Cambler

Zarządzanie objawy raka płuc

Większość ludzi z rakiem płuca, zarówno ich objawów raka i efektów ubocznych terapii. Chociaż ludzie z rakiem płuc może mieć różne objawy, istnieje kilka objawów, że większość osób z rakiem płuca mają wspólnego w pewnym momencie w ich chorobie. Oto lista tego, co one zawierają.

 • Duszność

 • Ból w klatce piersiowej

 • Zmęczenie

 • Utrata apetytu, co może prowadzić do utraty wagi

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, można nimi zarządzać. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, porozmawiaj z lekarzem lub pielęgniarką. Członków Twojej rodziny lub opiekunów należy również porozmawiać z lekarzem lub pielęgniarką, aby dowiedzieć się, w jaki sposób mogą pomóc w zarządzaniu objawy, jak również.

Oto kilka sposobów, można poradzić sobie z niektórych objawów i skutków ubocznych raka płuc, a także pewnych wskazówek, jak należy porozmawiać z lekarzem lub pielęgniarką, i kiedy.

Zabiegi łagodzące ból w klatce piersiowej na raka płuc

To jest wspólne dla osób z rakiem płuc mieć ból w klatce piersiowej. Oto niektóre z jego przyczyn.

 • Ból w klatce piersiowej może być objawem guza o rakowe w płucach.

 • Operacja do diagnozowania lub leczenia raka płuc polega na przecięciu przez ścianę klatki piersiowej. To może powodować ból w klatce piersiowej podczas odzyskiwania.

 • Leczenie naświetlaniem oznacza leczenie raka płuc może wywołać ból w klatce piersiowej, jako efekt uboczny.

Jeśli masz bóle w klatce piersiowej, porozmawiaj z lekarzem lub pielęgniarką. Mogą pomóc dowiedzieć się, co jest przyczyną bólu i traktować go odpowiednio.

W przygotowaniu do rozmowy z zespołem opieki zdrowotnej, może to pomóc w utrzymaniu dziennik bólu. Oto rzeczy, które można śledzić.

 • Kiedy zaczyna ból

 • Jak długo to trwa

 • W przypadku, gdy ból jest

 • Jak poważny jest to

Oto kilka opcji leczenia, które masz na złagodzenie bólu.

 • Radioterapia lub chemioterapia. Odbieranie tych zabiegów może pomóc złagodzić ból w klatce piersiowej spowodowane przez raka płuc. Zabiegi te mogą również pomóc złagodzić ból, jeśli rak płuca rozprzestrzenił się do kości.

 • Leki przeciwbólowe. Niesteroidowe leki przeciwzapalne i opioidy, takie jak natychmiastowego działania lub morfiny o przedłużonym uwalnianiu, mogą pomóc. Jeśli lekarz przepisze leki przeciwbólowe, należy pamiętać, że może to mieć skutki uboczne, takie jak zaparcia i senność. Zawsze należy porozmawiać z lekarzem lub pielęgniarką o tym, co skutki uboczne można oczekiwać od medycyny i jak można nimi zarządzać.

 • Ćwiczenia. Łagodne ćwiczenia mogą łagodzić niektóre sztywności spowodowane brakiem ruchu. Nawet tylko zmianę pozycji ciała, przesuwając się, chodzenie, lub łagodne ćwiczenia mogą pomóc.

 • Akupunktura. Akupunktura może pomóc zmniejszyć ból w niektórych chorych na raka.

 • Guided Imagery. Jest to technika relaksacji, w ​​której osoba wizualizuje lub wyobraża sobie uspokajające sceny proponowane im przez nagranie lub doradcy.

Zabiegi, które łatwości zadyszkę (duszność) z powodu raka płuc

Mający trudności z oddychaniem jest objawem raka płuc. To jest ważne dla lekarza, aby ocenić osoby potencjalnie odwracalnych przyczyn duszności. Dwie takie przyczyny są zakrzepy krwi w płucach, zwane zator płucny i płyn w klatce piersiowej, zwany wysięk w opłucnej. Zakażenie lub guz może również powodować zadyszkę, jak można chorób serca.

Oto kilka opcji leczenia masz łagodzenia duszności.

 • Leki na receptę. Lekarz może przepisać antybiotyki, steroidy, opioidy lub leki moczopędne, w zależności od podstawowego problemu. On lub ona może również przepisać tlen, który jest podany przez małe rurki w pobliżu nosa, w celu zwiększenia ilości tlenu dostępnego do płuc.

 • Chemioterapię, promieniowanie, lub inne leki przeciwnowotworowe. Te terapie nowotworowe często złagodzić uczucie duszności przez kurczenie się guza. Zabiegi te można jednak obniżyć liczby czerwonych krwinek, powodując anemię, co może z kolei prowadzić do trudności w oddychaniu. Jeśli duszność nie poprawi się z promieniowaniem i chemioterapią, lub, jeśli jest jeszcze gorzej, należy powiadomić lekarza lub pielęgniarkę. Zmiana leczenia lub recepty na leki, które zwiększają swoją liczbę czerwonych ciałek krwi może pomóc złagodzić swój duszność.

 • Leki przeciwlękowe. Ponieważ niepokój mogą powodować zadyszkę, lekarz może zalecić przyjmowanie leku anty-lęk leki.

Możliwości leczenia zmęczenia z powodu raka płuc

Zmęczenie nie jest więcej niż się spać w nocy. To jest, kiedy czujesz się tak wyczerpany fizycznie i psychicznie, że nie masz siły, by robić rzeczy, które lubisz robić. Gdy masz raka płuc, problemy z oddychaniem może powodować zmęczenie. Należy pamiętać, że jeśli masz uczucie zmęczenia, może również zawroty głowy, duszności, lub dzwonienie w uszach.

Porozmawiaj ze swoim lekarzem lub pielęgniarką o swoim zmęczeniu. Lekarz może przeprowadzić testy, aby dowiedzieć się, czy zmęczenie jest spowodowane brakiem czerwonych krwinek, choroba zwana niedokrwistość. Jeśli masz anemię, może trzeba podjąć suplementów żelaza lub lek na receptę, aby zwiększyć w organizmie produkcję czerwonych krwinek komórki. Albo może trzeba mieć transfuzję krwi. Lekarz lub pielęgniarka będą również oceny, czy zmęczenie jest związane z depresją. Jeśli tak jest w przypadku, zalecenie może być doradztwo z lub bez leków przeciwdepresyjnych receptę.

Możliwości leczenia anoreksji z rakiem płuc

Jadłowstręt jest zmniejszenie lub całkowite zniszczenie, apetyt, co może doprowadzić do utraty wagi. Jest to często u osób chorych na raka. Wiele osób z rakiem płuca w szczególności tracą apetyt, ponieważ chemioterapia i promieniowanie może mieć smak i zapach żywności różni. Apetyt może mieć również wpływ na ludzi, na raka płuc, jeśli palą lub palili, ponieważ niszczy palenia smakowe. Ból, zmęczenie i zadyszka może również przyczynić się do utraty apetytu.

Jeśli masz anoreksję, należy skontaktować się z lekarzem lub pielęgniarką, jeżeli którekolwiek z poniższych stwierdzeń jest prawdziwe dla ciebie.

 • Straciłeś pięć funtów lub więcej w ciągu miesiąca, nie próbując.

 • Jest to bolesne, aby jeść i pić.

 • Nie można jeść ani pić więcej niż jeden dzień.

Lekarz lub pielęgniarka może sugerować, że widzisz dietetykiem lub że suplementy żywieniowe. Możesz poprosić, aby zobaczyć się z dietetykiem, jak również.