Cambler

Rodzaje leczenia zapalenia stawów

W okresie medycznego, artretyzm oznacza, zapalenie stawów. Jednakże skuteczne leczenie zapalenia stawów jest znacznie prosta. Arthritis Foundation można znaleźć ponad 100 rodzajów zapalenia stawów i chorób pokrewnych (źródło: AF ). Podczas leczenia może się różnić w zależności od konkretnej diagnozy, zarządzania ból i obrzęk stawów każdego typu mają pewne wspólne elementy.

Jakie są cele leczenia zapalenia stawów?

Cele w leczeniu zapalenia stawów są w celu zmniejszenia bólu i obrzęku, utrzymanie funkcjonowania stawów i zapobiec dalszym szkodom i niepełnosprawności. Dobrą wiadomością jest to, że cele te są połączone i pracują na osiągnięcie jednego celu przyczyni się do osiągnięcia kolejnego gola. Na przykład, leczenie obrzęk często zmniejszyć ból, który pozwala ćwiczyć ćwiczenia, które pomagają utrzymać funkcjonowanie stawów. To poprawia zdolność do poruszania się i zmniejsza niepełnosprawności.

Mogę poprawić uszkodzenia stawów z powodu zapalenia stawów?

Niestety, gdy już uszkodzenia stawów z zapaleniem stawów, nie może zostać odwrócona. Dobrą wiadomością jest to, że często można spowolnić uszkodzenia stawów i zatrzymać jej coraz gorzej. Jeśli masz bóle stawów i obrzęk na więcej niż dwa tygodnie, należy skontaktować się z lekarzem. Wczesne rozpoznanie i leczenie może zapobiec uszkodzenia stawów i poprawić funkcjonowanie stawów.

Jakie leki w leczeniu zapalenia stawów?

Twój plan leczenia zapalenia stawów zależy od konkretnej postaci zapalenia stawów oraz nasilenia objawów. Lekarz może zalecić leki, aby osiągnąć swoje cele leczenia:

  • Paracetamol (Tylenol) może zmniejszyć ból stawów od kilku godzin do 8 godzin.

  • Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NSAID), takie jak ibuprofen (Motrin), Advil i naproksen (Aleve, Naprosyn) zmniejszają zapalenie, obrzęk, bólu i sztywności w okresie do 12 godzin.

  • Miejscowo kremy ze składnikami, takimi jak kapsaicyna, salicylany, mentol, eukaliptus i olej wintergreen może pomóc czasowo z bólu i sztywności.

  • Kortykosteroidów zastrzyki do stawu może zmniejszyć stan zapalny, obrzęk, ból i sztywność lepiej i dłużej (dni do tygodni) niż leków doustnych i kremów.

  • Wstrzyknięcia kwasu hialuronowego do stawu może złagodzić stan zapalny, obrzęk, ból i sztywność lepiej i dłużej (sześć miesięcy do roku), niż leków doustnych i kremów.

Jakie inne traktowanie strategie pomóc z zapaleniem stawów?

W dodatku do leków, kompletny plan leczenia może obejmować wiele innych strategii i terapii. Nie wszystkie terapie pracy dla wszystkich ludzi, i trzeba będzie współpracować z lekarzem, aby ustalić, jakie zabiegi są najbardziej skuteczne dla Ciebie.

Fizykoterapia i zawodową. Można by pomyśleć, że ćwiczenia zwiększy ból stawów lub zrobić gorzej. W rzeczywistości, tylko odwrotnie. Zalecone ćwiczenia, zajęcia i terapie mogą naprawdę pomóc w kontroli bólu i utrzymać funkcjonowanie stawów i elastyczność.

Ciepła i zimna terapia może zmniejszyć ból i rozluźnić zesztywniałe stawy. Terapia cieplna obejmuje poduszki grzewcze, lampy ciepła, ciepłe okłady, termofory, kąpiele parafinowe wosk i ciepłe kąpiele wodne. Terapia zimno, takich jak zimne okłady i okłady z lodu, może również pomóc zapalenie stawów, zmniejszając ból i obrzęk. Twój lekarz może zalecić przy użyciu terapii zarówno ciepło i zimno.

Wspólne unieruchomienie z szelkami, szyn oraz elastycznych bandaży posiada swój staw w miejscu i sprawia, że jest bardziej stabilny. To sprawia, że ​​można odpocząć swój staw i chroni przed więcej obrażeń i podrażnienia.

Urządzenia wspomagające utrzymanie stres off stawów w dolnej części ciała i pomaga utrzymać lepszą równowagę. Przykładami są laski, kule i spacerowiczów. Specjalne rodzaje wkładek może pomóc w bólu i poprawę chodzenia jeśli masz kolana stawów.

Urządzenia adaptacyjne pozwala na dotarcie i manewrować bez zginania i obiektów wysiłku stawów. Przykładami są grabieżcy, reachers i dużych obsługiwane narzędzia i naczynia. Ten sprzęt na ogół pomaga zapalenie stawów w górnej części ciała.

Alternatywne leczenie zapalenia stawów. Obejmuje to suplement diety o nazwie glukozamina, chondroityna, które badania sugerują, może przyczynić się do utrzymania lub budowy chrząstki. Zapewnia ulgę wiele, ale nie wszystkie osoby z zapaleniem stawów i może zmniejszyć zapotrzebowanie na inne leki. Akupunktura jest formą tradycyjnej medycyny chińskiej z udziałem włożenie cienkich, ostre igły w niektórych punktach na ciele. Badacze odkryli, że akupunktura może poprawić bólu stawów u niektórych osób.

Zmiany stylu życia są ważne zarówno dla krótko-i długoterminowego zarządzania swojej zapalenie stawów:

  • Ćwiczenia, rozciąganie, zakres-of-motion działalność i nieobciążające działalność pomagają zachować elastyczność i wzmocnienie stawów.

  • Utrata masy ciała za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych zmniejsza stres na biodrach i kolanach. Każdy funt tracisz zajmie cztery funty ciśnieniu stawów.

  • Uczenie się naprzemienne okresy aktywności okresami odpoczynku chroni stawy i zmniejsza nacisk na nich.

  • Techniki relaksacyjne i zdjęć może poprawić swój ból i poczucie dobrego samopoczucia.

Przezskórna elektryczna stymulacja nerwów (TENS) jest terapia, w której słaby prąd elektryczny za pomocą elektrod umieszczonych na skórze. Może czasowo złagodzić ból kolana lub stawów biodrowych u niektórych osób.

Operacja naprawy lub wymiany uszkodzonej przez złącze stawów może być rozwiązaniem dla Ciebie, gdy inne strategie nie poprawić swoje objawy.