Cambler

Życie z rakiem prostaty

Bez względu na to, jaki rodzaj leczenia wybrać, życie z rakiem prostaty może być wyzwaniem. Twoim zadaniem w trakcie leczenia powinny być żyć jak normalne życie, jak to możliwe. Twój zespół opieki zdrowotnej może pomóc poradzić sobie z wszelkich problemów fizycznych i emocjonalnych, które wynikają z leczenia. Wsparcie rodziny i przyjaciół może pomóc.

Seksualność

Leczenie raka prostaty może mieć wpływ na seksualność. Może to doprowadzić do zaburzeń wzwodu lub obniżonego popędu seksualnego. Często te problemy mogą być leczone. Zwrócić się do urologa w celu uzyskania pomocy. I porozmawiać z partnerem o sposoby pielęgnować swój związek, tak, że będzie satysfakcjonujące dla was obu.

Problemy z oddawaniem moczu

Nietrzymanie moczu i inne problemy mogą wystąpić w wyniku leczenia raka prostaty. Skuteczne zabiegi istnieją dla większości problemów moczowych. Porozmawiaj ze swoim urologa lub onkologa promieniowania o to, co może Ci pomóc.

Przyszłość

W trakcie i po leczeniu, twój urolog będzie kontrolował stan zdrowia prostaty. Twój zespół opieki zdrowotnej, pomogą Ci kontrolować wszelkie toczące się objawów wynikających z leczenia. Należy pamiętać, że każdy człowiek inaczej reaguje na leczenie raka prostaty. Kontynuować pracę z zespołem przez cały okres leczenia. Wymienia wszelkie obawy masz, i pamiętaj, aby uzyskać odpowiedzi na pytania. Przede wszystkim zastanowić się, jak najlepiej żyć. Rak prostaty może lub nie może skrócić swoje życie. Ale żyć pełnią życia jest dobrym celem dla każdego.