Cambler

Nowe testy dla wczesnego wykrywania raka płuc

Dla niektórych rodzajów raka, są badania przesiewowe w celu wykrycia małych guzów, gdy są one wciąż potencjalnie uleczalna. Samobadanie piersi i roczne mammografia, na przykład, często pomagają wykryć raka piersi, zanim rozprzestrzenił się na inne części ciała. Dla wielu nowotworów, jednak nadal nie istnieją wiarygodne i skuteczne testy wczesnego wykrywania. Brak skutecznych sposobów wczesnego wykrywania raka płuc jest jedną z przyczyn, dla większości osób, u których zdiagnozowano raka płuc zaawansowaną chorobę, i mniej niż 15 procent tych pacjentów będzie przeżyły więcej niż pięć lat.

Istnieją dwa powszechnie stosowane jako testy wczesnych testów patrzeć na raka płuca u osób, które mają objawy. Jednym z nich jest zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. Drugi jest cytologia plwociny badanie, które polega na pobraniu śluzu zakaszlał się i patrząc na to pod mikroskopem dla komórek nowotworowych. Oba te testy były badane szeroko stosowany jako badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania, ale nie udowodniono podejścia w celu zmniejszenia liczby przypadków śmierci na raka płuca. W rezultacie, European Society Cancer and Większość lekarzy nie zaleca raka płuc przesiewowe populacji ogólnej, a nawet dla osób w grupie podwyższonego ryzyka, takiej jak palacze papierosów.

Dobrą wiadomością jest to, że nowsze badania przesiewowe i testy diagnostyczne mogą być bardziej skuteczne. W przypadku raka płuc może zostać wykryta wcześniej bardziej dokładnie, może to przyczynić się do zmniejszenia liczby ludzi umiera z powodu tej choroby. Obiecujące testy obejmują niskie dawki skanowanie spiralne CT, fluorescencja bronchoskopii i badania przesiewowe genetyczne.

Niskie dawki spiralna tomografia komputerowa

Spirala niskiej dawki tomografia komputerowa (CT), skanowanie piersi jest jednym z najbardziej obiecujących testów do wykrywania małych wczesnego raka płuc. Skanery CT obracać cienką wiązkę rentgenowską wokół piersi w kształt spirali. Komputer interpretuje obrazów rentgenowskich i tworzy liczne cienkie przekroje w płucach. Niska dawka CT przesiewowe różnią się od standardowego CT w dwóch głównych sposobów: wykorzystuje dawki niższe rentgenowskich i nie wymaga stosowania specjalnych środków kontrastowych wstrzykuje się do krwi w celu zwiększenia kontrastu obrazu.

Niska dawka CT jest czuły w wykrywaniu raka płuc nie promieni rentgenowskich klatki piersiowej. Ponadto, guzy wykryte niskie dawki spiralnej CT generalnie mniejsze i mogą być usunięte chirurgicznie niż wykryć rentgenowskiego klatki piersiowej.

Podczas gdy cytologia plwociny, ani nie rentgenowskie klatki piersiowej stwierdzono zmniejszenie ryzyka zgonu z powodu raka płuc, niedawno badania wykazały, że duża spirala skanów CT może rzeczywiście niższe ryzyko. Narodowy Lung Screening Trial (NLST) był duży badanie kliniczne prowadzone przez National Cancer Institute. To w porównaniu spiralne TK z radiologicznych klatki piersiowej w ponad 50.000 osób w wieku 55 do 74 lat, którzy byli obecni lub byli palacze z co najmniej 30 sztuk w wywiadzie-letniej palenia (równej palenia paczkę dziennie przez 30 lat). Ludzie w nauce dostaje albo coroczne skanowanie spiralne CT lub RTG klatki piersiowej na okres trzech lat. Zostały one następnie przez kilka lat, a następnie, aby zobaczyć, ile w każdej grupie zmarł na raka płuc.

Wczesne wyniki badań (które zostały ogłoszone pod koniec 2010 r.) okazało się, że ludzie, którzy Tajwanu spiralne TK miał 20 procent niższe ryzyko śmierci z powodu raka płuc, niż tych, którzy dostali radiologicznych klatki piersiowej. Pełne wyniki badania nie zostały jeszcze opublikowane, i jest kilka pytań, które wciąż muszą być wysłuchane. Na przykład, nie jest jasne, czy pokaz z spiralnych TK będzie miało taki sam efekt u ludzi, którzy palili mniej (lub w ogóle) lub osoby młodsze niż 55 lat. Nie jest również jasne, jak często należy zrobić skany i jak długo powinny być kontynuowane.

Skanowanie spiralne CT może mieć również pewne wady, które muszą być brane pod uwagę. Znaleźć również wiele nieprawidłowości, które okazują się nie być rak, ale które nadal wymagają dalszych badań, aby upewnić się. (O jedną z czterech osób w NLST miał takiego stwierdzenia.), Może to prowadzić do niepokoju i ewentualnie niepotrzebnych testów, takich jak więcej TK, lub nawet bardziej inwazyjnych badań, takich jak biopsji lub zabiegu w niektórych ludzi, kiedy nie ma raka płuc. Skany CT spiralne narażają ludzi niewielką ilością promieniowania w każdym teście.

Jeśli masz czynniki ryzyka raka płuc, takich jak palenie tytoniu w wywiadzie, porozmawiać z lekarzem na temat tego, czy należy wziąć pod uwagę przy użyciu tego testu. Możliwe korzyści, ryzyka i ograniczenia testów muszą być brane pod uwagę przy rozważaniu, czy spirala przesiewowe z skanów CT jest właśnie dla Ciebie.

Bronchoskopii fluorescencyjnej

Fluorescencji bronchoskopia jest drugie badanie, które pokazuje obietnicę w celu wczesnego wykrywania raka płuc. Co to jest i jak bronchoskopia fluorescencyjna to się ma do "standardowego" bronchoskopii? Standardowe bronchoskopię, znany również jako białe światło broncho jest badanie dróg oddechowych w płucach (na przykład oskrzeli) z elastyczną rurką światłowodowego, która wyświetla obrazy na monitorze. Białe światło bronchoskopię jest zwykle stosowane do oceny zakresu raka płuc, to nie jest jednak bardzo czuły test do znalezienia raka płuc.

Bronchoskopii fluorescencyjnej jest stosunkowo nowy test diagnostyczny, który powoduje, tkanki nowotworowe świecić lub fluorescencję, a więc wyglądać inaczej od normalnych tkanek. Sobie wyobrazić, jak to może działać, myśleć o tym, jak zwykła "czarny" żarówka powoduje jasnych tkaninach lub materiałów do glow w zaciemnionym pokoju.

Na monitorze pojawia się normalna tkanka tkanka rakowa zielony i pojawia się brązowe. Z bronchoskopii fluorescencyjnej, lekarz może również pobierać próbki nieprawidłowej tkanki w celu potwierdzenia, czy jest rakowe.

Fluorescencji bronchoskopia jest w stanie znaleźć jakieś wczesne nowotwory płuc, które mogą być pomijane w bronchoskopii lub innych rutynowych badań. Są one obecnie stosowane w wielu ośrodkach na całym świecie nowotworem do diagnostyki raka płuc. Ograniczenie jest jednak to, że rury światłowodowego nie pasuje do mniejszych kanałów powietrznych znajdujących się głęboko w płucach. W rezultacie, nie będzie w stanie znaleźć nowotworów, które są poza zasięgiem rurki włókno światłowodowe jest.

Genetyczne badania przesiewowe

Znalezienie wczesne nowotwory płuc o małej dawce spiralne CT i bronchoskopii fluorescencyjnej może ostatecznie uratować życie, ale trwają badania w sekwencjonowanie DNA i genetyki człowieka są na etapie ustalania innego diagnostycznego testu-genetycznych badań przesiewowych. Naukowcy stwierdzili, że pewne zmiany, lub mutacje w DNA z prawidłowych komórek prowadzi do rozwoju nowotworu. Ta wiedza może pewnego dnia umożliwić naukowcom rzetelnie spojrzeć na próbkach tkanek lub śluzu zmian genetycznych związanych z rakiem płuca.

Wyzwaniem badań genetycznych polega na wiedzy, która zmienia DNA są połączone w większości rodzajów raka płuc. Liczne zmiany takie są znane i mogą obecnie być wykrywane testami genetycznymi, ale pojawiają się tylko w ułamku raka płuc. Również niektóre mutacje mogą pojawiać się dopiero późno w przebiegu choroby, a nie na początku, gdy szansa na wyleczenie jest nadal możliwe. Naukowcy pracują obecnie znaleźć genetyczne zmiany, które pojawiają się wcześnie w rozwoju raka płuc. Po nich są znane, genetyczne badania przesiewowe mogą stać się cennym narzędziem diagnostycznym.

Kolejny problem z badań genetycznych jest znalezienie komórek i tkanek nowotworowych lub do testowania przedrakowych. Chociaż nadal przydatne w diagnostyce, jako test przesiewowy, nie byłoby praktyczne, jeśli lekarze najpierw musiał znaleźć małych guzów przez RTG klatki piersiowej, CT, lub bronchoskopii, a następnie pobrać próbkę tkanki do badania zmian w DNA. Jednak pewne zmiany genetyczne mogą być znalezione w śluzu po kaszlu. Niektóre z nich mogą być jeszcze wykrywalna we krwi. To może prowadzić do rozwoju prostych testów przesiewowych genetycznych.

Przyszła nadzieja?

Czy te nowe testy diagnostyczne kiedykolwiek otrzymać rekomendację dla szerokiego zastosowania w badaniach przesiewowych i wczesnego wykrywania raka płuc? Zaleca się, aby na szeroką skalę, każde badanie przesiewowe raka powinna zmniejszać liczbę osób umierających z tym raka i powinien być stosunkowo niedrogi i łatwy do wykonania. Jak wspomniano wcześniej, dobrym przykładem skutecznego testu jest mammografia dla raka piersi przesiewowych.

Testów raka płuc opisanego powyżej, niska dawka CT skanowania spirali przedstawia najbardziej obiecujące jako test przesiewowy. Fluorescencja bronchoskopię może się standardowy test diagnostyczny, lecz może być zbyt drogie, inwazyjne i czasochłonne do powszechnego użytku jako test przesiewowy. W przyszłości, genetyczne badania przesiewowe mogą być cenne, ale teraz, to uznaje ściśle eksperymentalny.