Cambler

Rak prostaty

Co to jest rak prostaty?

Prostaty orzech wielkości męskiej narządu rodnego się w miednicy, w którym spoczywa ona po prostu na podstawie pęcherza i otacza cewkę moczową, rurkę, która drenuje pęcherza. Prostata produkuje płyn, który odżywia i chroni plemniki.

Rak prostaty występuje przy nieprawidłowych komórek prostaty rozmnażać się w sposób niekontrolowany. Rak prostaty jest występującym rakiem u starszych mężczyzn. Szacuje się, że co roku około 200 tysięcy mężczyzn rozwijać ten nowotwór zarejestrowanymi w USA (źródło: ACS ).

Akcje raka prostaty z wielu objawów łagodnego przerostu gruczołu krokowego (BPH), co jest nie-nowotworowych przerost prostaty, ale nie powoduje BPH raka prostaty. Czy spowodowane przez raka lub BPH, powiększenie prostaty może zakłócać normalnego przepływu moczu i może prowadzić do nietrzymania wahanie, dryblingu i niecałkowitego opróżnienia pęcherza moczowego. Bardziej zaawansowane nowotwory prostaty mogą powodować krew w moczu i dolnej części pleców lub ból w miednicy.

Specyficznego antygenu prostaty (PSA) we krwi i badanie palpacyjne dwie ważne są badania przesiewowe, które pomogą wykryć raka prostaty przed jego rozpoczęciem. Po wykryciu, biopsja pochodzi z nowotworem, aby określić jego dokładną charakterystykę, w tym, jak agresywny nowotwór może być. Inne testy zostały użyte do uzyskania stopnia, w którym rak jest rozłożone. Zabiegi w zakresie od bacznej obserwacji ze starannej obserwacji dla mniej agresywnych nowotworów do kombinacji chirurgii, radioterapii, chemioterapii i terapii hormonalnej dla bardziej agresywnych lub rozpowszechnionych nowotworów.

Rak prostaty jest poważną chorobą. Choć rzadko tworzy choroby, które muszą być oceniane w warunkach awaryjnych, należy poinformować lekarza od razu, jeśli podejrzewasz, że możesz mieć raka prostaty. Szukajcie szybkiej pomocy medycznej, jeśli zauważy zmiany w odpływie moczu lub jeśli wystąpią niższe ból pleców lub miednicy ból lub krew w moczu.

OBJAWY

Jakie są objawy raka prostaty?

Wiele z objawów raka prostaty są podobne do zwężenia cewki moczowej i obejmują zmiany w przepływie moczu. Rak prostaty może również powodować ból w obrębie miednicy i dolnej części pleców i krew w moczu. Rak, który rozprzestrzenił może powodować dodatkowe objawy opartych na lokalizacji rozprzestrzeniania.... Czytaj więcej na temat objawów raka prostaty

PRZYCZYNY

Co powoduje raka prostaty?

Rak występuje, gdy nieprawidłowe komórki rozmnażają się w niekontrolowany sposób. Specyficzne przyczyną raka prostaty nie jest znana, jednak kilka czynników, które zwiększają ryzyko wystąpienia raka prostaty zidentyfikowano.... Więcej o przyczyn raka prostaty

ZABIEGI

Jak traktuje się raka prostaty?

Leczenie raka prostaty zaczyna się poszukiwanie regularnej opieki medycznej przez całe życie. Regularna opieka medyczna umożliwia profesjonalny opieki zdrowotnej, aby zapewnić wczesne testy przesiewowe. Regularna opieka medyczna jest również okazją dla pracowników służby zdrowia, aby szybko ocenić objawy i swoje ryzyko na rozwój raka prostaty.... Czytaj więcej na temat leczenia raka prostaty

Więcej artykułów