie jak Celebrex i Vioxx. Staraj się unikać przyjmowania tych przeciwbólowe w miarę możliwości. Jeśli masz przepisane im do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, porozmawiać z lekarzem. Paracetamol (Tylenol) jest ogólnie uważane za bezpieczne dla ludzi z UC.

Inne rodzaje leków, takich jak antybiotyki, może też wywołać błysk UC. Aby być na bezpiecznej stronie, skontaktuj się z lekarzem, który jest zarządzającej planu leczenia przed podjęciem jakichkolwiek innych leków.

Główne dania na wynos

  • Wiele osób z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego może osiągnąć remisję przez leki.

  • Połowa sukcesu jest praca z lekarzem, aby znaleźć odpowiedni rodzaj i dawkę leku. Druga połowa jest utrzymanie remisji.

  • Aby przedłużyć remisję, stosować się do planu leczenia podtrzymującego tak, jak zaleci to lekarz. Przed podjęciem jakichkolwiek innych leków z lekarzem.