Cambler

Co to jest trądzik?

Co to jest trądzik?

Trądzik jest chorobą mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Gruczoły się zatkać, co prowadzi do pryszcze i cysty.

Trądzik jest bardzo powszechne - ludzie wszystkich ras i grup wiekowych mają trądzik. W rzeczywistości, większość osób w USA między 11 a 30 lat będą dotknięte tą chorobą. Nawet ludzie w latach czterdziestych i pięćdziesiątych mogą mieć trądzik. Jednak trądzik najczęściej rozpoczyna się w okresie dojrzewania. W okresie dojrzewania, męskie hormony płciowe (androgeny) wzrost chłopców i dziewcząt, co powoduje, że gruczoły łojowe, aby stać się bardziej aktywne, co prowadzi do zwiększenia produkcji ropy (sebum).

Jak trądzik rozwijać?

Gruczołów łojowych, które normalnie wytwarzają sebum wędruje poprzez mieszków włosowych do powierzchni skóry. Jednak komórki skóry można podłączyć pęcherzyków, blokując sebum pochodzących z gruczołów łojowych. Kiedy pęcherzyki stać podłączony, bakterie skórne (tzw. Propionibacterium acnes, lub P. acnes) zaczynają rosnąć wewnątrz pęcherzyków, powodując stan zapalny i pryszcze. Według Narodowego Instytutu zapalenia stawów i chorób mięśniowo-szkieletowe i skóry, najczęstsze rodzaje pryszcze są:

1. Zaskórniki - te pryszcze pozostać pod powierzchnią skóry

2. Zaskórniki - to wznieść się na powierzchni skóry, chociaż te pryszcze są w kolorze czarnym, kolor nie jest od brudu

3. Grudki - przetargowe, małe różowe stłuczki

4. Krosty - te wypustki mają ropę od góry i są czerwone na dnie uszkodzenia

5. Guzki - twarde, duże, bolesne pryszcze, które są głęboko w skórze

6. - Torbiele wypełnione ropą, głębokie, bolesne pryszcze, które powodują blizny

Podstawowym trądzik zmiana nazywa zaskórnik.

Wysypka może być powierzchniowe (pryszcze bez ropnie) lub głębokie (gdy zapalenie wypustki popchnąć w dół na skórze, powodując wypełnione ropą torbiele, które rozrywają się i powodują większych ropnie).

Co powoduje trądzik?

Wzrost poziomu hormonów w okresie dojrzewania może powodować trądzik. Ponadto, trądzik często dziedziczona. Inne przyczyny trądziku mogą być następujące:

 • Zmiany poziomu hormonów podczas cyklu miesiączkowego u kobiet

 • Zmiany hormonalne w czasie ciąży

 • Uruchamianie lub zatrzymywanie antykoncepcyjne pigułki

 • Niektóre leki (takie jak kortykosteroidy, litu i barbiturany)

 • Olej i tłuszcz z głowy, mineralnego lub oleju spożywczego i niektórych kosmetykach

Trądzik może być spotęgowane przez wyciskanie pryszczy lub szorowania skóry zbyt mocno. Skóra może również stać się rozdrażniony z tarcia lub presją hełmy, plecaki, lub ciasnych kołnierzyków. Niektóre choroby, takie jak zanieczyszczenie środowiska lub chorób wilgotnych mogą podrażniać skórę.

Jakie są objawy trądziku?

Wysypka może wystąpić w dowolnym miejscu organizmu. Jednak trądzik pojawia się najczęściej w miejscach, gdzie istnieje wysokie stężenie gruczołów łojowych, w tym następujące:

 • Twarz

 • Skrzynia

 • Górnej części pleców

 • Plecy

 • Szyja

Oto najczęstsze rodzaje trądziku wyprysków. Jednak każda osoba może wystąpić trądzik objawy inaczej. Objawy mogą obejmować:

 • Zaskórniki

 • Zaskórniki

 • Wypełnione ropą zmiany, które mogą być bolesne

 • Guzki (stała podniesione stłuczki)

Objawy trądziku mogą przypominać innych chorób skórnych. Zawsze skonsultuj się z lekarzem diagnozy.

Leczenie trądziku:

Specyficzne leczenie trądziku będzie określona przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Nasilenia trądziku

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Przewidywania dotyczące przebiegu choroby

 • Twoja opinia lub preferencji

Celem leczenia trądziku jest zmniejszenie blizn i poprawy wyglądu. Leczenie trądziku będzie obejmować miejscowe lub ogólnoustrojowe leczenia farmakologicznego. W zależności od stopnia nasilenia trądziku, miejscowe leki (stosowane na skórę) lub leki ogólnoustrojowe (podejmowane ustnie) może być przepisany przez lekarza. W niektórych przypadkach może być zalecana kombinacja obu leków miejscowych i ogólnoustrojowych.

Leki do stosowania miejscowego w leczeniu trądziku:

Miejscowe leki są często stosowane w leczeniu trądziku. Preparaty do stosowania miejscowego mogą mieć postać kremu, żelu, lotionu, albo roztworu. Przykłady obejmują:

Nadtlenek benzoilu

Zabija bakterie (P. acnes)

Antybiotyki

Pomaga zatrzymać lub spowolnić wzrost P. acnes i zmniejsza stan zapalny

Tretynoina

Zatrzymuje rozwój nowych zmian trądzikowych (zaskórników) i zachęca odnowę komórek, odłączając pryszcze

Adapalene

Zmniejsza powstawanie zaskórnik

Ogólnoustrojowe leki w leczeniu trądziku:

Ogólnoustrojowe leki lub antybiotyki doustne, są często stosowane w leczeniu umiarkowanego do ciężkiego trądziku, i może zawierać następujące elementy:

 • Doksycyklina

 • Erytromycyna

 • Tetracykliny

Leczenie ciężkiej, cysty lub trądziku zapalnego:

Izotretynoina (Accutane ®) doustnie lek, mogą być określone przez osoby z ciężkim, cysty lub trądziku zapalnego, które nie mogą być skutecznie leczone inne metody zapobiegania szeroki blizn. Izotretynoina zmniejsza rozmiar gruczołów łojowych, które wytwarzają olej skóry zwiększa złuszczanie komórek skóry i wpływają na mieszki włosowe, co zmniejsza rozwój zmian trądzikowych. Izotretynoiną może wyczyścić trądzik u 85 procent pacjentów. Jednakże lek główne niepożądane efekty uboczne, w tym psychicznych skutków ubocznych. Bardzo ważne jest, aby omówić ten lek z lekarzem.

Izotretynoiną nie należy stosować u kobiet w ciąży lub które są w stanie zajść w ciążę, ponieważ istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo wad wrodzonych występujących u dzieci, których matki przyjmowały lek w czasie ciąży. Izotretynoiną może także powodować poronienia lub przedwczesnego porodu. Z powodu tych efektów i zminimalizowania ekspozycji płodu, izotretynoiną jest dopuszczony do obrotu tylko w ramach specjalnego programu ograniczonej dystrybucji zatwierdzone przez US Food and Drug Administration (FDA). Program ten nazywa się iPLEDGE.

Celem programu iPLEDGE jest zapobieganie ciąży u kobiet przyjmujących izotretynoiny i ciężarnych kobiet, aby zapobiec podejmowaniu izotretynoiny. Wymagania programu iPLEDGE obejmują:

 • Izotretynoiną musi być przepisywany jedynie przez lekarzy, które są zarejestrowane i aktywowane za pomocą programu iPLEDGE.

 • Izotretynoiną musi być wydawany wyłącznie przez apteki zarejestrowany i aktywowany iPLEDGE.

 • Izotretynoiną musi być dozowane tylko do pacjentów, którzy są zarejestrowane i spełniają wszystkie wymagania iPLEDGE

 • Pacjentki, które mogą zajść w ciążę muszą stosować antykoncepcję przez co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem leczenia, w trakcie leczenia i przez jeden miesiąc po zakończeniu leczenia.

 • Testy ciążowe są wymagane przed, podczas i po leczeniu.

Leczenie blizn potrądzikowych:

Szczególne procedury minimalizujące dermatologiczne trądzik blizny zostanie ustalona przez lekarza w oparciu o:

 • W twoim wieku, ogólnego stanu zdrowia i historii medycznej

 • Nasilenia blizny

 • Typ blizny

 • Twój tolerancji dla określonych leków, procedur lub terapii

 • Twoja opinia lub preferencji

Mimo, że trądzik często jest przewlekłą chorobą, nawet jeśli trwa tylko w okresie dojrzewania, trądzik może pozostawić blizny na całe życie. Acne blizny zazwyczaj wyglądają jak "Ice Pick" blizny odkrywkowych lub blizn kraterów podobne. Chociaż właściwe leczenie trądziku może pomóc zminimalizować blizny, kilka dermatologicznych procedur może przyczynić się do dalszego zminimalizować blizny po trądziku, w tym następujące:

 • Dermabrazja
  Dermabrasion mogą być stosowane do zminimalizowania małe blizny, drobne nierówności skóry, rany chirurgiczne, rany i trądziku. Jak sama nazwa wskazuje, dermabrazja polega na usunięciu górnych warstw skóry z urządzenia elektrycznego "ściera" skórę. Jak skóra goi się od procedury, powierzchnia wydaje się gładsza i bardziej świeżo.

 • Peelingi chemiczne
  Skórki chemiczne są często stosowane w celu zminimalizowania uszkodzenia skóry przez słońce, nieregularne pigmentu i powierzchowne blizny. Górna warstwa skóry usuwa się zastosowanie związku chemicznego skóry. Dzięki usunięciu górnej warstwy skóry regeneruje często poprawy wyglądu skóry.

 • Zastrzyki kolagenowe
  Jeden typ kolagenu, która pochodzi z oczyszczonego bydlęcego kolagenu (krowa), wtryskuje się pod skórą w miejsce naturalnego kolagenu w organizmie, które zostały utracone. Wstrzykiwania kolagenu jest powszechnie używane w leczeniu zmarszczek, blizn i zmarszczek twarzy.

 • Laserowy
  Laserowy wykorzystuje światło o dużej energii, aby spalić uszkodzoną skórę. Laserowy mogą być stosowane do zminimalizowania zmarszczki i drobne blizny.

 • Fototerapia / niebieskie światło terapia
  Fototerapia użyciu źródła niebieskiego światła wykazano zmniejszenie liczby bakterii trądzik powoduje przy minimalnych efektach ubocznych, takich jak suchość skóry. Niebieskie światło terapia nie wykorzystuje promieniowania ultrafioletowego (UV), więc nie uszkodzić skóry, jak wcześniej rodzajów terapii światłem zrobił. Według Europejskiej Akademii Dermatologii, terapia niebiesko-światło jest najbardziej znana terapia światłem w leczeniu trądziku.

 • Pulsującego światła i energii cieplnej (LHE) Terapia
  Ten typ terapii skojarzonej światła i ciepła, uważa się, że działa poprzez niszczenie bakterii powodujących trądzik i kurczy z gruczołów wytwarzających olej w skórze. FDA zatwierdziła system LHE, który używa zielone światło i ciepło impulsów w leczeniu łagodnego do umiarkowanego trądziku.

 • Poncz przeszczepy
  Poncz przeszczepy są małe przeszczepy skóry używane do zastąpienia blizną skórę. Otwór wykrawa się w skórę, aby usunąć blizny, która jest następnie zastępowany unscarred skóry (często z tyłu małżowiny usznej). Przeszczepy dziurkowania może pomóc w leczeniu głębokich blizn potrądzikowych.

 • Transfer tłuszczu autologicznego
  Autologiczne przeniesienie tłuszczu używa tłuszczu pochodzi z innej strony na własnym ciele i to jest wstrzykiwany pod skórę. Tłuszcz jest umieszczone pod powierzchnią skóry, aby podnieść depresji blizny. Metoda ta jest stosowana w celu skorygowania głębokie defekty konturu spowodowanych blizny od nodulocystic trądziku. Ponieważ tłuszczu może być wchłaniane do wnętrza skóry w ciągu kilku miesięcy, może być konieczne do procedury można powtarzać.