Cambler

Raka tarczycy

Fakty raka tarczycy

Rak tarczycy złośliwy wzrost gruczołu tarczowego. Rak tarczycy występuje częściej u osób, które zostały poddane promieniowaniu do głowy, szyi lub klatki piersiowej. Dowiedz się więcej na temat raka tarczycy ›

Objawy raka tarczycy

Obrzęk jest zwykle śladu nadmiaru nagromadzonych płynów lub zapalenie w organizmie. Obrzęk może spojrzeć nadęty lub rozdęte, a skóra może pojawić się błyszczące i wyciągnął. Pęcznienie może być powszechnie lub miejscowe do określonego obszaru organizmu, takich jak węzły chłonne, dłoni, kostek, języka lub twarzy.

Obrzęk lub obrzęk, może wystąpić w dowolnym miejscu ciała, w tym narządów wewnętrznych, ale to jest najbardziej widoczne na twarzy, szyi, dłoni, nóg, kostek i stóp. Obrzęk jest klasyfikowana według części ciała, na który wpływa, takie jak obrzęk płuc (płuca), obrzękiem twarzy i obrzęku (węzłów chłonnych).

Dowiedz się więcej na temat objawów raka tarczycy ›

Leczenie raka tarczycy

Jeśli masz raka tarczycy, prawdopodobnie masz wiele pytań i wątpliwości dotyczących możliwości leczenia. To normalne, że chcesz dowiedzieć się wszystko co możliwe.

Lekarz będzie oprzeć plan leczenia od rodzaju raka tarczycy masz. Większość nowotworów tarczycy wolno się rozwijać i do przerzutów, ale są tarczycy rodzaje raka, które mogą być bardzo agresywne, i będą one traktowane inaczej. Lekarz rozważy również twojego wieku, stanu zdrowia, wielkości i lokalizacji guza oraz inne czynniki.

Swoimi leczenia może być miejscowe lub ogólnoustrojowe, lub obu. Usuwa Miejscowe leczenie, niszczy komórki nowotworowe i steruje jednym obszarze. W przypadku raka tarczycy, najczęściej leczenie miejscowe jest operacja. Leczenie układowe niszczy komórki nowotworowe i kontroli w całym ciele. Na raka tarczycy, radioaktywny jod i leczenie chemioterapią są główne rodzaje zabiegów ogólnoustrojowych.

Dowiedz się więcej o leczeniu raka tarczycy ›

Życie z rakiem tarczycy

Naukowcy odkryli kilka czynników ryzyka, które sprawiają, że bardziej narażone na rozwój raka tarczycy. Jesteś w grupie podwyższonego ryzyka, jeśli zgadzasz się z każdym z poniższych stwierdzeń pogrubione.

Jestem między 25 a 65 rokiem życia.

Rak tarczycy może wystąpić w każdym wieku, ale ludzie w tym wieku są w nieco zwiększonego ryzyka. Większość osób z rakiem tarczycy jest więcej niż 45 lat.

Jestem kobietą.

Jeśli jesteś kobietą, masz trzy razy ryzyko zachorowania na raka tarczycy w porównaniu z mężczyznami.

Mam w rodzinie raka tarczycy.

Jeśli rak tarczycy przebiega w rodzinie, jesteś w grupie zwiększonego ryzyka rozwoju to sam.

Dowiedz się więcej o życiu z rakiem tarczycy ›