Cambler

Co to jest badanie przesiewowe płuc krajowy (NLST)?

Co to ​​jest NLST?

Narodowy Lung Screening Trial (NLST) jest próba przesiewowe raka płuc sponsorowana przez National Cancer Institute (NCI). Osłonowy badań ludzi do wykrywania choroby przed powoduje objawy.

Rozpoczęty w 2002 roku, NLST jest porównanie dwóch sposobów wykrywania raka płuc: spiralna tomografia komputerowa (CT) i standard RTG klatki piersiowej. Oba RTG klatki piersiowej i spiralne CT skanuje zostały wykorzystane w celu znalezienia raka płuc wcześnie. Do tej pory, ani RTG klatki piersiowej, ani skanów CT spiralne Wykazano zmniejszenie osoby szansę konanie od raka płuc. Badania te mają na celu pokazać, czy też test jest lepszy w redukcji zgonów z powodu tej choroby.

W lutym 2004 r., prawie 50.000 obecnych lub byłych palaczy dołączył NLST w ponad 30 ośrodkach w kraju. Próby, teraz zamknięte do dalszej rekrutacji, trafi do gromadzenia i analizowania danych przez osiem lat, i zbada, ryzyka i korzyści spiralne CT w porównaniu do radiologicznych klatki piersiowej.

Ten proces jest randomizowane, kontrolowane badanie - "złoty standard" w badaniach naukowych - i jest na tyle duży, aby ustalić, czy jest 20 procent lub większą spadek umieralności z powodu raka płuc z pomocą spiralnej CT w porównaniu z RTG klatki piersiowej.

Dlaczego to badanie jest konieczne?

Rak płuc, który jest najczęściej spowodowane przez palenie papierosów, jest główną przyczyną zgonów związanych z nowotworami w Europie. Oczekuje się, że zastrzeżenia prawie 162.400 życie w 2006 roku. Rak płuc zabija więcej ludzi niż nowotwory piersi, prostaty, okrężnicy i trzustki kombinowanego. Istnieje ponad 90 milionów obecnych i byłych palaczy w Europie, z których wielu jest z wysokim ryzykiem raka płuc.

Obecnie, w przypadku wykrycia raka płuc, choroba rozłożona na zewnątrz płuc u 15 do 30 procent przypadków. Spiralna CT technologii wprowadzono 1990 może odebrać guzy znacznie poniżej jednego centymetra (cm) w rozmiarze, podczas gdy skrzynia rentgenowskie wykrywanie guzów, od około 1 do 2 cm (0,4 do 0,8 cala) w rozmiarze. Zdrowy rozsądek sugeruje, że mniejszy guz, tym bardziej prawdopodobne, szansa na przeżycie. Ale nie ma dowodów naukowych na bieżąco wykazały, że badania przesiewowe i wczesne wykrywanie raka płuc faktycznie ratuje życie. NLST, ze względu na dużą liczbę osób uczestniczących, a ponieważ jest to randomizowane, kontrolowane badanie, będzie w stanie dostarczyć dowody niezbędne do ustalenia, czy skanowanie spiralne CT są lepsze niż radiologicznych klatki piersiowej na zmniejszenie szansy danej osoby umierają z płuc raka.

Kilka innych ważnych pytań są uwzględnione w NLST m.in.

 • Co wszystkich przyczyn zgonów w grupach, które są przeszukiwane pod kątem raka płuc?

 • Na jakim etapie jest rak płuc rozpoznano podczas kontroli bezpieczeństwa?

 • Jak dobrze badanie przesiewowe wykrywania wczesnego raka płuc i wszystkie nowotwory płuc?

 • Co medyczne testy są używane podczas badania przesiewowe badania przesiewowe TK lub RTG klatki piersiowej są dodatnie u osób wysokiego ryzyka?

 • Jak opłacalne jest przesiewowe raka płuc?

 • Jak przesiewowe raka płuc wpływać na jakość życia, jeśli testy pozytywne i aż do diagnozy?

 • Jak wpływ badań przesiewowych raka płuca palenie zachowań i przekonań?

 • Może krew, mocz, lub plwociny (flegma) przewidzieć raka płuc w grupach wysokiego ryzyka?

Co znalazłem wcześniejsze badania?

Niektóre badania wykazały, że spiralne CT wykrywa mniejsze nieprawidłowości niż RTG klatki piersiowej. Jednak mniejsze nowotwory nie zawsze są "wczesne" raków, a my nie wiemy, czy te małe wykrywania nieprawidłowości i traktując je zmniejsza zgonów z powodu raka płuc. Aby rozwiązać tę kwestię, należy przeprowadzić randomizowane, kontrolowane badanie kliniczne, jak to robimy w NLST.

Jak te badania działa?

RTG klatki piersiowej wytwarza obraz narządów w obrębie klatki piersiowej. Całej procedury, uczestnik stoi z piersi wciśnięty do kliszy fotograficznej, ręce na biodrach, i łokcie do przodu. Podczas jednej, dużej wstrzymanym oddechu, krótkie wiązki promieni X przechodzi przez klatkę piersiową uczestnika na płycie fotograficznej, która następnie tworzy obraz na filmie. Po obróbce, folię wytwarza się dwuwymiarowy obraz płuc.

Spiralne CT, zwany także spiralna CT, wykorzystuje promienie rentgenowskie, aby skanować całą pierś w około 15 do 25 sekund, w ciągu jednego, dużego wstrzymanym oddechu. Tomograf obraca się wokół uczestników, która leży ciągle od tabeli Tabela przechodzi przez środek skanera. Komputer tworzy obrazu z danych rentgenowskich pochodzących ze skanera, a następnie zestawia się te obrazy, do trójwymiarowego modelu płuc.

Jak długo trwać będzie proces?

Badanie otwarte dla rejestracji we wrześniu 2002 r. i zamknięte w lutym 2004 roku. Naukowcy zapisywali się 50.000 ludzi do badania próbnego w mniej niż osiemnaście miesięcy. Kiedy ludzie weszli do studia, zostali losowo - nadany przez przypadek - otrzymywać skanowanie spiralne CT lub RTG klatki piersiowej. Będą one ponownie mają tę samą procedurę przesiewową jeden i dwa lata później. Do 2009 roku, badacze kontakt uczestników przynajmniej raz w roku w celu monitorowania ich stanu zdrowia.

Co będzie się działo w trakcie badania?

Jako uczestnika NLST:

 • Uczestnicy NLST rozmawiać z pracownikami o nauce i ustalenia kwalifikacji.

 • Radiolodzy Expert sprawdzi rentgenowskie klatki piersiowej lub tomografię.

 • Wyniki badań są wysyłane do uczestnika i jego / jej lekarza, który decyduje, czy potrzebne są badania następcze.

 • Uczestnicy są proszeni o aktualizacje informacji o swoim zdrowiu okresowo, na okres do ośmiu lat.

 • Niektóre ośrodki przesiewowe NLST może zwrócić się do zbierania krwi, moczu lub plwociny (flegmy) w przyszłych badaniach raka płuc.

Jakie są możliwe korzyści z uczestnictwa w NLST?

Wszyscy uczestnicy otrzymują bezpłatnie przesiewowe raka płuc każdego roku egzamin na trzy lata. Jest również możliwe, że w przypadku wykrycia raka płuc, to mogą mieścić się we wczesnym stadium. Wczesne wykrywanie raka płuc może zmniejszyć objawy z powodu raka, spowodować łagodniejsze traktowanie z mniejszą liczbą skutków ubocznych, lub przedłużyć życie, ale naukowcy nie wiedzą, te rzeczy się stanie, na pewno. Dane zebrane od NLST pomoże wyjaśnić niektóre z tych niewiadomych.

Jakie są potencjalne ryzyko przesiewowych dla raka płuc?

Ostatnie badania wskazują, że 25 procent do 60 procent lub więcej, skanów CT palaczy przesiewowe i byłych palaczy pokaże nieprawidłowości. Większość z tych zaburzeń nie jest rak płuc. Jednak te nieprawidłowości - blizny od palenia, obszarze zapalenia, lub innych chorób nienowotworowych - może naśladować raka płuc na skany i może wymagać dodatkowych badań. Badania te mogą powodować niepokój dla uczestnika lub może prowadzić do niepotrzebnych biopsji lub zabiegu chirurgicznego.

Biopsję płuca, procedura potencjalnie niebezpieczny, wymaga usunięcia małej ilości tkanki, poprzez zakresu podawanego w dół (zwany tchawicę bronchoskopię ) lub za pomocą igły przez ścianę klatki piersiowej (zwanego przezskórnej biopsji płuc ). Choć zdarzają się rzadko, możliwe powikłania obejmują biopsje częściowe zawalenie płuc, krwawienia, infekcji, bólu i dyskomfortu. W zależności od wielkości i lokalizacji nieprawidłowości wykryte, chirurgii klatki piersiowej (tzw. torakotomii lub chirurgii klatki piersiowej), aby uzyskać wymagany może być większe biopsji próbki. Torakotomii jest poważna operacja, która usuwa znaczne ilości tkanki płucnej. Procedura może uszkodzić nerwy w piersi, i jest bardziej niebezpieczne u osób ze współistniejącymi chorobami serca lub płuc, które wydają się być powszechne w obecnych lub byłych palaczy.

Ponadto, badania sugerują, że badanie przesiewowe na raka płuc może wykrywać małe guzy, które nigdy nie zagrażać życiu. Zjawisko to, zwane overdiagnosis kładzie niektórych odbiorców przesiewowych zagrożone niepotrzebnych operacji chirurgicznych lub biopsji oraz zbędnymi leczenia raka, takimi jak chemioterapia lub promieniowania.

Dlaczego nie pięć-letnie przeżycia być stosowany jako miara sukcesu przesiewowych raka płuca?

Przeżycie oznacza liczbę osób, które są żywe w danym momencie w stosunku do tego, kiedy zostały rozpoznane. Badanie przesiewowe, które wykrywa nowotwory poprzedzający wystąpienie objawów poprawia "przetrwanie", choćby dlatego, że rak został wykryty wcześniej - nawet jeśli pacjent nadal umiera w tym samym dniu będą mieli nie był badany. Dlatego też, przetrwanie nie jest dopuszczalne miarą dobry test przesiewowy jest.

Zastanów się dokładnie, jak pięć-letnie przeżycie jest zorientowali. Jest to frakcja. Wyobraź sobie 1000 osób z rozpoznaniem raka płuca pięć lat temu. Jeśli 150 żyje dziś, pięć-letnie przeżycie wynosi 150/1000 lub 15 procent. Nawet jeśli badanie przesiewowe zwiększa pięcioletniego przeżycia o 90 procent, to jest całkiem możliwe, że żaden z pacjentów z przesiewa-wykrytego raka płuc będzie żyć jeszcze dodatkowy dzień. To dlatego jedynym sposobem, aby prawidłowo zmierzyć skuteczność badania przesiewowego raka płuc jest pomiar śmiertelności, która jest liczba zgonów z powodu raka płuc w każdej grupie ekranowanej. Śmiertelności oblicza się dzieląc liczbę pacjentów w każdej grupie, który umarł z powodu raka płuc przez liczby w każdej grupie, która była ekranowana.

Jaki jest odpowiedni miarą skuteczności badań przesiewowych?

Zmiany w umieralności na raka płuca (zgonów z powodu raka płuc) jest akceptowane miarą skuteczności badań przesiewowych. Gdzie badania przesiewowe jest zaniepokojony, przeżycia od chwili rozpoznania błędnie korzyści, ponieważ jest przeklęty przez kilka uprzedzeń charakterystycznych dla badań przesiewowych:

 • Odchylenie długi okres: raka płuc, specyficzne przeżycia mierzono od momentu rozpoznania raka płuc w momencie śmierci. W przypadku raka płuc jest wykrywany przed ekran objawów, to czas oczekiwania na diagnozy wynosi czas pomiędzy detekcją przesiewowy, kiedy to pojawiły się pierwsze oznaki / objawy. Nawet jeśli na początku leczenia miały żadnych korzyści, przeżycia osób poddanych jest już po prostu przez dodanie czasu realizacji. Być korzystne badania przesiewowe powinny wykryć chorobę, zanim wystąpią objawy podmiotowe i musi prowadzić do zmniejszenia śmiertelności.

 • Długość Odchylenie odnosi się do tendencji do badań przesiewowych w celu wykrycia raka, które wydłużają się objawowe, to jest bardziej Chłoniaki, wolno rosnące nowotwory. Nie wszystkie nowotwory mają ten sam problem: niektóre są bardzo agresywne, a niektóre rosną wolniej. Nowotwory, które rosną wolniej są łatwiejsze do wykrycia, ponieważ mają dłuższy okres bezobjawowych, gdy są niewykrywalne. Tak więc, kolejne badanie przesiewowe wykrywa nowotwory wolno rosnące niż szybko rosnące nowotwory. Przeżycia pacjentów z rakiem ekranem wykrywany jest już częściowo, ponieważ są osłonięte nowotwory o powolnym, ale zwiększoną przeżywalność nie może być dokładnie nadana początku leczenia.

 • Overdiagnosis stronniczość jest skrajną formą długości stronniczości, w którym badanie przesiewowe wykrywa raka płuc, który nie jest śmiertelna - to jest rak, który zachowuje się jak łagodny proces, a nie doprowadzić do śmierci człowieka. Ten łagodny proces, czasami nazywany pseudodisease, jest guz umiera z, a nie od. Wygląda na to, raka zarówno gołym okiem i pod mikroskopem, ale nie ma możliwości, aby zabić. Gdy badanie przesiewowe wykrywa taką guza wydaje się być skutecznie leczone, co test przesiewowy skuteczne, gdy patrzeć w rzeczywistości testu wykryta uśmiercających.

Istnieją inne uprzedzenia, które czynią przeżycia nieskuteczne miarę korzyści badań przesiewowych, ale czas realizacji, długość i overdiagnosis stronniczości są najbardziej znaczące i są doceniane. To z tego powodu, że rak płuc śmiertelność specyficzne (liczba zgonów wśród tych, ekranowany) pozostał jednym z najbardziej poprawny pomiar korzyści badań przesiewowych; to omija te uprzedzenia. Ważne jest, aby zauważyć, że "Przypadek fatalność rate" nie mogą być stosowane jako miara skuteczności badań przesiewowych, ponieważ pomiar nie jest wyeliminowanie tych odchyleń. Przypadków śmiertelnych odnosi się do liczby zgonów wśród osób z rakiem płuc. Jako takie, liczba przypadków śmiertelnych zawiera bardzo wolno rosnące nowotwory (długość) i nastawienie łagodne zachowujących nowotwory (overdiagnosis Bias) wykrytych przez przesiewanie, w którym przewiduje się rezultaty są bardzo dobre. Przypadków współczynnik śmiertelności fałszywie korzyści przesiewowe poprzez ekran wykrywany rak płuc wydaje się prowadzić do lepszych wyników, podczas gdy w rzeczywistości, ogólna śmiertelność w populacji (przesianego Śmiertelność) nie może poprawić.

OKREŚLENIE WARUNKÓW:

 • Przetrwanie odnosi się do liczby osób, pozostając przy życiu w pewnym momencie w czasie w stosunku do diagnozy. Na przykład pięcioletnia przeżywalność 60 procent oznacza, że ​​60 procent ludzi będzie żył pięć lat od diagnozy. Przeżycia jest najważniejszym środkiem aby porównać różne metody leczenia siebie. Osoby z taką samą choroby i nasilenia choroby leczy się różnymi środkami (lub w inny sposób), ich przeżycia mierzono, aby określić, jakie leczenie jest związane z dłuższym czasem przeżycia.

 • Śmiertelność określa liczbę zgonów z powodu choroby w obrębie badanej populacji:

# Śmierci

# Osoby ekranowane ogólna

 • Stawka przypadku fatality odnosi się do liczby zgonów z powodu tej choroby w populacji o chorobie:

# Śmierci

# Osoby z rakiem płuc

Przypadków śmiertelnych nie może być używany do pomiaru skuteczności badań przesiewowych, ponieważ nie uwzględnia odchyleń przesiewowych.

 • Cure: Najczęściej definiuje się jako przeżycia wolnego od choroby do pięciu lat. Jest to nieprecyzyjne pojęcie, które jest bardzo mylące dla publiczności. To jest często błędnie interpretowane w ten sposób trwale wolny od raka.

Jak można monitorować bezpieczeństwo uczestników?

Niezależnych danych i bezpieczeństwa monitorujący Zarząd spotyka się dwa razy w roku i wydaje zalecenia dotyczące projektu badań i rozwoju w oparciu o dokładny przegląd wszystkich danych w całej próbie. Dane NLST będą analizowane każdego roku, począwszy od 2006 roku. Jeśli istnieją znaczne różnice w wynikach pomiędzy RTG klatki piersiowej i grupy projektowe próby CT może być zmieniony lub próba może zakończyć się wcześniej. Każda witryna NLST posiada również forum odwoławczy niezależny, który musi dokonać przeglądu i zatwierdza wszystkie materiały i działania dla uczestników NLST.

Jak chroniony jest uczestnikiem prywatności?

Świadoma zgoda dokument, że uczestnicy przeglądu przed ich rejestracji w badaniu zawiera oświadczenie o poufności z informacją, w jakim zakresie dostęp do informacji medycznej danej osoby będzie ograniczony. (Linki do materiałów na temat sposobów, w jakie uczestników badania klinicznego są chronione przed iw trakcie prowadzenia badania, zobacz Ochrona uczestników badań klinicznych w http://cancer.gov/clinicaltrials/digestpage/protecting-participants.)

To stwierdzenie poufności określa żadnych grup lub organizacji, które mogą mieć dostęp do danych dla uczestników do zapewnienia jakości i analizy danych (takich jak National Cancer Institute, Food and Drug Administration, lub innego sponsora próbnym).

Prywatność dokumentacji medycznej uczestników badania są chronione przez prawo krajowe zgodnie z normami ustalonymi w celu ochrony prywatności informacji osobowych zdrowia, zarządzany przez amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej.

Szczegółowe informacje na temat świadomej zgody NLST w dokumencie, do jednego z miejsc. Użyj NLST Centers przesiewowe mapy ( http://cancer.gov/nlst/screeningcenters ), aby odnaleźć i skontaktować się z uczestniczącym nowotworu centrum blisko Ciebie. Lub zadzwoń do National Cancer Serwis Informacyjny Instytutu Raka bezpłatnego, od poniedziałku do piątku, 9 rano do 4:30 po południu, na 1-800-4-raka (1-800-422-6237). Informacje dostępne są w języku angielskim lub hiszpańskim. Numer dla osób dzwoniących z urządzeń TTY 1-800-332-8615.

Jak lekarze uczestników zaangażowanych?

Wszystkie wyniki badań są wysyłane do uczestników tego uczestnika i jego / jej lekarza. Jeśli wykryje coś przesiewowych (patrz niżej), uczestnik i lekarz zostanie poinformowany, tak aby można przejrzeć opcje medycznych.

Niektóre ośrodki przesiewowe NLST może zwrócić się do zbierania krwi, moczu lub plwociny (flegmy) w przyszłych badaniach raka płuc. Informacje uzupełniające na temat tych badań będą dostarczone do uczestników i ich lekarza.

Co się stanie, jeśli rak płuc występuje podczas badania?

Dla uczestników z pozytywnych testów przesiewowych, co oznacza, że ​​badanie przesiewowe wykaże nieprawidłowości, które mogą być rak, ośrodki badań poinformuje uczestników i ich lekarzy podstawowej opieki i zachęcać do konsultacji z ekspertem raka. Nazwiska ekspertów raka zostaną dostarczone na żądanie, ale decyzje dotyczące dalszej oceny będą dokonywane przez uczestników i ich lekarzy. Wszelkie badania przeprowadzane do kontynuacji pozytywnego wyniku badań przesiewowych mogą być wykonywane w centrum badania, jeżeli uczestnik, a ich lekarze więc wybrać.

Kto płaci za badania?

 • Osoby biorące udział w badaniu są przeszukiwane bezpłatnie z obu spiralnej CT lub RTG klatki piersiowej.

 • Koszty dla każdej diagnostyki lub leczenia raka płuc i innych chorób medycznych obciążają uczestników w taki sam sposób, jak gdyby nie były one częścią procesu. Plan ubezpieczenie medyczne się uczestnika będzie płacić za diagnozy i leczenia zgodnie z zasadami tego planu.

 • Jeśli uczestnik nie posiada ubezpieczenia, pomoc może być dostępna na poziomie lokalnym, aby zapłacić za biopsji i leczenia.

 • Oprócz TK i radiologicznych klatki piersiowej, że wszystkie ośrodki uwagi, niektóre ośrodki NLST zbierać również próbki krwi, moczu lub plwociny dla przyszłych badań nad rakiem płuc. (Aby uzyskać więcej informacji, zobacz listę NLST przesiewowych Centers w http://cancer.gov/nlst/screeningcenters.) Testy te są wykonywane bezpłatnie.

 • Ludzie nie są wypłacane lub otrzymywać inne rekompensaty za udział w tym badaniu.

 • Pytania o koszty mogą być kierowane przez pracowników na NLST przesiewowych Centers.