Cambler

Anatomia jelita grubego i odbytnicy

Pokarm przechodzi przez ciało wzdłuż przewodu pokarmowego, która obejmuje swoją przełyku, żołądka, jelita cienkiego, jelita grubego i odbytnicy. Wzdłuż tego przewodu, jedzenie jest podzielone, a składniki odżywcze i wodę są wchłaniane do organizmu. To, co pozostaje to odpady, zwany także stołek.

Ostatnią częścią przewodu pokarmowego jest okrężnicy i odbytnicy, które są nazywane jelita grubego, lub rak jelita grubego. Duża odnosi się do średnicy okrężnicy, która jest narządem tubelike który przechodzi z jelita do odbytu. Duże jelita grubego jest między 5 i 6 metrów długości.

Punkt, gdzie trawi jedzenie pierwszy wchodzi to po przejściu przez jelita nazywa okrężnicy wstępującej. To idzie w górę z prawej strony brzucha. Stolec przechodzi w górnej części brzucha przez sekcję o nazwie okrężnicy poprzecznej, a następnie w dół po prawej stronie okrężnicy zstępującej przez.

Jak stolec przechodzi, okrężnicy nadal absorbować składniki odżywcze i wodę, co pozostanie. Z prawej strony przed odbytnicy nazywa esicy. Część nazywa odbyt jest rzeczywiście w ostatnich kilku centymetrów jelita grubego. To tutaj, że stołek końcu zbiera przed przechodzi z organizmu przez odbyt podczas wypróżnienia.

Kliknij, aby powiększyć: Close-up z jelita grubego

Istnieje kilka warstw tkanek, które tworzą ściany jelita grubego. Opcje masz w leczeniu raka jelita grubego zależy częściowo od tego, co warstwa rak rośnie w.