Cambler

Czego się spodziewać po operacji raka jelita grubego

Kiedy po raz pierwszy obudzić, prawdopodobnie będzie w bólu. Lekarz lub pielęgniarka poda lek przeciwbólowy na kilka dni, które pomogą Ci czuć się bardziej komfortowo. Leki przeciwbólowe pomogą Ci wstać i chodzić dzień po zabiegu, co jest ważne dla ożywienia.

To zajmie Ci czas, aby wrócić do jedzenia normalnie i posiadające regularne wypróżnienia. Może nie być w stanie zjeść od razu po zabiegu. Będziesz wtedy na jasnym dietę płynną, aż pojawiły się oznaki, że twoje wnętrzności są ruchome ponownie, po którym być może uda się dodać kilka potraw. Jeśli masz czasowy lub stały stomię, można także dowiedzieć się, jak dbać o stomii. Użytkownik nadal ma cewnik Foleya w pęcherzu do drenażu moczu. Pozwala to lekarz, który mierzy ilość oddawanego moczu, a więc śledzić stan płynu. Zwykle jest usuwany przed wyjazdem do domu.

Być może trzeba będzie zostać w szpitalu przez okres do 7 dni. Długości pobytu zależy od rodzaju zabiegu masz. Prawdopodobnie można powrócić do większości normalnych czynności po wyjściu ze szpitala. Ale należy unikać podnoszenia ciężkich rzeczy przez 6 tygodni.

Po zabiegu, może czuć się słaby i zmęczony na chwilę. Czas potrzebny na odzyskiwanie z operacji jest inna dla każdej osoby. Ale prawdopodobnie nie będzie czuć się jak samodzielnie przez około 6 miesięcy. Będziesz mógł, aby uzyskać cięcie na mokro. Ale nie należy brać kąpieli ani popływać, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia. Nie będzie w stanie prowadzić przez 2 tygodnie.

Chyba miałeś chirurgii laparoskopowej jelita grubego - która wykorzystuje mniejsze nacięcia - może masz bliznę 5 do 7-calowy działa w górę iw dół przez pępka. To prawdopodobnie będzie leczyć się w cienką bliznę, chyba, że ​​są podatne na rozwój grubszych blizn.

Po zabiegu, może być albo chemioterapię lub napromienianie, aby zmniejszyć ryzyko, że wszelkie pozostałe komórki nowotworowe rozprzestrzeni. Są to tak zwane leczenie uzupełniające.