Cambler

Uzyskać wsparcie w trakcie leczenia raka

Radzenie sobie ze swoimi uczuciami jest często łatwiejsze, jak dowiedzieć się więcej o swojej chorobie i uzyskać wsparcie od innych. Lekarze, pielęgniarki i innych członków zespołu medycznego może odpowiedzieć na Twoje pytania. Rozmawiając z przyjaciółmi i rodziną lub innymi, które miały raka może pomóc. Spotkanie z pracownikiem socjalnym, doradcą lub członka duchowieństwa może również pomóc. Wielu chorych na raka uczestniczyć grupy wsparcia, gdzie akcje, czego nauczyli się na temat raka i jego leczenia. Oto kilka możliwości znalezienia wsparcia.

  • Poprosić pielęgniarkę lub pracownika socjalnego w szpitalu lub klinice zaproponować grupę lokalną lub narodową. Grupa może oferować wsparcie emocjonalne, informacji, pomocy finansowej, transport, opiekę w domu, lub innych usług.

  • Zadzwoń Cancer Information Service National Cancer Institute jest na 1-800-4-CANCER (1-800-422-6237). Mają informacje na temat zasobów.

  • Zadzwoń europejskiego Cancer Society na 1-800-ACS-2345 (1-800-227-2345). To organizacja non-profit pomaga pacjentom i ich rodzinom.