Cambler

Co się dzieje podczas operacji raka jelita grubego

Przed wyjazdem na operację, będzie można spotkać się z chirurgiem, aby porozmawiać na temat procedury. W tym czasie, można zadać pytania i omówić wszelkie problemy mogą mieć. Jest to również dobry czas na przegląd możliwych skutków ubocznych zabiegu i porozmawiać o jego zagrożeń. Można zapytać, czy operacja pozostawi blizny i co te blizny będzie wyglądać. Można również zapytać, kiedy można spodziewać się powrotu do normalnej aktywności. Po omówione wszystkie szczegóły z chirurgiem, będzie podpisanie formularza zgody, który mówi, że lekarz może wykonać operację.

Kilka dni przed zabiegiem, lekarz przepisze leki przeczyszczające i lewatywy, aby pomóc oczyścić jelita grubego. Lekarz powie, kiedy i jak z nich korzystać. Możesz być także powiedział stosować specjalną dietę.

W dniu zabiegu, należy przybyć na obszarze szpitala kilka godzin przed czasem twoja operacja ma rozpocząć. Nie będziesz wypełnić potrzebne papiery, a następnie udać się do przedoperacyjnej obszarze. W tej dziedzinie, można rozebrać i położyć na szpitalną koszulę. W tym czasie lekarze i pielęgniarki poprosi o swojej przeszłości medycznej i leków alergii i omówić nadchodzącym zabiegu chirurgicznego. Staraj się nie denerwować przez powtarzanie. Pytania te są powtarzane, aby pomóc uniknąć błędów.

Gdy jesteś w obszarze przedoperacyjnej, anestezjolog i pielęgniarka anestezjolog zrobi ocenę i wyjaśnienie znieczulenie trzeba będzie podczas zabiegu. Celem znieczulenia jest wprowadzenie do snu tak, że nie będzie czuć żadnego bólu podczas operacji. Pamiętaj, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania, to osoba zwraca się dokładnie i uczciwie. To pomoże zapobiec powikłaniom. Również, zadać pytania ty co do Twojego znieczulenia, ponieważ będzie podpisanie formularza, który stanowi, że rozumiesz ryzyko związane ze znieczuleniem.

Chirurg także do zobaczenia w okolicy przedoperacyjnym. Możesz zadać pytania last minute masz. Pomoże to umieścić swój umysł na łatwość.

Kiedy jest czas na operację, zostaniesz przeniesiony do sali operacyjnej. Nie będzie tam wielu ludzi, w tym anestezjologa, chirurga i kilka pielęgniarek. W celu zapewnienia sterylności, wszyscy będą sobie nakrycia głowy i maskę. Możesz zobaczyć obrazy rentgenowskie na polu widzenia. Raz w pokoju, personel medyczny będzie przenieść się na stole operacyjnym. Nie twój anestezjolog będzie umieścić linię dożylną, zwany IV w ramię. Wymaga to tylko mały skórnych. Ktoś umieści specjalne pończochy na nogach, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów krwi. EKG przewody o małych, lepkich podkładki na koniec zostanie dołączony do klatki piersiowej, a mankiet ciśnienie krwi będzie owinięty wokół ramienia. Kiedy wszystkie przygotowania są kompletne, otrzymasz znieczulenie przez IV i zasnąć.

Podczas zabiegu, cewnik Foleya zostanie umieszczony przez cewkę moczową do pęcherza i. Jest pusta rura używane do drenażu moczu. Również zgłębnik nosowo-żołądkowy może być umieszczone w nosie. To, że rura ssąca sięga do przełyku i żołądka do odprowadzania zawartości żołądka. Będziesz mieć również rurkę do oddychania umieszczonej w tchawicy, a wentylator będzie kontrolować swój oddech.

Co jest usuwane podczas operacji i gdzie nacięcia zależy od rodzaju zabiegu trzeba, która opiera się na którym guz. Kolektomia jest zabieg, który jest najczęściej używany na raka jelita grubego.

Po zakończeniu twoja operacja, personel medyczny będzie przenieść do sali pooperacyjnej. Tam, personel będzie obserwował przez kolejną godzinę lub dwie. Kiedy budzisz się, nie przejmuj się liczbą rur i przewodów podłączonych do Ciebie. Są to normalne monitory pooperacyjnych. Kiedy jesteś w pełni obudzony w sali pooperacyjnej, twoja rodzina będzie w stanie cię krótko. Zazwyczaj zespół przeniesie Cię do regularnego piętrze szpitala tego samego dnia.