Cambler

Zrozumieć rodzaj raka jelita grubego

Rodzaj raka nazywa gruczolakorak stanowi ponad 95% raków jelita grubego. Jest to typ stawiamy na w tej sekcji. Są inne rodzaje raka, które mogą być znalezione w okrężnicy i odbytnicy. Ale są one rzadkie.

  • Nowotwory podścieliskowe przewodu pokarmowego

  • Chłoniaki

  • Rakowiaka

Gruczolakorak

Gruczolakorak są nowotwory, które rozpoczynają się w narządach wewnętrznych. "Adeno" oznacza gruczoł. Guzy te zaczynają się w komórkach gruczołowych z właściwościami lub komórek wydzielających. Mogą one tworzyć się w wielu różnych narządach, takich jak płuca lub sutka. W raku jelita grubego, na początku jako małe guzy zaczynają polipy gruczolakowate że nadal rosnąć i może przekształcić się w nowotwory złośliwe.

Rzadkie rodzaje raka jelita grubego

Istnieją inne rodzaje nowotworów, które mogą rozwinąć się w okrężnicy i odbytnicy. Są one opisane tylko skrótowo tutaj, ponieważ są one rzadkie postaci raka jelita grubego.

Nowotworów podścieliskowych przewodu pokarmowego. Są nowotwory, które rozpoczynają się w wyspecjalizowanych komórek w ścianie jelita grubego zwane komórkach śródmiąższowych Cajala. Mogą być łagodne na początku. Wiele, choć nie zamieni się w raka. Kiedy to robią, są one nazywane mięsaki. Operacja jest zwykle leczenie nowotworów, które nie zostały rozłożone.

Chłoniaki. Chłoniak jest rakiem, który zaczyna się zazwyczaj w węzłach chłonnych, który jest częścią układu odpornościowego. To może jednak rozpocząć się w okrężnicy lub odbytnicy. Istnieją różne rodzaje chłoniaków.

Rakowiaka. Guzy te rozpoczynają się w produkcji hormonów specjalnych komórek w twoim jelicie. Często powodują żadnych objawów. Operacja jest trybem normalnym przypadku większości guzów