Cambler

Operacja raka płuca

Operacja może odbywać się zarówno w diagnozowaniu i leczeniu raka płuc. W większości przypadków stosowane jest w przypadku chirurgii raka znajduje się we wczesnym stadium. Trzeba będzie przygotować. Współpracować z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej o tym, co się spodziewać przed, w trakcie i po zabiegu.

Mediastinoskopię

Mediastinoskopię może dostarczyć próbkę tkanki, który jest używany do inscenizacji. Podczas tej procedury, lekarz wkłada zakres poprzez małe nacięcie na szyi. Patrząc przez zakres, może on zobaczyć węzłów chłonnych. Węzłów chłonnych, może być usunięta i testowane. Jeśli nie stwierdzono raka w nich, może być dalsze operacje (patrz poniżej). Jeżeli nowotwór rozprzestrzenił się na węzły chłonne, bardziej operacja prawdopodobnie nie będzie to zrobić.

Chirurgia

Celem zabiegu jest usunięcie widocznych obszarów raka. Często wymaga to przy wszystkich lub części płuc. Jeżeli rak został wykryty we wczesnej fazie, operacja może rozwiązać ten problem. Lekarz rozważy, wielkość i położenie guza w podejmowaniu decyzji, jak wiele z płuc usunąć. Jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, który używa znieczulenia ogólnego (sprawia, że ​​można spać), zostanie podłączony do maszyny, która oddycha dla Ciebie w trakcie postępowania.

Ryzyko i powikłania

Operacja płuc ma pewne ryzyko i możliwe powikłania. Należą do nich:

  • Ryzyko znieczulenia ogólnego

  • Zakażenie

  • Krwawienie

  • Przecieki powietrza przez ścianki płuc

  • Problemy z sercem

  • Skrzepy krwi w nogach