Cambler

Praca i raka: jak radzić sobie

Po leczeniu raka wiemy, jak ważne zadanie może być ich psychologicznego i finansowego dobrobytu. Oto kilka porad, z Europejskiego Cancer Society (ACS), aby poprawić zdolność do kontynuowania pracy, a także pewne sposoby radzenia sobie z dyskryminacją w miejscu pracy w trakcie leczenia.

Zarządzanie czasem

Plan leczenia pod koniec dnia, a tuż przed weekendem, aby dać czas na regenerację.

Poznaj możliwości pracy, takie jak okazjonalne telepracy (praca w domu)., Które mogą wyeliminować męczące dojazdy i zapewnić bardziej komfortową atmosferę pracy.

Maksymalizacja czasu pracy z prostym harmonogramem prac. Codzienne obowiązki i zadania administracyjne mogą być zadania, które mogą być podzielone wśród znajomych i współpracowników.

Radzenia sobie ze stresem

Zarządzanie praca, życie osobiste / rodziny, a leczenie raka może być trudne, ale nie niemożliwe. W całej tej stresującej chwili nie stać samodzielnie. Zbadanie grupy wsparcia rak powierzchnia spotkać innych stojących przed tymi samymi wyzwaniami. Ponadto, zadawać pytania zespołu medycznego. Komunikacja jest drogą do lepszego wyniku.

Rozpoznać objawy depresji: cierpi ponad dwa tygodnie od poczucia winy, alienacji, nadmierne niezdecydowanie, słabe poczucie własnej wartości lub beznadziei o przyszłości. Zasięgnąć porady od pracownika socjalnego lub psychospołecznej profesjonalisty, który specjalizuje się w pracy z chorymi na raka.

Kontrola działania niepożądane

Teraz postępy medyczne pozwalają na sterowanie ocalały więcej Wyłączenie skutków ubocznych chemioterapii, które mogą zakłócać pracę. Nudności i poważne zakażenia są wśród wiodących do uniknięcia przyczyn brakuje pracy.

  • Zakażenie. Higieny w miejscu pracy jest niezbędna, aby uniknąć poważnych infekcji. Staram się nie dzielić telefon, sprzęt biurowy, lub Sztućce. Dezynfekcji telefonów i komputerów z alkoholem po inne z nich korzystać. Unikać kontaktu ze współpracownikami, którzy mają choroby zakaźne, takie jak przeziębienia i grypy.

  • Nudności i wymioty. Zmiany w diecie mogą zminimalizować nudności. Jeść kilka małych posiłków dziennie, jeść pokarmy zimne lub w temperaturze pokojowej, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów, i nie ma płynów z posiłkami. Znaczące nudności i wymioty wywołane chemioterapią (lub promieniowania) mogą być zarządzane z lekami.