Cambler

8 powikłania reumatoidalne zapalenie stawów

Jeśli zdiagnozowano reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), wiesz, wspólne objawy: bóle stawów, zmęczenie i sztywność poranna. Należy również zdawać sobie sprawę z powikłań RZS. Powikłania, zwane również chorobą pozastawowa, są choroby powodowane przez RA, które wpływają na obszary ciała oprócz stawów.

Jesteś bardziej narażone na komplikacje w przypadku ciężkiej RA. Mimo, że RA jest częstsza u kobiet, mężczyźni są na większe ryzyko powikłań RZS. Wiedząc o możliwych powikłań i objawów może pomóc lekarz złapać te problemy na początku.

Oto niektóre z najczęstszych powikłań oglądać na:

  1. Skóry. Około 20 procent do 30 procent osób z RZS uzyskać twarde guzki, które tworzą się pod skórą. Te guzki są zwane guzki reumatoidalne. Są one najbardziej narażone na rozwój na obszarach, na których można umieścić dużą presję, takich jak kolana i łokcie. RA jest znany także powodować wysypki, owrzodzenia i pęcherze na skórze.

  2. Płuc. Choroby płuc RA mogą utrudnić, aby oddychać. Możesz wystąpić zapalenie opłucnej, który jest obrzęk błony śluzowej nad płucami. RA jest znana przyczyna płynu tworzą się wokół swoich płuc. Może to również prowadzić do guzków wewnątrz płuc i zmiany w tkance płucnej. Nazywa się to zwłóknieniu. Ponadto, ostatnie badania wskazują, że przewlekła obturacyjna choroba płuc ( POChP ) jest bardziej powszechna u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

  3. Serce. Serce może powodować powikłania bóle w klatce piersiowej lub trudności w oddychaniu. Wyściółka wokół serca mogą puchnąć i zebrać płyn. Choroba ta jest nazywana osierdzia. RA znane jest również przyczyną guzki rosnąć w swoim sercu. Może to zwiększyć ryzyko wieńcowej choroby serca.

  4. Sjogrena (wymawiane "show-Grenz") zespół. Powikłanie to dotyczy 10 procent do 15 procent osób z RZS. W zespół Sjogrena, białe krwinki do środka swoich gruczołów łzowych i ślinianek w ustach. To powoduje obrzęk i zmniejsza się łez i śliny. Jeśli masz zespół Sjogrena może masz bardzo suche usta i suche, czerwone, bolesne oczy.

  5. Oczu. Zespół Sjogrena jest najczęstszą przyczyną powikłań ocznych. Ponadto RA może spowodować zapalenie twardówki. Jest zapalenie zewnętrznej części oka. Stan zapalny może powodować owrzodzenia, tworząc na zewnętrznej błony śluzowej oka. Może masz suchość oka, zaczerwienienie i ból.

  6. Naczynia krwionośne. RA może spowodować obrzęk małych naczyń krwionośnych, zwanych naczyń. Zapalenie naczyń krwionośnych zmniejsza dopływ krwi do części ciała. Najczęstszym objawem zapalenia naczyń jest czarne obszary umiera tkankę pod paznokciami. Są to tak zwane zawały cyfrowe. Zapalenie naczyń, które wpływa na nerwy swoich dłoni i stóp może powodować drętwienie, pieczenie i mrowienie.

  7. Osteoporozy. Osteoporoza jest przerzedzenie i osłabienie kości. Pierwszym objawem może być złamane kości. Jest to najczęściej u kobiet z RZS po menopauzie. Mężczyźni z RZS, którzy są starsze niż 60 lat są także na ryzyko. Osteoporoza jest częstsza RA, czy działalność jest ograniczona przez ból i sztywność. Lekarz może sprawdzić, osteoporozy, wykonując badanie gęstości kości.

  8. Depresja. Ostatnim powikłaniem uważać na to depresja. O długotrwałe, nieprzewidywalne, takie jak choroba RZS dodaje dużo stresu w swoim życiu. Stres sprawia, że bardziej prawdopodobne, że cierpi na depresję. Większość ludzi, którzy doświadczają depresji nie mów ich RA lekarza o tym, ale rozmowa może pomóc. Poinformować lekarza, jeśli nie cieszyć się życiem tak, jak używany w przeszłości. Istnieje wiele samopomocy i leki terapie dla depresji.

Badania pokazują, że osoby z RZS, którzy uczą się jak mogą o swojej chorobie i ściśle współpracować z lekarzami mają lepszą jakość życia. Wiedzieć na co zwrócić uwagę i poinformować lekarza od razu, jeśli podejrzewasz, że żadnych powikłań RZS.