Cambler

Niedrobnokomórkowy rak płuca

Co to jest?

Drobnokomórkowy rak jest typem raka płuc.

Większość nowotworów małych komórek rozpocząć w płucach, ale mogą one występować w innych pierwszy przykład korpusu, o czynności jelit, pęcherza i prostaty. Niedrobnokomórkowego raka rośnie szybko i rozprzestrzenia się szybko, więc są trudne do wyleczenia. Drobnokomórkowy rak płuc jest czasami nazywany owies raka, ponieważ nieprawidłowe komórki wyglądają jak owies pod mikroskopem.

Krew i limfę, porusza się w płucach krąży w organizmie. Więc to jest bardzo łatwe dla małych komórki nowotworowe komórki bardzo szybko rozprzestrzeniać. Tego rodzaju nowotworu może rozprzestrzeniać się do dowolnego narządu, ale najczęściej dotykają mózgu, wątroby, nadnerczy i kości.

W większości przypadków, do czasu, gdy zostanie wykryta, to już osiągnięta w innych częściach ciała. Często małe raki komórkowe są w innych narządów, zanim jeszcze pojawia się na badaniach obrazowych. Dlatego nie może on być utwardzany po prostu przez usunięcie nowotworu płuc. Standardowe leczenie obejmuje chemioterapię z lub bez promieniowania, ale nie operacji.

Niedrobnokomórkowego raka może czasami działać jak miniaturowe gruczołów. Można je wydzielać szereg chemicznych i hormonów. Substancje te mogą osoby chore same w sobie. Lekarze nazywają ten paranowotworowe (par-uh-oh-kolano-plas-tik) zaburzenia lub zjawiskiem.

Czasami jest to objawy zaburzeń paranowotworowego które czynią lekarze podejrzanego raka. Przykłady obejmują:

 • Nienormalne poziomy mineralne, takie jak niska sodu we krwi lub potasu

 • Wysokie stężenie cukru we krwi w kimś, kto nie jest cukrzykiem

 • Nietypowe typy osłabienia mięśni

 • Nietypowe objawy neurologiczne

Raka płuca często rosną bardzo blisko największych i najważniejszych naczyń krwionośnych w klatce piersiowej. Nie jest niczym niezwykłym, w dużej żyły zwanego żyły głównej dolnej celem zatkania przez drobnokomórkowy nowotwór. To utrudnia przepływ krwi z mózgu, głowy i z powrotem do ciała. Ten problem nazywa się Superior vena cava syndrome i ratownictwo medyczne. Objawy obejmują bóle głowy, czerwoną twarz, nadęty wygląd głowy i wybrzuszenia żył w przedniej części klatki piersiowej i szyi.

Objawy

Zakres objawów mogą sugerować raka płuc:

 • Uporczywy kaszel

 • Odkrztuszanie krwi

 • Duszność i świszczący oddech

 • Niewyjaśniony spadek masy ciała lub utrata apetytu

 • Zmęczenie

 • Trudności w połykaniu

 • Ból w klatce piersiowej, barku lub ramienia

 • Ból kości

 • Chrypka

 • Bóle głowy, splątanie lub drgawki

 • Obrzęk twarzy, szyi i ramion

 • Zauważalne lub wypukłe żyły na piersi i karku

Diagnoza

Rak płuc jest często odkryte na RTG klatki piersiowej, gdzie pojawia się jako szare lub białawe. Inne badania, takie jak tomografia komputerowa (CT), rezonans magnetyczny (MRI) oraz badania PET może być pomocne w określeniu:

 • Wielkość, kształt i położenie guza

 • czy i gdzie ma się raka

 • Najlepsze miejsce do pobierania próbek guza.

Jednym ze sposobów, aby sprawdzić, czy raka płuca jest badanie śluzu z płuc pod mikroskopem. Test ten wymaga, aby osoba, kaszel bardzo trudno wychować plegm. Lekarze mogą również pobierania płynu z pomiędzy płuc i ściany klatki piersiowej, aby sprawdzić nieprawidłowych komórek.

Lekarze mogą również próbek tkanek z węzłów chłonnych lub podejrzane mas za pomocą cienkiej igły. Kolejny test wspólne badanie nazywa bronchoskopii. Lekarze gwint smukłą rurkę z aparatu przez wylot do płuc. Raz w miejscu, może ona lub on patrzeć bezpośrednio na guza i pobrać próbki tkanek.

Ponieważ rak drobnokomórkowy płuca i rozprzestrzenia się tak szybko w szerokim zakresie, to ważne jest sprawdzenie innych części ciała, a także. Testy mogą obejmować skanowanie kości, biopsji szpiku kostnego, CT albo MRI, skanowanie głowy i mózgu. Dodatkowe biopsje mogą pomóc określić, jak rak rozprzestrzenia.

Drobnokomórkowego raka płuc składa się z dwóch etapów:

 • Ograniczona rak występuje tylko w jednym płucu i okolicznych węzłów chłonnych.

 • Rozległe nowotwór rozprzestrzenił się na obu stronach klatki piersiowej lub poza pierś.

Ograniczonego raka stadium, lekarze mogą zalecić radioterapii oprócz chemioterapii.

Naukowcy badali geny związane z rozwojem raka małych komórek płuc. Te odkrycia mogą pomóc w opracowaniu nowych metod leczenia, które zwalczają te szczególne nieprawidłowości.

Przewidywany czas trwania

Jak w przypadku każdego raka, nawet jeśli zniknie rak drobnokomórkowy (idzie do remisji), jest szansa, że ​​wróci.

Zapobieganie

Palenie znacznie zwiększa zmian rozwijać każdy rodzaj raka płuc. Około 90% osób, które popadły raka płuc są znakami obecnych lub byłych palaczy. Rzucić palenie i uniknąć bierne palenie. W tej chwili nie ma wiarygodne i skuteczne badanie przesiewowe na raka płuc. Tak trudno złapać te nowotwory wcześnie. Ponieważ małe komórki raka płuc bardzo szybko rozprzestrzeniać się, że trudno jest ustalić, czy wczesnego wykrywania zwiększa ryzyko leczenia choroby.

Leczenie

Drobnokomórkowy rak płuc prawie zawsze jest rozsiany poza płuc przez czas wykryto. Tak więc usunięcie guza lub płuc nie wyleczy lub ograniczyć raka i stawia pacjenta poprzez poważne i ryzykowne działania bez powodu.

Nawet gdy wszystkie skany wyglądają w porządku, małe komórki raka płuc często czają obszary nie mogą być usunięte chirurgicznie. Dlatego chemioterapii (z lub bez promieniowania) jest głównym środkiem. Wcześniej etap pozwala na bardziej intensywne i skuteczne radioterapii w obrębie małego obszaru.

Jeśli to możliwe, pacjenci alternatywne cykle radioterapii i chemioterapii. Osoba starsza lub ktoś z innych problemów medycznych nie może tolerować intensywną chemioterapię lub wysokie dawki promieniowania. Tacy pacjenci mogą otrzymać leczenie niższe dawki rozszerzonego w dłuższym okresie czasu.

Drobnokomórkowy rak płuc często rozciąga się do mózgu, nawet jeśli nie ma żadnych miejsc widoczne na skanowaniu CT albo MRI mózgu. Niektórzy lekarze będą doradzać napromienianie mózgu wymazać mikroskopijne komórki nowotworowe.

U osób z rakiem rozległe sceny, chemioterapii i / lub radioterapii jest używany głównie do łagodzenia objawów, takich jak ból kości.

Jest to bardzo rzadko drobnokomórkowy rak płuc ogranicza się do płuc. Ale kiedy tak jest, lekarze usunięcia guza chirurgicznie. Działa najlepiej, kiedy nowotwór jest na krawędziach płuc. Chemioterapia może być również stosowany.

Kiedy zadzwonić profesjonalny

W razie zauważenia jakichkolwiek objawów raka płuca, zobaczyć się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe.

Rokowanie

Niestety, z powodu drobnokomórkowego raka płuc rośnie i rozprzestrzenia się tak szybko, perspektywy są słabe. 5-letnie przeżycie wynosi około 6%. Jest wyższe, gdy lekarze znaleźć i leczyć chorobę we wcześniejszej, ograniczonej etapie. Nawet wtedy, gdy leczenie jest skuteczne na początku, istnieje duża szansa, że ​​rak wróci, często poza płuc.